Пчели пият сока на черничевите плодове!!!

Information, articles and everything for bee honey.
Публикувай отговор
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Пчели пият сока на черничевите плодове!!!

Мнение от medar1967 »

В двора на къщата ни на село имаме две вековни черници/от тези с едрите бели плодове/....През последните две седмици и двете дървета гъмжат от пчели които пият сока на узрелите черничеви плодове.....Известно ли ви е дали преработен в мед този сок би създал проблем при зимуването....и дали ще развали качеството на останалия стоков мед в магазините.....Много ми е интересно ако някой има наблюдения да ги сподели!!!
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Пчели пият сока на черничевите плодове!!!

Мнение от valaz »

Ще се получи разновидност на мановия мед. Не знам как ще се отрази на качеството на останалия мед, но едва ли ще е добре да зимуват на такъв мед.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Пчели пият сока на черничевите плодове!!!

Мнение от medar1967 »

Соларис,не отговори на конкретния ми въпрос.....Дали ще е опасно да ги зазимя на такъв мед?!
Hristo Kasabov
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 11:44 am

Re: Пчели пият сока на черничевите плодове!!!

Мнение от Hristo Kasabov »

Аз съм имал случай , пчелите ми бяха до черничеви дървета и събираха сок , дори от опадалите плодове. Според дебелите книги трябваше да ги хване диария и да загинат - зимата беше здрава. Истината е , че нямаше проблем...Разбира се , те не зимуваха на мед САМО от плодове.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Пчели пият сока на черничевите плодове!!!

Мнение от ivandespotov »

От две, пет, десет черници пчелите няма да съберат толкова стоков мед ,че да имаш притеснения.Те ще го исконсумират за няколко дни и за зимата въобще няма да остане!Все пак сме 23 юли! Нека събират не им се карай!!
IVO183

Re: Пчели пият сока на черничевите плодове!!!

Мнение от IVO183 »

medar1967 написа:В двора на къщата ни на село имаме две вековни черници/от тези с едрите бели плодове/....През последните две седмици и двете дървета гъмжат от пчели които пият сока на узрелите черничеви плодове.....Известно ли ви е дали преработен в мед този сок би създал проблем при зимуването....и дали ще развали качеството на останалия стоков мед в магазините.....Много ми е интересно ако някой има наблюдения да ги сподели!!!
Това което ще съберат от няколко дървета ще бъде изконсумирано за няколко дена.
Няма проблеми. Нека събират като има :D Радвай се :D
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”