Застраховка на пчелин

Публикувай отговор
trocadero
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 2:48 pm

Застраховка на пчелин

Мнение от trocadero »

Здравейте колеги,интересува ме мнението ви за застраховка на пчелин/110 кошера/ в населено място,срещу какви щети може да се застрахова пчелин?
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Застраховка на пчелин

Мнение от ba4o_ivan1976 »

trocadero написа:Здравейте колеги,интересува ме мнението ви за застраховка на пчелин/110 кошера/ в населено място,срещу какви щети може да се застрахова пчелин?
За всичко без кражба - можеш да ги застраховаш!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Застраховка на пчелин

Мнение от светльо »

Ей не знам,ма пред две-три години на тукашен колега му опръскаха кошерите,та отиде с около 150 назад.Беше ги застраховал - ходи,разправя се възстановиха му щетите и от тогава никой не иска да му ги застрахова.

п.п.не съм се интересувал по-подробно по въпроса със застраховките
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
jorgakiev

Re: Застраховка на пчелин

Мнение от jorgakiev »

към настоящият момент има не повече от 2-3 дружества които правят застраховки но само за природни бедствия и болести при доста неизгодни условия за пчеларя което пък напълно обезмисля застраховката
само допреди 3-4 а може и 5 години не беше така /от практиката ми не като пчелар - застраховка на пчелин 100 бр за 1200 лв в ДЗИ /обезщетението което се плащаше тогава за тази сума бе в размера на 300 лв за кошер/ покриваше всичко с изключение на кражба /макар че имаше една малка вратичка и за това/ - но поради злоупотреби от пчелари застрахователите първоначално промениха условията а след това направо спряха да застраховат пчелни семейста като високо рискови а за зажаление пчеларите имат голям дял участие в това - обичахната практика бе че пчелите се застраховат в рамките на 10-15 лв на семейство срещо 150-200 лв максимално обезщетение и след това изведнъж минал самолета и ги напръскал или ги покосила някоя болест като американски гнилец и трябвало да ги унищожат (разбира се няма да разкрия механизма но в общи линии е това)
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”