въпрос за ранни майки

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

srg
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:00 pm

Re: въпрос за ранни майки

Мнение от srg »

Нещо интересно и разбира се полезно.
morfeii
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 10:57 pm

Re: въпрос за ранни майки

Мнение от morfeii »

srg написа:Нещо интересно и разбира се полезно.
да интересно как става това оплождане в кошерите природата си знае но и ние триябва да разберем
morfeii
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 10:57 pm

Re: въпрос за ранни майки

Мнение от morfeii »

srg написа:Нещо интересно и разбира се полезно.
от 15 февруари храня един лежак за ранно развитие и един 6 рамков кошер за маточници ако много се напълни кошера ще отнемам пило през 12 дни до април м
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: въпрос за ранни майки

Мнение от Veselin »

morfeii написа:
srg написа:Нещо интересно и разбира се полезно.
от 15 февруари храня един лежак за ранно развитие и един 6 рамков кошер за маточници ако много се напълни кошера ще отнемам пило през 12 дни до април м
Колега Морфей -пашата при тебе е късна и оскъдна -не виждам защо ти трябват ранни майки а още повече и кошер тип лежак-колегите мисля че ти отговориха коя система е най-подходяща за тебе.Поздрави!
IVO183

Re: въпрос за ранни майки

Мнение от IVO183 »

ganchev55 написа:Наш колега беше написал в другия форум,че в семействата има търтеи и зимата.На 21.01.2013г.докато слагах питки забелязах няколко търтея,които се прибраха в кошерите след облитане.Има мнения,че оплождането на майката може да стане и в самия кошер,когато времето е лошо.
И аз съм виждал търтеи зимно време. Някъде бях чел че това означава стара или млада неоплодена майка в семейството. Нещо от сорта беше.
Много пъти съм правил отводки и съм стигнал до извода че май и юни месец ми се получават най-добри резултати.
В началото на април също съм пробвал но не бих повторил. Резултатите са слаби.
morfeii
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 10:57 pm

Re: въпрос за ранни майки

Мнение от morfeii »

Yonko написа:Осеменяването на майките, както и всяка друга дейност в пчеларството не става по календар. Всяка година условията са различни, имало е години май месец да е над 30 градуса (2ОО3г.) и под 8 градуса (2006). А през зимата на 2007 изобщо не падна под 0. Тогава кайсията цъфна в края на февруари.
Аз правя ранни майки веднага щом видя първите търтей, като се съобразявам с прогнозата за времето. Миналата година (2012) направих 14 отводки на 27 април, две от тях станаха търтовки.
дребната майка не значи лоша майка понякога една дребна майка снася повече от едрите и елитни майки
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: въпрос за ранни майки

Мнение от Veselin »

За момента да..но това не означава че тези майки са с затвърдени качества колгега морфей. :wink:
morfeii
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 10:57 pm

Re: въпрос за ранни майки

Мнение от morfeii »

Veselin написа:За момента да..но това не означава че тези майки са с затвърдени качества колгега морфей. :wink:
адаш явно четеш доста внимателно постовете ми лутах се между лежака и др системи
Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”