Износ на мед!

Import - export - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
д-р Дюлгерски
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 10:31 pm

Износ на мед!

Мнение от д-р Дюлгерски »

Здравейте, казвам се Петър, работя като ветеринарен лекар!
Баща ми е дългогодишен пчелар и аз общо взето продавам продукцията му. Предимно разчитам на познати и тяхната реклама пред техни познати и т.н.

една моя клиентка се ожени в Италия и занесе там един буркан мед. Един техен приятел го харесал и поискал да му доставя по-голямо количество. Занимавал се е с търговия на едро, зареждане на магазини и хотели.

Искам да Ви попитам ако расфасовам меда в опаковки по-500гр., бих ли могъл да го изнеса без да имам проблеми на митниците. Трябва ли да се оформят някакви документи, сертификати или нещо подобно...

Благодаря, предварително!
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Износ на мед!

Мнение от коко »

д-р Дюлгерски написа:Здравейте, казвам се Петър, работя като ветеринарен лекар!
Баща ми е дългогодишен пчелар и аз общо взето продавам продукцията му. Предимно разчитам на познати и тяхната реклама пред техни познати и т.н.

една моя клиентка се ожени в Италия и занесе там един буркан мед. Един техен приятел го харесал и поискал да му доставя по-голямо количество. Занимавал се е с търговия на едро, зареждане на магазини и хотели.

Искам да Ви попитам ако расфасовам меда в опаковки по-500гр., бих ли могъл да го изнеса без да имам проблеми на митниците. Трябва ли да се оформят някакви документи, сертификати или нещо подобно...

Благодаря, предварително!
Не би трябвало. Сега сме един общ пазар и границите м/у отделните страни от общността не съществуват. Но сертификат трябва да имаши. Какъв - италянеца трябва да ти каже.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Нали е забранено да продаваме, без да сме разфасовали меда в лицензирани преработвателни предприятия.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

DAN написа:Нали е забранено да продаваме, без да сме разфасовали меда в лицензирани преработвателни предприятия.
Кой го казва, че е забранено? Такава забрана в Европа няма.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Мнение от Майка »

Кой го казва, че е забранено? Такава забрана в Европа няма.
Царят дава, пъдарят не дава. Може да сме в Европа, но има заповед РД0943 от 14.01.2003 на Министъра на земеделието, с която се забранява износа на непреработен мед.
д-р Дюлгерски
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 10:31 pm

Мнение от д-р Дюлгерски »

Благодаря на всички за отзивчивоста!

Иналианеца си е направил проби там и е доволен от меда. От тук знам, че сертификат издават в нашето ДВСК. Но той не иска нищо, само да му го доставя. Не знам при износа дали на митницата ще ми искат някакви документи или сертификати. По-закон какво трябва да нося за да ме пуснат..
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Какви заповеди, какви износи бре - ЕС е зона за свободно движение на стоки и прочее.....минаваш през Гърция и си ток......ферибота и така нататък....ако си през Сърбия е друго......един познат вкара 2 тона в Гърция без проблеми......
Бравос иначе, добре си се ориентирал......
atanasov2004
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 10:50 am
Местоположение: ДИМИТРОВГРАД

Re: Износ на мед!

Мнение от atanasov2004 »

Никой не може да ти попречи да си продадеш меда.Правиш си един анализ тука и съответ
но товариш и през Гърция си готов. Проблем може да има само италианеца,ако не си
направи собствен анализ. Заповед от Министъра не важи пред закон!!! Тази заповед по
замисъл е да обслужва фирми които прегряват меда :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: и го
цедят. Няма преработка на меда!!! Как ще го праработиш - с глюкоза :lol: :lol: :lol:
Успех!!!
Nikkolay
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 4:29 pm

Re: Износ на мед!

Мнение от Nikkolay »

Здравейте,
много се радвам, че открих този прекрасен форум :)
дядо ми се занимава с пчели може би повече от 50 години. В момента имаме 1,5 тона висококачествен полифлорен пчелен мед реколта 2009 и също се замислям за директен износ.
Колега, бихте ли споделил какво се случи с меда,успяхте ли да го изнесете и каква беше цялата процедура.
pchelenmed
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Дек 10, 2009 12:39 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Износ на мед!

Мнение от pchelenmed »

Аз също съм любопитен да науча крайния резултат.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re:

Мнение от toko652003 »

Майка написа:
Кой го казва, че е забранено? Такава забрана в Европа няма.
Царят дава, пъдарят не дава. Може да сме в Европа, но има заповед РД0943 от 14.01.2003 на Министъра на земеделието, с която се забранява износа на непреработен мед.

Да вярно, но това би трябвало да важи за страните, които не са членки на ЕС.
За Еврозоната не мисля, че има забрана.Иначе се получава противоречие в законите.Разбирасе, че са необходими и придружаващи документи, най-малкото за произхода на меда пътен лист и т.н. не съм запознат, какво точно.
toko6520035927(Skype)
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Износ на мед!

Мнение от ivandespotov »

Със сигурност д-р Дюлгерски,който не е влизал тук от 20.09.2007 няма да ни отговори.Трябва да търсим отговора от друго място.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Износ на мед!

Мнение от toko652003 »

Вероятно в митниците знаят.

За мен е едно и също да се транспортира и продаде меда в преработвателно предприятие на територията на България или в такова в Европейския съюз.
Последно промяна от toko652003 на Пет Фев 19, 2010 11:37 pm, променено общо 1 път.
toko6520035927(Skype)
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Износ на мед!

Мнение от ivan5555 »

toko е прав . гърка да не би да изнася преработен мед?имаме един колега изнася за австрия сам си го хомогенизира но така му го искат.
Публикувай отговор

Обратно към “Внос - износ / Import - export”