Лепило за кошер

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Публикувай отговор
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Лепило за кошер

Мнение от Bojidar_qmbol »

Здравейте,има ли колеги използващи лепило за сглобките на кошерите.Какво мислите за ц200,ц300,хенкел,тигър,има и едно много добро турско апел марин но е скъпичко.Имали по добри вариянти от тези лепила.Става въпрост за направата на 200 кошера.Колко лепило гълта на 1 брои дадан-блат 12рамков с 2 магазина,приблизително.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Лепило за кошер

Мнение от Gojyto »

Момент на хенкел е мн добро.Ползвам Д3 мисля 4е бе6е против вода което е.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Лепило за кошер

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Gojyto написа:Момент на хенкел е мн добро.Ползвам Д3 мисля 4е бе6е против вода което е.
И аз ползвам D3 - много е добро около 7-8лв/кг - но D4 е най добото лепило но е доста скъпичко - ползва се втвърдител - когато се постави втвърдител в D3 то става D4!!! :P :P :P
Купувам го от камертон!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Лепило за кошер

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Bojidar_qmbol написа:Здравейте,има ли колеги използващи лепило за сглобките на кошерите.Какво мислите за ц200,ц300,хенкел,тигър,има и едно много добро турско апел марин но е скъпичко.Имали по добри вариянти от тези лепила.Става въпрост за направата на 200 кошера.Колко лепило гълта на 1 брои дадан-блат 12рамков с 2 магазина,приблизително.
Забрави за С200 или нещо подобно то е като брашно и вода и е водоразтворимо след втвърдяване - боклук - това е ! Добро е за хартия!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Лепило за кошер

Мнение от Bojidar_qmbol »

На кошер горе долу колко лепило отива,да си направя калкулация за 200.Дайте идеи за склад за крепежни елементи.За види или пирони е по добре,размери?
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Лепило за кошер

Мнение от Gojyto »

ВИдии торнадо с еврейска звезда 3.5/50,но трудно 6те ги намери6 където и да е.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Лепило за кошер

Мнение от Зарко »

Bojidar_qmbol написа:На кошер горе долу колко лепило отива,да си направя калкулация за 200.Дайте идеи за склад за крепежни елементи.За види или пирони е по добре,размери?
Като гледам си от Ямбол. Препоръчвам ти за види да отидеш при Весо срещу Сара-та (до бившия кореком). Той продава най-евтино види. А лепило на Хенкел водоустоучиво клас D3 има в магазина на ABC. Другаде не съм го виждал. Наистина не ти препоръчвам да вземаш друго. Много бързо лепи, много здраво, а и не е нещо кой знае по-скъпо.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Лепило за кошер

Мнение от Bojidar_qmbol »

Gojyto написа:ВИдии торнадо с еврейска звезда 3.5/50,но трудно 6те ги намери6 където и да е.
Дистрибутора им за югоизточна България,ми е аверче :P Не знаех че такива ми трябват само.А,за дебели стени от 3,5см и 5 см с каква дебелина и дължина.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Лепило за кошер

Мнение от Bojidar_qmbol »

еии това лепило ми го хвалят много,едни дърводелци.Турско е,но е водоустойчиво.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Лепило за кошер

Мнение от Gojyto »

Това е 3.5 мм дебелина на 50 мм дължина ;)
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Лепило за кошер

Мнение от Bojidar_qmbol »

Gojyto написа:Това е 3.5 мм дебелина на 50 мм дължина ;)
Така де,само че за 5 см дебелина на страница на кошер колко да е дължината и дебелината на дюбела.Чувам някои казват 7см са достатъчни за 3.5см дебелина на страница.Тука всички само пчелари ли са,някой не е ли производител :wink:
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Лепило за кошер

Мнение от Niki S »

Какви дюбели? В кошерите няма дюбели.
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: Лепило за кошер

Мнение от dimich87 »

Аз купувам испанско лепило. Шишето е по 0,5л и струва около 5лв. Имаше в туби по 5л и струваше почети 40лв. Пише на него че се държи стегната сглобката 10мин, а след 1 час може да се дообработва. Не съм имал проблеми.
Аз кошерите ги кова с пирони за палети, не са ми се правили проблеми. А изиза доста по-евтино с пироните. Не знам сега актуална цена, но преди година и половина си купих по 2лв/кг. С едно кило гвоздей съм сковал 5 кошера и имам още от този пакет. Тогава купи 5кг гвоздей. Единствения недостатък на тези гвоздей е че не могат да се разковават, но пък това им е и целта в кошера, гледам да не бъркам и да не ги вадя. Ако знам че ще ми се наложи да вадя гвоздей. Кова с обикновен и след като всичко е точно го вадя и слагам за палети.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Лепило за кошер

Мнение от Bojidar_qmbol »

Благодарско за отговора.Още няколко такива и човек си прави изводите :D
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”