Свободно движение на хора, стоки и услуги

Import - export - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

След година две ще се случи :wink:
а това за повтарянето ми прозвуча малко като насмешка .
човек сам трябва да прозре истината , колкото и да му говори някой ,ако си е сложил капаци файда няма :idea:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

toko652003 написа:След година две ще се случи :wink:
а това за повтарянето ми прозвуча малко като насмешка .
човек сам трябва да прозре истината , колкото и да му говори някой ,ако си е сложил капаци файда няма :idea:
Няма и зрънце намек за сарказъм. Просто при нас българите е необходимо повече говорене и убеждаване, поне аз съм го осъзнал от личен опит. От тук и за "истината и файдата" , ако не се опари детето, няма как да разбере, че не трябва да пипа.
Ама - ние май много на философия го ударихме, а и от нея файда няма.
Иван Киров
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 10:14 pm
Местоположение: Бяла ,Русенско

Мнение от Иван Киров »

Други пчелари вече са го направили!
Впоследния брой на в-к "Пчела и кошер" е побликуван материал на председателя на д-во "Пчела"от Стара загора, в който споделя , че са първите пчелари производители директно стъпили на европейския пазар. Миналата коледа са успели да покажат меда си на коледния базар в центъра на Страсбург - Франция.Там са създали връзки за участие и на други изложения.
Във форума мисля, че има и старозагорци - да се поинтересуват.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Иван Киров написа:Други пчелари вече са го направили!
Впоследния брой на в-к "Пчела и кошер" е побликуван материал на председателя на д-во "Пчела"от Стара загора, в който споделя , че са първите пчелари производители директно стъпили на европейския пазар. Миналата коледа са успели да покажат меда си на коледния базар в центъра на Страсбург - Франция.Там са създали връзки за участие и на други изложения.
Във форума мисля, че има и старозагорци - да се поинтересуват.
ФЕРАРИСТ написа:Присъствах на разговор на членове на пчел. д-во Липа май беше, че те се организирали и натоварили един 5-6 тоннен камион и се изсипали в Страсбург, но не да съдят държавата, а да изкарат някой лев, и франсетата белким да опитат наше качество.....Накратко продали го наполовина доколкото разбрах, оставили на консигнация другата половина, това става за 10 дена, това ставало в нещо като квартал на Страсбург, на "нещо" като пазар, където междувпрочем имало до тях накакъв който живеел точно срещу така наречения пазар и продавал пай - ябълков и прочее.....виделия всякакви родни чудеса изисквания БГ пчелар го попитал къде го произвежда това за да го продава там, с убеждението че щом в БГ за да произведеш мед и да си го продадеш, ти трябват регистрации за какво ли не, сертифик за качество, етикет - метикет и прочее галимации, учудването било голямо, когато франсето отговорило простичко, че тоя пай си го прави жена му у тях, и на нашенското учудване, отговорил с още по - голямо такова, какво всъщност е толкова чудно? Просто не можел да си представи кой ще е тоя дето ще мине и ще му иска нещо от сорта на "бележка от ДВСК", разрешително, и прочее.....
Мнението ми е че от 1 януари пред нас се открива един много голям пазар, в лицето на Европа, единствения проблем е че тия дето сега взимат меда не на безценица знаят кои са "консуматорите".....
КОгато ги научим и ние, тогава ще изгрее слънце и в нашата градина....
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

коко написа:
toko652003 написа:
icoper написа:Токо много ми е интересно това за новите изисквания на Европеиския за влизането ни в крак с техните правила.Преди време много се шумеше във вестниците за това колко било вредно да се боядисват кошерите с боя и едва ли не че трябва да не ги боядисваме за да сме в крак с "техните евро изисквания",но истината е че нетретиран кошер с боя в европа просто няма.Жалко че не мога да ви изпратя една снимка която имам на един деистваш европеиски пчелин отговаряш на всички техни изисквания,но 6те ви го опиша с две думи :пълна скръб,пчелинът на дядо ми на село е не във крак а даже с 2 по напред от европеиския но какво да се прави трябва да ги слушаме какво ни казват иначе няма паззарна ниша за нас със нашта нестандартна стока в ЕВРОПА......да..... 8)
Това с боядисването е алабала и бумащината също
качеството качеството е важно
// хех новите изисквания , наистина дявола не е толкова черен , но си мисля че тук балканското е пуснало толкова дълбок корен че никакви правила и норми не могат го искорени
то е ясно че на европееца му се яде качествен мед и по възможност без много примеси , те затова ни и искат защото сме балъци , в смисъл ще вършим неблагодарната работа , строителство ,пчеларство (знаем че с отровата на пчелите шега не бива) и други такива трудни професии .
от нас зависи каква цена ще искаме за труда си
които иска ниска цена просто минава в графа ''слуга'' на европееца
няма да е лесно когато влезем в европеиския , но не трябва да падаме на колене имаме какво да предложим и то качествено , хора които ни използват , визирам посредници и преработватели ще отпаднат колкото и да не им се иска , просто в Европа нещта не са както в Бъгария , няма да стане отведнъж ,но ще стане
има значение и гъвкавоста на самия пчелар ако чака някои да му даде ей така хубава цена на меда няма да го го огрее , казвал съм и преди ще забравим продажбите на едро трябва сами да си разфасоваме :wink:
Повтаряй го по-често и скоро ще го осъзнаем.
Няма
как да стане по друг начин освен
ако се самоцитирам
:))))
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Мнението ми е че от 1 януари пред нас се открива един много голям пазар, в лицето на Европа, единствения проблем е че тия дето сега взимат меда не на безценица знаят кои са "консуматорите".....
КОгато ги научим и ние, тогава ще изгрее слънце и в нашата градина....

Как кои са консуматорите? Всеки магазин или верига за хранителни стоки са консуматори. Ако получат добра стока на добра цена няма да откажат. Сега ги спират единствено законите за ограничаване на вноса от някои страни (нашата естествено е сред тях). В германия съм срещал българско овче сирене, внесено като произведено в Турция, защото турците внасят с по-малко такси стоки в евросъюза отколкото ние. Също се продават и качествени български обувки под италиански флаг. Дали някой не се е сетил да внася и бг мед като някакъв друг??!
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

най вероятно но задължително ще ни е по добре на пчеларите след влизането може не веднага не да ни дадът готови пари но оправните ще се оправят.
Публикувай отговор

Обратно към “Внос - износ / Import - export”