Пчеларско интернет общество

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Гост

Мнение от Гост »

Imam ideia za po onlain komunikacia bez da omalovajavam foruma po lesno e e da ob6tuvame naprimer v irc.abv.bg http://chat.abv.bg/ i da si napravim kanal #p4ela pak moje i da izpolzvame niakoi malak napraven ve4e :lol:
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Чата няма история.

Мнение от Dinko »

Чата няма история.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

saob6tenieto za 4ata go pusnah az ne mislia 4e e lo6a ideiata prosto poniakoga kasi izre4enia i malovajni diskusii ne sa za foruma a sa za 4at mojebi tova imah v predvid prosto kogato se spori nabarzo mislia 4e e za 4ata a ina4e dalgite izlojenia koito sa stoinostni i smisleni mnenia za tuk :wink:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

toko652003 написа:saob6tenieto za 4ata go pusnah az ne mislia 4e e lo6a ideiata prosto poniakoga kasi izre4enia i malovajni diskusii ne sa za foruma a sa za 4at mojebi tova imah v predvid prosto kogato se spori nabarzo mislia 4e e za 4ata a ina4e dalgite izlojenia koito sa stoinostni i smisleni mnenia za tuk :wink:
Няма значение къде сме. Важното е да сме на линия и да се обменят мнения и идеи. Добре ще е, разбира се и работа да се върши.Но и това ще стане след време.
Гост

Мнение от Гост »

kakvo 6te kajete :wink:
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

идеята наистина не е лоша,само трябва да изберем в кои канал да се сабираме(някои които да не толкова населен)а за това как 6те се познаваме кои сме пчеларите ами като си използваме съштите никове или пред никовете може да си слагаме някакви букви по които да се познаваме. 8)
xxx
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

vleste 4rez irc.abv.bg ili irc.gbg.bg napi6ete na kanali #bee az 6te bada tam po4ti po vsiako vreme :D
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

toko652003 написа:vleste 4rez irc.abv.bg ili irc.gbg.bg napi6ete na kanali #bee az 6te bada tam po4ti po vsiako vreme :D
Обяснете как става по-подробно.
Dracola

dracola

Мнение от Dracola »

Anonymous написа:
коко написа:ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА ОТВОРИМ НОВА ТЕМА И ДА СМЕ В НЕЯ, КОГАТО СМЕ online
Da neka temata bade online za pr...oblemite ili ne6to ot tozi rod
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Като гледам тази идея за интернет общество е отпреди една година. Има ли в крайна сметка чат, където се събират пчеларите или няма, а единственото място където нещо се размърдва е този форум.
Аз още не съм пчелар, но мисля да ставам и много ми помага това че в интернет има някаква информация и основно съветите от опитните пчелари. Затова съм твърдо зад такава идея. И съм убеден, че така може да се постигне много повече по отношение на проблемите отколкото ако всеки действа сам за себе си.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

ттитто написа:Като гледам тази идея за интернет общество е отпреди една година. Има ли в крайна сметка чат, където се събират пчеларите или няма, а единственото място където нещо се размърдва е този форум.
Аз още не съм пчелар, но мисля да ставам и много ми помага това че в интернет има някаква информация и основно съветите от опитните пчелари. Затова съм твърдо зад такава идея. И съм убеден, че така може да се постигне много повече по отношение на проблемите отколкото ако всеки действа сам за себе си.
Може, но трудно.Трудно защото и форума върви мудно, а да не говоря за пчеларството като цяло. Всеки дърпа чергата към себе си,пчеларските организации са повече от синодите, а по места колегите се мъчат да "свържат двата края".Ако имаш избор не се захващай сериозно,а сама като хоби. И няма смисъл да се опитваш да промениш някой неща.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Слава богу имам избор, макар ии да е доста несигурен. Мисля да се занимавам с пчеларство като хоби в началото, за да може да ми е резервен вариант в момент, когато нещата не вървят добре. Макар че ми е много ясно, че не е най-перспективното, все пак е нещо.
Толкова ли е трудно да се изнася продукцията. Все пак си спомням че в германия напр. един среден буркан мед е най-малко 2 евро, а някой утвърдени марки са тройно по-скъпи. Така че ми се струва, че ако ни приемат в съюза, ще е малко по-добре.
Струва ми се че най-важното в момента е да има някакво пчеларско общество не от хора с титли, а от хората, които наистина чакат само на пчелите си, защото това са хората, които знаят цената на истинския труд и истинските недостатъци на системата и ги изпитват в пълна сила на собствения си гръб.
Само да дам един пример с едно такова общество, което се сформира покрай закона за здравното осигуряване и по-точно за плащането на осигуровки от българите които живечт в чужбина и на практика нямат нищо общо с бг здравна каса. Събраха подписки по интернет и ги пратиха до всички медии и институции, в следствие на което се предизвика преразглеждане и промяна. Макар че не се постигна всичко което се искаше се постигна много и много хора трябва да плащат значително по-малко сега. Така че за да се постигне нещо, то трябва да има единство.
Така че всяко едно обединение, било то и на няколко по-малки групи би довело до някакъв резултат.
Нормално е да не е много голямо участието в интернет, защото все пак доста от пчеларите са над средната възраст, а знаем, че тяхното поколение не разбира много от компютри.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

ттитто написа:Слава богу имам избор, макар ии да е доста несигурен. Мисля да се занимавам с пчеларство като хоби в началото, за да може да ми е резервен вариант в момент, когато нещата не вървят добре. Макар че ми е много ясно, че не е най-перспективното, все пак е нещо.
Толкова ли е трудно да се изнася продукцията. Все пак си спомням че в германия напр. един среден буркан мед е най-малко 2 евро, а някой утвърдени марки са тройно по-скъпи. Така че ми се струва, че ако ни приемат в съюза, ще е малко по-добре.
Струва ми се че най-важното в момента е да има някакво пчеларско общество не от хора с титли, а от хората, които наистина чакат само на пчелите си, защото това са хората, които знаят цената на истинския труд и истинските недостатъци на системата и ги изпитват в пълна сила на собствения си гръб.
Само да дам един пример с едно такова общество, което се сформира покрай закона за здравното осигуряване и по-точно за плащането на осигуровки от българите които живечт в чужбина и на практика нямат нищо общо с бг здравна каса. Събраха подписки по интернет и ги пратиха до всички медии и институции, в следствие на което се предизвика преразглеждане и промяна. Макар че не се постигна всичко което се искаше се постигна много и много хора трябва да плащат значително по-малко сега. Така че за да се постигне нещо, то трябва да има единство.
Така че всяко едно обединение, било то и на няколко по-малки групи би довело до някакъв резултат.
Нормално е да не е много голямо участието в интернет, защото все пак доста от пчеларите са над средната възраст, а знаем, че тяхното поколение не разбира много от компютри.
Що се отнася до ползването на нета - има нещо вярно, въпреки, че познавам много колеги имащи тази възможност, но така или иначе, не вземат отношение по една или друга причина.
Много съм скептичен по отношение на единството. Прекланям се пред ентусиазмът ти, но аз май вече го позагубих.Въпреки това - опитай.
razbiv
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 2:34 pm
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Мнение от razbiv »

За чат канал може да се исползва канал #strong.Това е регистриран канал в който не влиза почти никой.В канала се влиза преспокойно през http://chat.abv.bg/ или през http://irc.gbg.bg/.Като гледам как се развива форума ваобще,съм малко песимистично настоен към това дали ще има някакво развитие с чат канал кадето да се сабираме,но всичко си зависи от нас.Като идея наистина никак не е лошо.Примерно да се уговаряме за определен ден и час и всеки който има вазмойност да посещава канала.
Гост

Мнение от Гост »

razbiv написа:За чат канал може да се исползва канал #strong.Това е регистриран канал в който не влиза почти никой.В канала се влиза преспокойно през http://chat.abv.bg/ или през http://irc.gbg.bg/.Като гледам как се развива форума ваобще,съм малко песимистично настоен към това дали ще има някакво развитие с чат канал кадето да се сабираме,но всичко си зависи от нас.Като идея наистина никак не е лошо.Примерно да се уговаряме за определен ден и час и всеки който има вазмойност да посещава канала.
Не може ли да се използва "Скапа" или как се казваше програмата?
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”