какво гориво използвате

Модератор: toko652003

ara
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 8:21 pm

Мнение от ara »

НЕ МОЖЕ БЕЗ ШОУ.
МОГА ДА ВИ ОБЯСНЯ И КАК СЕ ДРЕСИРАТ ПЧЕЛИТЕ ДА КРАДАТ ОТ ДРУГИ ПЧЕЛИНИ, НО МАЙ НЕ Е ЕТИЧНО. КОГАТО КОШЕРИТЕ БЯХА САМО ДВА, СЪМ ГО ИЗПРОБВАЛ ЛИЧНО И НЯМА ДА ПОВЯРВАТЕ КАКВО СЕ СЛУЧВАШЕ.
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

Пробвах с чували от коноп . Също се получава . Само някой да не каже че ги дрогирам .
valchev
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 9:33 am
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Мнение от valchev »

Ползвам кочани от пуканки и напоследък парчета памучен плат...Доста дълго време издържа пушалката с плат.
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

По моето скромно мнение ..изгнилата топола също се справя добре...но пушека люти иначе гъбата гори и мирише приятно...ненапразно дядовците ни са я ползвали ...за много други цели
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Vikari написа:По моето скромно мнение ..изгнилата топола също се справя добре...но пушека люти иначе гъбата гори и мирише приятно...ненапразно дядовците ни са я ползвали ...за много други цели
Какви други цели? Я малко ни отвори по въпроса. :lol:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

drone написа:
Vikari написа:По моето скромно мнение ..изгнилата топола също се справя добре...но пушека люти иначе гъбата гори и мирише приятно...ненапразно дядовците ни са я ползвали ...за много други цели
Какви други цели? Я малко ни отвори по въпроса. :lol:
:) Ми за каквото ти хрумне ....дори и за пушене хе хе ....при нас вече прахановата гъба се намира по трудно ...изсякоха орехи , тополи и всичко каквото им хрумна....няма стари дървета по които съм ги намирал ...а изгнилите дървета не стават за горене..а на нас ни вършат чудна работа ..само където и те са кът хе хе ... по станимашко предполагам са в повече..така че пусни насам некое чувалче...а ние малко карловска ...бартер братче......ако си навитяга може и да я направиме с мед ....
atanasov2004
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 10:50 am
Местоположение: ДИМИТРОВГРАД

отговор...

Мнение от atanasov2004 »

Купих едни пресовани стърготини като тръби. Мнго ги хвалиха в пчеларския магазин./не казвам откъде/,ПРОСТО НЕ СИ ДАВАЙТЕ ПАРИТЕ не че са скъпи.,обаче трудно се разпалват и отделят смола и
нагар по пушилката.Успех на всички :D
klarinet
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 11:51 pm
Местоположение: Botevgrad

Мнение от klarinet »

Здравейте, аз използвам гнило дърво (предимно топола и липа) пуши много добре, много дълго време, но пушека по някога е много лют :( казвам по някога, защото установих, че ако дървото е сухо а не изгнило, пушека е лют. Моля ви, интересувам се от гъбите, но ако можете, качете снимка на вида гъба който се използва за пушене. Аз съм виждал едни гъби, които растат върху върбите, тополите и т.н. те са шоколадово кафяви от горе ( може и по - светли ) а от долу са като кората да дървото. за тях ли става въпрос, или има други, които са по изгнилите дървета, те са бели на цвят. :)
мерси предварително :D
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

отговор на музиканта !

Мнение от DAN »

Тези, които са шоколадово кафяви вероятно не стават.
За да познаеш, коя гъба е подходяща е достатъчно само да я пипнеш.
Ако гъбата е мека /колкото обикновена гъба за ядене от магазина - печурка/ това ознава, че не става за тази цел. Подходящи са гъбите с твърда консистенция почти колкото дърво. Когато я разрежеш отвътре има твърда част на нишки и пихтиеста част която се разпалва много лесно. Преди време нашите дядавци са я палили с изкра от кремък.
Хващай брадвата и - за гъби в гората ! :lol:
klarinet
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 11:51 pm
Местоположение: Botevgrad

Мнение от klarinet »

Изображение този вид гъби ли използвате? те за твърди като дърво :)
Изображение
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Снимката е много тъмна, но мисля, че прилича на нея. Щом казваш, че е твърда - тя е. Разрежи я и виж дали вътре изглежда както ти казах.
Georgi Zhelev Georgiev
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 11:11 pm
Местоположение: Стара Загора / София
Обратна връзка:

Мнение от Georgi Zhelev Georgiev »

klarinet написа:Изображение този вид гъби ли използвате? те за твърди като дърво :)
Изображение
Точно такава. Не забравяй, че се режи, докато е още мокра, т.е. още след отсичането й.
mose
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 2:53 pm
Местоположение: Dobrich

Мнение от mose »

Иван Киров написа:Във в-к "Пчела е кошер" един пчелар пише, че вместо пушалка ползвал пулверизатор с чиста вода.
Пробвах го това с водата,ако отваряш само за преглед или да сложиш някоя рамка става,но решиш ли да правиш по сложна манипулация- ГРОЗНА РАБОТА СТАВА ПОВЯРВАЙ
За гориво ползвам чамови трески но не съм доволен,като чета тук ще търся гъби(пичовете от този форум не са ме подвели до сега) :wink:
rulom

Мнение от rulom »

Наскоро бях на почивка в етрополския балкан,та там видях гъбите и се сетих за темата в този форум.Набрах един багажник гъби и веднага след като се прибрах отидох на пчелина.Пробвал съм и кравешките лайна и корите и т.н.Всичките тези материали изгарят бързо,докато с гъбата не е така.Напълних пушалката и запалих.Бях много учуден когато свърших с всичките (7) кошера и отворих пушалката да загася въглените.Оказа се че съм пушил само с едно парченце с размери 5х5х2 см.Останалите даже се не бяха разгорели.По груби изчисления с този багажник ще карам 2 год.Гъбите ги събирах от изгнили буки(то друго там нямаше),но мисля че гъбата си е един и същ вид независимо от дървото на което расте.Свалянето на самата гъба от дървото е доста трудно,особенно по-голямите много трудно ги свалих,имах чувството че са част от дървото,но с повече инат става.

п.п.Забравих да спомена че няма смисъл да се берат сурови и да се чака да съхнат и двата вида се свалят еднакво трудно,по-добре е направо изсъхнали и да се ползват веднага.
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от korradi »

Твърдите праханови гъби как ги режите :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”