Пчеларска ферма "Амигос" - некоректни майкопроизводите

Справочник на търговците, производителите и магазините за пчеларски инвентар във всички области в страната. Всеки може свободно да добави липсващ магазин в съответната област.
Моля не пускайте нови теми а само отговори
за да е по прегледно.
Публикувай отговор
sandan
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юни 28, 2008 7:36 pm
Местоположение: Сандански
Обратна връзка:

Пчеларска ферма "Амигос" - некоректни майкопроизводите

Мнение от sandan »

На 25 юни поръчах 20 пчелни майки от ферма " Амигос" - Ловеч и ми обещаха че ще ги пратят на 2 юли. След като на 3-ти не получих нищо им се обадих и по начина по който г-н Цаков ми говореше ми се струва, че бяха забравили въобще за моята поръчка. Уговорихме се днес ( 6.07) да получа майките си, но отново нищо. Обадих се отново и ми казаха че нямат майки. Мисля че това е некоректно отношение, особено след като ги предупредих че на 2 юли съм направил отводките и чакам само тях.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Пчеларска ферма "Амигос" - некоректни майкопроизводите

Мнение от Зарко »

Именно заради тази некоректност трябваше да им се обадиш преди да направиш отводките. Малко са тези дето си държат на думата...
sandan
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юни 28, 2008 7:36 pm
Местоположение: Сандански
Обратна връзка:

Re: Пчеларска ферма "Амигос" - некоректни майкопроизводите

Мнение от sandan »

Зарко написа:Именно заради тази некоректност трябваше да им се обадиш преди да направиш отводките. Малко са тези дето си държат на думата...
Преди да направя отводките говорих с тях всичко беше точно. Аз ги направих на втори защото все пак пчеларството ми е хоби и нямам много време. В цялата ситуация има нещо положително , ще си направя нуклеуси и догодина ще се опитам да си произведа майки сам :wink:
iasen2
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 6:27 pm
Местоположение: Русе 20 многокорпусни
Обратна връзка:

Re: Пчеларска ферма "Амигос" - некоректни майкопроизводите

Мнение от iasen2 »

Да беше казал по рано ,толкова много маточници унищожих :)
За мен като цяло производството на майки е много лоша пчеларска практика , причина за много по нататъчни неволи .............
Според мен трябва майката се роди в кошера и да не е само една , а да има достатъчно маточници , за да може естествения подбор да си каже думата .
Успех !
Поклон пред всички пчели ,геройски загинали в борбата с лошите пчеларски практики !
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пчеларска ферма "Амигос" - некоректни майкопроизводите

Мнение от Gojyto »

Приятел отводките трябва да ги прави6 след като майките са в ръцете ти.Взима6 ги прави6 отводките и след 2 3 4аса ги слага6.А 4е са некоректни си е така,просто са си келе6и.
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: Пчеларска ферма "Амигос" - некоректни майкопроизводите

Мнение от ianev »

Съгласен съм с Gojyto вчера правих отводки след като майките бяха при мен сега остава само да си ги приемат не чаках 2 часа а по скоро половин час че беше направо гъмжило даже Пчеларското ми куче си куса от баницата :D
Публикувай отговор

Обратно към “Търговци, производители и магазини / Tradesmen, producers and shops”