Търся съвет за гледане на пчели ?

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
xxxmartixxx
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:49 pm

Re: Търся съвет за гледане на пчели ?

Мнение от xxxmartixxx »

На сайта на Апиинфоцентър - Котларски открих още три според мен интересни но не съм сигурен.Книгите са "Клейтън Леон Фарар - продуктивно пчеларство" ; "Милош Чорбич - нетрадиционно пчеларство" и "Пчеларски тайни на Милко Шливич" .Какво мислите за тях?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за гледане на пчели ?

Мнение от dimitarbonev »

Ще кажа какво мисля без да ми се сърдите.
Мисля, че най-добре да се залепите за някой опитен пчелар, който знае какво прави и да се учите от него. Пчелар по книга не се става. Когато натрупате опит може да експериментирате с по един два кошера за да ви мине мерака.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
xxxmartixxx
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:49 pm

Re: Търся съвет за гледане на пчели ?

Мнение от xxxmartixxx »

borislav aleksandrov а коя би купил?
xxxmartixxx
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:49 pm

Re: Търся съвет за гледане на пчели ?

Мнение от xxxmartixxx »

Реших да взема "Пчеларска ферма Венер" но не съм от София и в единственият пчеларски магазин тук в който се надявах че ще я има ми казаха че може да се поръча и ще дойде след 1-2 седмици,а на мен ми трябва до четвъртък.Такаче някакви предложения от къде да я поръчам,че да я доставят за 2-3 дни?
xxxmartixxx
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 25, 2009 1:49 pm

Re: Търся съвет за гледане на пчели ?

Мнение от xxxmartixxx »

Поръчах я, казаха че ще дойде до ден, два.Много ми помогнахте,благодаря на всички които писаха!
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за гледане на пчели ?

Мнение от genata_fi »

Ако може , поръчай и другите, Клейтън Леон Фарар и Пчеларските тайни, баща ти ако е добър пчелар - ще ги разбере. Иначе има много тънкости и интересни трикове, за които трябва поне по 2 пъти да се прочетат книжките. Тази на Фарар е № 1 - поне за мен. На Чорбич също, ако се вникне по-надълбоко. Иначе човека си иска пари за разкриване на тайната - и си е прав, защо трябва да я разкрива в книгата. Имайте в предвид, че г-н Младен Котларски е доста напред в материала и знае какво да предложи на пазара. А колкото до Венер, и аз бях много ентусиазиран, но това което той въвежда като хранителна надставка е измислено много много отдавна, още по времето на Лангстрот Рут, когато е забравил да свали магазина на един от кошерите си и така е презимувал и впоследствие се е развил страхотно. Но все пак магазина храна си има и другото предназначение, ако се ползва и ХР. В книгите го пише - високата рамка - медовата шапка.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”