Как използвате прополиса?

Information, articles and everything for propolis.
Публикувай отговор
Georgi Zhelev Georgiev
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 11:11 pm
Местоположение: Стара Загора / София
Обратна връзка:

Как използвате прополиса?

Мнение от Georgi Zhelev Georgiev »

Интересува ме какво правите с прополиса, след като го съберете от кошера- как го използвате за медицински нужди като лекарство. ИЛИ питам- какво трябва да добавя към клея, за да го използвам външно като лекарство и как се прави клеевата тинктура за вътрешно ползване?

Много благодаря на всички, които споделят опита и знанита си :o
Иван Киров
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 10:14 pm
Местоположение: Бяла ,Русенско

Мнение от Иван Киров »

Напиши думичката "прополис" в Google и ще намериш безброй приложения и рецепти. Аз го продадох на търговци по 20 лв за кило не пречистен смес от клечици и восък
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: как използвате прополиса?

Мнение от apis1964 »

Georgi Zhelev Georgiev написа:Интересува ме какво правите с прополиса, след като го съберете от кошера- как го използвате за медицински нужди като лекарство. ИЛИ питам- какво трябва да добавя към клея, за да го използвам външно като лекарство и как се прави клеевата тинктура за вътрешно ползване?

Много благодаря на всички, които споделят опита и знанита си :o
Вземаш 300 гр прополис счукваш го на ситно,след това към него прибавяш 700 гр чист спирт 95 градуса (спирта купуваш от аптеката)всеки ден го разклащаш,след около 2 седмици ппрецеждаш и може да го ползваш както вътрешно така и външно.
получава се 30 % спиртен разтвор на прополис-тинктура
Успех :wink:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: как използвате прополиса?

Мнение от коко »

apis1964 написа:
Georgi Zhelev Georgiev написа:Интересува ме какво правите с прополиса, след като го съберете от кошера- как го използвате за медицински нужди като лекарство. ИЛИ питам- какво трябва да добавя към клея, за да го използвам външно като лекарство и как се прави клеевата тинктура за вътрешно ползване?

Много благодаря на всички, които споделят опита и знанита си :o
Вземаш 300 гр прополис счукваш го на ситно,след това към него прибавяш 700 гр чист спирт 95 градуса (спирта купуваш от аптеката)всеки ден го разклащаш,след около 2 седмици ппрецеждаш и може да го ползваш както вътрешно така и външно.
получава се 30 % спиртен разтвор на прополис-тинктура
Успех :wink:
Ползва се по 20 капки сутрин и вечер 1/2 час преди ядене за стомашно-чревния тракт /гастрити,колити,язви /, а за усилване на имунитета - 2 пъти на ден без значение кога. Особенно съм доволен есента, преди грипните вируси да започнат да "действат". Прави се 1 курс от 45 дни, почива се и януари - отново.
Georgi Zhelev Georgiev
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 11:11 pm
Местоположение: Стара Загора / София
Обратна връзка:

Мнение от Georgi Zhelev Georgiev »

благодаря за препоръките и съветите. :)
IVO183

Re:

Мнение от IVO183 »

Аз карам на прополисови топчета. Сутрин на гладно изпивам по едно колкото половин грахово зърно. Помага :D
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: как използвате прополиса?

Мнение от volodq »

При простудни заболявания и грип най-добър ефект проолиса дава през носа/капки/.Аз ги правя като в 20 милилитра физиологичен разтвор/от аптеката/добавям 30 капки 30% прополисов разтвор,а за малки деца според годините/ на година по капка/в същото количество физиологичен разтвор.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
kentchev
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 6:46 am

Re: как използвате прополиса?

Мнение от kentchev »

Georgi Zhelev Georgiev написа:Интересува ме какво правите с прополиса, след като го съберете от кошера- как го използвате за медицински нужди като лекарство. ИЛИ питам- какво трябва да добавя към клея, за да го използвам външно като лекарство и как се прави клеевата тинктура за вътрешно ползване?

Много благодаря на всички, които споделят опита и знанита си :o
Ако те интересува още един начин за ползване/приготвяне - прополиса се замразява във фризера, след което го минаваш през миксер за шейкове докато е замръзнал - за 10-на секунди става на прах и можеш много лесно да го напълниш в капсули - продават се по аптеките. За вътрешно приемане - подсилва имунната система и много други полезни въздействия - разбира се не забраваяйте да се консултирате със специалист :-)
успехи, к

http://www.beesnatural.com
beesnatural-bg.blogspot.com
Цветан Димитров
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 1:45 pm

Re: Как използвате прополиса?

Мнение от Цветан Димитров »

Здравейте!Прополиса е много полезен за усилване на имунната система и може да се приема всеки ден на топченца с големина на бобено зърно.Също така може да се прави спитен раствор като предварително прополиса се замразява и се смила в кафемелачка и правя 30% разствор със 90% спирт като се държи в тъмно шишенце и се разклаща в продължение на една седмица за да се разствори добре.Може да се приемат по 30 капки тинктура 20-30 минути преди храна.
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: Как използвате прополиса?

Мнение от Aleksey »

Вместо аптекарски спирт,ползвам първак от преварката около 75*.
Публикувай отговор

Обратно към “Прополис (клей) / Propolis”