#
Едно нормално семейство консумира 0.5 кг на седмица.
3 kg изсушен прашец
0,7 литра вода за да омекне прашеца през ноща.
3 kg мая на стайна температура.
2 kg соево брашно(oil 20%)
смачкай едно хапче мултивитамин и го смеси с водата .
1 kg фруктоза
1 kg пудра захар
___________________
10,7 общо
28% прашец.
можеш да свалиш прашеца до 20 % но не го сваля повече.
Ако питката е прекалено рядка добави соево брашно за да балансираш
след това тестото се слага между два листа восъчна хартия 5-8 мм дебелина и се слага отгоре на рамките
---------------------------
#
питки с заместител на цветен прашец
употреба: стимулира производството на пило; поставя се Февруари и Март
Рецепта:
Направа на 1.5 pound(16oz=1 pound=0.453кг)питка
Dry Part
1.5 cups (8oz.) обезмаслено соево брашно
0.5 cup (1oz.) Бирена мая
Захарен сироп
1.5 cups (12oz.) захар
0.75 cup (6oz.) Топла вода
Смеси сухите съставки и ги добави бавно към сиропа докато сместа добие подходящата гъстота като тесто за хляб . Пресовай го между восъчна хартия.
-------------
#рецепта за сухите съставки за питка с заместител на цветен прашец
• 3 части (по тежина) соево брашно
• 1 части (по тежина) бирена мая
• 1 части (по тежина) сухо мляко обезмаслено
Просто обединете сухите съставките и са готови за използване. понякога пчелите отказват да ядът заместитела на прашеца особенно ако има тайъв в природата. Но има трик който може да накара пчелите да вземат заместителя като се добави малко количество Витамин C. най често 1чаена лъжица на 5 чаши.Ако не е налице във вид на прах може да се строши таблетка Витамин С.
Рецепти за питки с прашец или заместител
Отбележи изрично че тези рецепти са за подхранване от началото на яйценосната дейност на майката през зимата до започване на есественното хранене през пролетта.Добри са и за спасителни операции през зимата.
И азбучната истина:най-добър е меда и пчелния прашец подредени
в кошера от края на м.юли или в склада -за всеки случай.
Най-доброто подхранване е т.н.есенно подхранване-СЛЕД ПРИКЛЮЧВАНЕ НА ПОСЛЕДНАТА ГЛАВНА ПАША/най-често слънчогледовата/ДО 15-20 АВГУСТ И НЕ ПО-КЪСНО ОТ 30.Всичко друго са мероприятия с неясен изход.
И азбучната истина:най-добър е меда и пчелния прашец подредени
в кошера от края на м.юли или в склада -за всеки случай.
Най-доброто подхранване е т.н.есенно подхранване-СЛЕД ПРИКЛЮЧВАНЕ НА ПОСЛЕДНАТА ГЛАВНА ПАША/най-често слънчогледовата/ДО 15-20 АВГУСТ И НЕ ПО-КЪСНО ОТ 30.Всичко друго са мероприятия с неясен изход.
Вярните пътища са най-къси!
има рецепти и без сухото мляко,така че то не е задължително.Соево брашно има в фирма "Пико" от където се купува и фруктозата говоря по специално за този в Стара загора от Пловдив не съм доволен първия път бях взел от там дадоха ми я наливна и беше по рядка от тази в Стара Загора.korradi написа:От къде се снабдявате със соево брашно и бирена мая и колко струват Вместо обикновено сухо мляко предлагам да се ползва детско такова,което освен че е обесмаслено ,съдържа и необходимите витамини и минерали
тайната добавка за питките е Витамин С
Смятам, а и от опит стигнах до извода, че е излишно да си усложняваме живота с мляко, брашно и др. подобни. Ефектът е много малък, а разходите необосновани. Цветния прашец е достатъчен и то в случаи, когато си стигнал до пролетното развитие /или по-скоро предпролетно/ и целта е да се развият кошерите за някаква ранна паша. Ако трябва да спасяваме семейството от глад - питки/или кристализирал мед/ без никакви белтъчини. Иначе става още по-сложно.valvrv написа:има рецепти и без сухото мляко,така че то не е задължително.Соево брашно има в фирма "Пико" от където се купува и фруктозата говоря по специално за този в Стара загора от Пловдив не съм доволен първия път бях взел от там дадоха ми я наливна и беше по рядка от тази в Стара Загора.korradi написа:От къде се снабдявате със соево брашно и бирена мая и колко струват Вместо обикновено сухо мляко предлагам да се ползва детско такова,което освен че е обесмаслено ,съдържа и необходимите витамини и минерали
тайната добавка за питките е Витамин С