релси за кошери

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
sandan
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юни 28, 2008 7:36 pm
Местоположение: Сандански
Обратна връзка:

релси за кошери

Мнение от sandan »

При един дърводелец видях кошер за модел с релси, на които имаше ограничител за всяка рамка.Предполагам че се използват за подвижно пчеларство. Може ли ако някой ползва такива релси, да пусне снимки или да даде телефон на производител.
rudy69
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 3:39 pm
Местоположение: София

Re: релси за кошери

Мнение от rudy69 »

sandan написа:При един дърводелец видях кошер за модел с релси, на които имаше ограничител за всяка рамка.Предполагам че се използват за подвижно пчеларство. Може ли ако някой ползва такива релси, да пусне снимки или да даде телефон на производител.
Тази година си поръчах кошери от фирма "Катица" - гр. Казанлък, които бяха точно с такива разделители за всяка рамка.
За съжаление снимка не мога да дам, но телефона и адреса на тази фирма може да си намериш в интернет.
ware
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 1:16 pm

Re: релси за кошери

Мнение от ware »

valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: релси за кошери

Мнение от valyo »

за мен ограничителите за всяка рамка са пречка при работата. сториха ми се доста неудобни - не може да приплъзнеш рамките повече заклейване, по-трудна работа с повдигача - не видях предимства да ти осигурява някакви
rudy69
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 3:39 pm
Местоположение: София

Re: релси за кошери

Мнение от rudy69 »

valyo написа:за мен ограничителите за всяка рамка са пречка при работата. сториха ми се доста неудобни - не може да приплъзнеш рамките повече заклейване, по-трудна работа с повдигача - не видях предимства да ти осигурява някакви
За мен са много удобни, тъй като работя с Фарар - рамките са прави и много по лесно след това се разпечатва с ножа. Наистина не могат да се приплъзгват но има рамкоповдигачи с които перфектно става всичко.
sandan
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юни 28, 2008 7:36 pm
Местоположение: Сандански
Обратна връзка:

Re: релси за кошери

Мнение от sandan »

При " Катица" ми се видяха малко скъпи 45ст. едната релса, но ако не намеря на друго място ще поръчам от там.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”