Как да разберем дали меда е качествен?

10 ПРАВИЛА ЗА КУПУВАНЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД

Модератор: Майка

Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Как да разберем дали меда е качествен?

Мнение от Майка »

stanchevvv написа:... имаше интересна точка , според която меда има минимум 3 години срок на годност , ако пише по-малко от 3 значи 100% не е чист. а този който съм взел сега (Сизиф манов мед) на него пише 2 години , както и никъде не пише "100% чист мед" а само "натурален" вече съм сигурен че не е чист мед и се изнервих, все пак не е от ефтините а пък е боклук (8 и нещо струва)...
Годността на меда може да бъде не 2 - 3 години, а 2 - 3 хилядолетия. Доказателство за това е намерения мед в египетските пирамиди. Важно условие за запазване годността и качеството на меда е да има подходяща и постоянна температура на съхранение, каквато темпертура е постигната в пирамидите.
За мен като консуматор определянето на качеството на меда е единствено чрез дегустация. Медът трябва да има аромат на восък и "парфюм" /веднъж една приятелка ми помагаше да вадим меда и каза, че докато въртяла й миришело на парфюм/.
rut21 написа: ... Истинския мед се определя по вкуса.Той не се фалшифицира. На гърлото трябва да се усеща пощипване.И....истинският мед има ....аромат
imegogo
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 12:49 pm

Re: Как да разберем дали меда е качествен?

Мнение от imegogo »

здравейте по-въпроса как да разберем дали един мед е истински това е доста трудно дори за мен (завършил съм производство на захар и захарни изделия ) най-лесният начин е да хапнем една лъжица мед след което да пийнем малко вода-трябва да ни остане един приятен ароматен леко сладък (освежаващ)вкус в устата който може да се задържи дори и полвин час но ако след изпиването на водата той изчезне веднага или след 2-3минути това не е 100% чист мед
beer
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 12, 2015 1:39 pm

Re: Как да разберем дали меда е качествен?

Мнение от beer »

Губите си времето с тези анализи за истинския мед (нямам предвид във форума, а като се опитвате да прецените на мястото на покупката). :)
http://bg.honeypedia.info/%D0%BE%D1%82% ... 0%B5%D0%B4
- нищо ново под слънцето, но достатъчно достоверно
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Как да разберем дали меда е качествен?

Мнение от Майка »

Здравейте, открих нещо интересно по темата в друг форум:

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8397.0
Публикувай отговор

Обратно към “Потребители на пчелни продукти / Apian merchandises users”