Държавата отново се подигра с пчеларите

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от dimitarbonev »

Държавата отново се подигра с пчеларите. Става дума за т.н. субсидии за предаден качествен мед, които така и не стигнаха до обикновения пчелар. Четейки статии от пчеларската преса стигам до извода, че парите за т.н. субсидия са свършили още преди кампанията да стартира. На всичко отгоре областните земеделски служби си правят и гаргара с пчеларите, които са пробвали да получат по някоя стотинка държавна премия за това, че от няма как са предали на безценица продукцията си на "определен кръг от фирми" посочени в списъка на фонд земеделие. Същата е и картинката със субсидиите за пчелни майки.
Всичко това показва, че Прокламираните от Ганчо Ганев и НБО БПС постижения са поредната измама и още веднъж доказва за кого работи въпросния господин.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Така е Митко.
Ама, кой ни е виновен ?
Отговорът е - ние самите.
Щом като се държим, като овце - какво можем да очакваме от институциите и ръководството на БПС ?
Постигането на определени цели изисква активност.
Та ние дори нямаме нито една истинска браншова организация.
От кого да очакваме да ни подобри състоянието ?
Та ние сме стигнали до дъното и пак продължаваме да се тъпчем един с друг вместо да си подадем ръка и да излезем заедно от блатото в което се намираме.
Помислете си !
Изход винаги има !
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Съгласен съм с теб DAN. За съжаление още не можем да изкореним онази робска търпимост и примиримост натрупана през вековете робство, както и страха останал от тоталитаризма. Има една максима "ТОВА, КОЕТО ЧОВЕК САМ СИ НАПРАВИ, НИКОЙ ДРУГ НЕ МОЖЕ ДА МУ ГО НАПРАВИ". Така е и нас. Ако сами не вземем нещата в свои ръце и продължаваме да разчитаме на хора като Г. Ганев, няма да стигнем далеч.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Струва ми се, че много пчелари се отрезвиха от преживяното.
Гладът колеги е най добрия съветник и възпитател.
Ако и той не ни обедини - друг няма кой !
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Аз винаги съм очаквал държавата ни родна- майка кърмилница по всяко едно време да ни сложи среден пръст отзад. Може и нещо по-здраво. То отдавна е ясно, че тази организация - НБО- БПС е генетично сбъркана още при създаването си. Ама кои са авторите и, а? Тези дето искаха да държат целия сектор в ръцете си и да го доят вовеки веков. Само си спомнете 2003 г, НДСВ на власт, парламента няма какво да гласува и в пленарна зала влиза поради липса на друго недоносчето - законопроект на г-н Коста Костов, съчинено с огромната помощ на г-н Стефанов / ликвидатора на стогодишния БПС/. Няма как проправителствен законопроект да не мине сред лаиците- депутати. Та от тази работа не виждам как ние сме си виновни за положението сега. Закона злонамерено е създаден за обслужване на частни интереси и следователно няма как да е на ползу роду. Създателите на закона още са на власт и чакат да яхнат пчеларя. Пък от бай Ганчо нищо не зависи - той е просто една фасада на хиените.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от коко »

dimitarbonev написа:Държавата отново се подигра с пчеларите. Става дума за т.н. субсидии за предаден качествен мед, които така и не стигнаха до обикновения пчелар. Четейки статии от пчеларската преса стигам до извода, че парите за т.н. субсидия са свършили още преди кампанията да стартира. На всичко отгоре областните земеделски служби си правят и гаргара с пчеларите, които са пробвали да получат по някоя стотинка държавна премия за това, че от няма как са предали на безценица продукцията си на "определен кръг от фирми" посочени в списъка на фонд земеделие. Същата е и картинката със субсидиите за пчелни майки.
Всичко това показва, че Прокламираните от Ганчо Ганев и НБО БПС постижения са поредната измама и още веднъж доказва за кого работи въпросния господин.
Ама, Мите да не би да си очаквал нещо друго от "мащехата" ни. А в същност цинизма на тезе субсидии е пълен, още повече при факта , че цените на дребно вече хфръкнаха до 8 - 9 лв , а изкупните са все още 2.2лв. Кой ли продава на тези цени и какъв ще е този мед??!!
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Мнение от христо »

Харесват ми разсажденията по темата за субсидиите,и си задавам въпроса ,е ли е възможно да въздействаме на пазара ако не продаваме на едро колкото е възможно по дълго време,то и продукцията тази година е почти нулева. Не съм се чувствал така безсилен и смазан като човек, както като ми забиха плесника във фонда Земеделие.
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Мнение от ivan raynov »

ХРИСТО ,ако не е таина сподели за зем. фонд.
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Мнение от христо »

Тайна няма,отивам като човек който си е" предал "продукцията,която отговаря на изискванията за субсидия,а отсреща(фонд земеделие) ме гледат като че ли едва ли не сам крадец.Субсидията е изчерпена ти се казва и не ти се дава възможност за никакви коментари и въпроси.Отсреща е стена.
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

А бе хора толкова години в лъжат и все още им се хващате на лъжите ...на никого не му пука за нас ...освен самите нас тогава какво следва ....ми нека фирмите преработватели да идват при нас ...и то с парите в джоба...за какво да се молиме....за това че изкарахме с тежък труд някой друг кг мед ...и да им го харижиме...продавайте на дребно и това е ...да видиме какво ще преработват и изнасят хората вече сами преценяват от къде да купуват....ахмаците са малко...и ще стават все по малко...тези които имат тонове мед ....да им го харизват ..ако искат ...но вески вече може да си направи добре сметката колко изкарва от цена на дребно и едро....пък и меда може да се съхранява ..има и достатъчно добър амбалаж.....за какво само те да ни го втъкват....нека да пробваме и ние....
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

христо написа:Харесват ми разсажденията по темата за субсидиите,и си задавам въпроса ,е ли е възможно да въздействаме на пазара ако не продаваме на едро колкото е възможно по дълго време,то и продукцията тази година е почти нулева. Не съм се чувствал така безсилен и смазан като човек, както като ми забиха плесника във фонда Земеделие.
Как ли се прокрадна тази "еретична"мисъл в нашего брата? Да... май започваме да разсъждаваме по-трезво. Може, може да се въздейства, но само ако има единомислие, а това е почти невъзможна. Затова /колкото и да ми е неприятно да го кажа/ пчеларството се нуждае от една толкова лоша година, за да си дойдат нещата на място. А то какво беше - продаваме на безценица от 1996г насам, да не кажа на загуба. Времето е дошло за промени и промените са вече факт. Обикалям из цяла Б-я и го виждам - бавно но сигурно.
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Коко ми светни ни по въпроса за промените .....защото аз не виждам такива....само си говорим в форума и това е ...какво стана с писмото на Бонев...нищо....това е ежат се по младите от нас..... старите пчелари си продават на безценица и това е...допълнят малко мизерната пенсия...съберат това онова восък за основи и т.н....и си мислят че са вързали годината... да ама не...За мен пчеларството на този етап е хоби и тръпка...изкарвам мед за моите близки и приятели...и по малко продавам....миналата година започнах с два ДБ...сега имам 30 тина....поне за сега не завися от това което изкарвам...но ме дразни това безволие у много хора...безхаберието на системата...не съм чак такъв нихилист....но не вярвам че държавата ще ни помогне с нещо .... за това призовавам не продавайте на едро....не им пълнете гушите те и без това са пълни ...че чак преливат....пък да ги видиме кво ще правят...пък и ние...!!!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Vikari написа:.само си говорим в форума и това е ...какво стана с писмото на Бонев...нищо....това е ежат се по младите от нас..... старите пчелари си продават на безценица и това е...допълнят малко мизерната пенсия...съберат това онова восък за основи и т.н....и си мислят че са вързали годината... да ама не...
Доколкото става въпрос за подписката, изтеглена е 112 пъти. Силно се надявам да са събрани и доста подписи. Остава само да решим как ще действаме от тук на татък.
А за цената на меда- съгласен съм че докато не ни уврат главите че трябва да се научим да ценим труда си и да не чакаме някой да ни издейства някакви субсидийки от държавата, които пък от своя страна свършват още преди да са започнали да приемат документи нищо няма да постигнем. Като ходя по пазарите виждам, че там колеги и търговци все още не са разбрали, че цената на меда се вдига. Правят си кал един на друг и задържат ниски цени. Дано главите им уврат преди камъка да е омекнал.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Ние сме:
- интелигентни;
- непримирими;
- информирани;
- комуникативни;
- отговорни;
- компютърно грамотни;
Призовавам ви, да сложим началото на нова национална пчеларска организация ! Дори и име съм измислил.
Комуникацията между нас ще се осъществява основно чрез интернет и това ни дава големи шансове за стабилност и развитие.
Ще изградим центрове във всички градове и ще излъчим представителна група за преговори.
Какво мислите по въпроса ?
Penko
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:29 pm
Местоположение: гр. Казанлък

Мнение от Penko »

Напълно съгласен. Г ласувам за с двете си ръзе.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”