Отводки по национална пчеларска програма

Модератор: toko652003

d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

ivan5555 написа:според мен трик на търговеца за сваляне на цената.от къде си?къде в България има лицензирана лаборатория за изследване на антибиотици? а в Германия е много скъпо .това са техни номера от които трябва да намерим начин да се защитим но трябва лаборатория
В една голяма част от случаите е точно така!Селскостопанския производител в ЕС има собствена лаборатория и си знае показателите съответно и какво да договаря!
d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

Gojyto написа:Значи по никакъв начин не искам да защитавам отводките по програмата,защото са пълни боклуци според мен и браво,4е са ти оживели все пак.Но за пробите може да са ти виновни и восачните основи,ако купува6 от магазина(всмисал ако не си ги прави6 сам от свой собствен восък).Но може и да е от отводките....
Ако можеш да кажеш оживели 5 от 25 ,и то след като им смених майките.............то добре че основните ми семейства компенсират!!!!!
Работя с основи на Горна Оряновица.............
d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

ivan5555 написа:според мен трик на търговеца за сваляне на цената.от къде си?къде в България има лицензирана лаборатория за изследване на антибиотици? а в Германия е много скъпо .това са техни номера от които трябва да намерим начин да се защитим но трябва лаборатория
Пчелина ми е в Добруджата.....................
d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

d-rIVO написа:В недалечната 2011-та бях одобрен по Национална пчеларска програма!
Закупих 25 семейства.Вече повече от две години работя с методите ползвани в биологичното пчеларство.(използвам органични киселини,етерични масла,билкови извлеци за лечение)В миналогодишния ми мед бяха открити фломеквин и нитрофуран (антибиотици забранени в ЕС)Никога досега съм не съм имал проблем с пробите!Проби съм пратил в няколко лаборатории!Единственото правдоподобно обяснение е Рамки и мед от отводките!!!!!!!!!Не ми остава нищо друго освен да цитирам един бивш глупав министър-ЗА БОГА БРАТЯ НЕ КУПУВАЙТЕ!
Желая да ми пишат всички "ИЗГОРЕЛИ" по подобен начин!!!!



Вярвам в честолюбието на пчеларя,но само аз ли мога да си призная!
Задава се нова огромна паплач на "отводкаджии"(къде лицензирани къде не) сиреч провалени пчелари ей това ще разсипе пчеларството в България
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от Gojyto »

Абе помии пълни няма спор.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от Bojidar_qmbol »

Куцо,киораво,сакато,пчелар да се наричам,щом еврофонда дава,даже и космонафти ще станем еййй :lol: :lol: :lol: :lol:
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от Зарко »

Пускам това питане тук, понеже и отводките са по програмата. Та накратко. Приятел взе отводки миналата година. Сега естествено има такива, които берат душа. Останали са една шепа пчели и майката. Питането ми е какво може да направи, за да запази поне майките. Има и други кошери, които са с различна сила.
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от христо »

Семействата са слаби, защото майките не са добри, т.е. и да ги запази те пак няма да развият нормално семейство. Смених преди две години 50% от майките с "отличните" майки на доцента, миналата година ми паднаха всички семейства със сменени майки и една трета от моите. От 95 сем. останах с 25 сем. Продължавам още да "ближа" рани от тази си тъпотия. И свещевите майки от нашите пчели, са по добри от "елитните" на лицензираните.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от Scutellator »

Христо, не внасяш много яснота по въпроса. Според теб каква е била причината за това?

Пчелите може да са умрели от глад (студена зима + по-висока консумация на мед през зимния период, сравнено с твоите пчели)
Майки с по-слаба генетика (пчели с по-ниска зимоустойчивост и т.н.)
или Болест
ако е болест, въпросът е дали е такава, която вече си имал, а тези майки са се оказали податливи към нея (проблем с генетичния материал)?
или е нова за теб и е дошла заедно с отводките? ( имай впредвид че болните пчели не само "умишлено" напускат кошера, с цел да не разпространяват заразата в кошера (алтруистично самоубийство), но и "умишлено" се сремят да налетят в чужди кошери с цел да елиминират/подтиснат конкуренцията)
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от христо »

Това е мое мнение. Не се опитвай да ми влияеш.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от valyo »

Интересно, Христо директно от доцента ли купи или от другиго от майкоразвъдната асоциация?
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от Gojyto »

От където и да ги е взел са пълен боклук.
d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

Scutellator написа:Христо, не внасяш много яснота по въпроса. Според теб каква е била причината за това?

Пчелите може да са умрели от глад (студена зима + по-висока консумация на мед през зимния период, сравнено с твоите пчели)
Майки с по-слаба генетика (пчели с по-ниска зимоустойчивост и т.н.)
или Болест
ако е болест, въпросът е дали е такава, която вече си имал, а тези майки са се оказали податливи към нея (проблем с генетичния материал)?
или е нова за теб и е дошла заедно с отводките? ( имай впредвид че болните пчели не само "умишлено" напускат кошера, с цел да не разпространяват заразата в кошера (алтруистично самоубийство), но и "умишлено" се сремят да налетят в чужди кошери с цел да елиминират/подтиснат конкуренцията)
ko6erite si ostanaha pulni s med i tova ne e re6enie! nito pri4ionata e v maikite
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”