Покривни материали

Модератор: toko652003

Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Относно рояка в ореха

Мнение от Димкис »

Миналата година остових през зимата рояк в тухлена стена.Не можа да дочака пролетта.Или храна е била меалко или акарите са причината.Трябвало да пробвам да го третирам срещу тях.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

коко написа:
korradi написа:ДБ и без найлон задържа прекалено много влага през зимата,затова според мен найлона не подходящ за тази система.Тука говорим за МК с дълбоко дъно ,за мрежести отвори и т.н
Да, аз също съм на това мнение. ДБ без мрежесто дъно задържа много влага. Слагал съм найлони на кошери, на които са протекли капаците - резултата е отчайващ. Е все пак по-малкото зло е за предпочитане.
напълно е възможно при мен е МК
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

При мен голяма част от кошерите са със възглавница ....от горе смятам да сложа сетиопор 2-3 см.....това мисля, че ще е достатъчно ...дори предполагам че прекалено ....но ще видим на пролет....чувах дори , че някои напролет когато температурите рязко се менят и това е често..обвиват кошера с найлон ,като оставят отвор само пред прелката...така се подържа по-висока температура..и се създават по добри условия за развитието на пилото ...
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Някой може ли да каже ...кога е най-подходящото време за преместване на кошерите за зимуване / преместването ще бъде на около 10-15 метра / на завет ......... :?:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Vikari написа:Някой може ли да каже ...кога е най-подходящото време за преместване на кошерите за зимуване / преместването ще бъде на около 10-15 метра / на завет ......... :?:
След прекратяване на дневния летеж.
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Преместване

Мнение от Димкис »

Според книгите -7дни да не е имало летеж.Но съм местил след 20 дни без летеж и пак забелязвам че има пчели които се въртят около старото место.Според мен трябва да се следи прогнозата са времето и ако се очертава температури под 10 -11 градуса за над 20 дни общо тогава да се местят.
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Тенкс......
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”