центрофугиране на пити

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
райна.в.йо.
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 1:30 pm

центрофугиране на пити

Мнение от райна.в.йо. »

Имам подмор на 7 пчелни семейства.За населеното ни място с.Горна Митрополия, област Плевен подмора е 80%.
Какво да правя с питите по които има мед? Тъй като не знам причината за подмора, за по-сигурно мисля да центрофугирам меда, а питите да стопя. Но как да ги центрофугирам сега?
Имате ли някакво друго решение на проблема?
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: центрофугиране на пити

Мнение от volodq »

райна.в.йо. написа:Имам подмор на 7 пчелни семейства.За населеното ни място с.Горна Митрополия, област Плевен подмора е 80%.
Какво да правя с питите по които има мед? Тъй като не знам причината за подмора, за по-сигурно мисля да центрофугирам меда, а питите да стопя. Но как да ги центрофугирам сега?
Имате ли някакво друго решение на проблема?
Центрофугирането е невъзможно,но можеш да си направиш хубава ракия. :wink:
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: центрофугиране на пити

Мнение от drone »

райна.в.йо. написа:Имам подмор на 7 пчелни семейства.За населеното ни място с.Горна Митрополия, област Плевен подмора е 80%.
Какво да правя с питите по които има мед? Тъй като не знам причината за подмора, за по-сигурно мисля да центрофугирам меда, а питите да стопя. Но как да ги центрофугирам сега?
Имате ли някакво друго решение на проблема?
Според мен ,ако нямаш АГ ,питите може да се използуват отново. Тези с мед ги извади и съхранявай отделно и след разпечатване може да ги дадеш на други семейства за подхранване и разширение. Може и да ги центрофугираш след хубаво затопляне и ако са сравнително добри, пак да ги дадеш на семействата при разширението.
Любител1959
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 6:05 pm

Re: центрофугиране на пити

Мнение от Любител1959 »

Колега аз имах същият проблем миналата година.Разпечатих питите , сложих ги в центрофугата с една "духалка" от горе на отвора и ги извъртях.Хубаво е да престоят в топла стая преди това.След това меда в булкани с духалката , питите за претопяване.
Малко тегаво но така извадих близо 10 кг мед януари .
Поздрави!
IVO183

Re: центрофугиране на пити

Мнение от IVO183 »

Аз лично пласирам такива пити из между другите семейства. Все пак е въпрос на преценка.

-Не всичко което хвърчи се яде :D

Успехи :D
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”