ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Публикувай отговор
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от аааа35 »

можеби проблема е бил в това ,по памет се сещам в тия години имаше много предлагане на материал от изсъхнали дървета,или престояли в гората трупи паднали от стихии .много лесно се забелязваше тук таме имаха изгнило.незнам как да го обясня ,дървесината се превръща в нещо като гъба няма газ ,как му казват ,не става и за горене
друго си е отсечено сурово, набичено и изсушено
владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от владо »

Имрегнацията е само външно.


www.katiza.hit.bg
bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от bel70 »

Здравейте колеги виждам,че имате контакти с доста производители на кошери.Някой знае ли къде се регистрират тези лицензи в кое министерство и тн. и каква е процедурата.Благодаря ви предварително!!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от dimitarbonev »

За какво ти е такава регистрация? Ако става въпрос за програмите единствено трябва да можеш да издаваш фактури. Нищо друго не се иска.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от bel70 »

Фирмата ми е законна за фактурите няма проблем те дори са задължителни.Но се обаждат колеги пчелари и като ме питат дали имам лиценз.Аз им отговарям,че на тях им трябва фактура от фирма производител.А не лиценз!!Но...
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от bel70 »

:lol: Сигурно на тези лицензираните кошерите са с 20год. гаранция.
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от tatu »

Това е парола .Те искат фактура за максималната цена която признава РА а тя е 130 лева на кошер ако не се лъжа ,а ти да им ги продадеш по 60-70 лева за кошер.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от drone »

Това може да са врътки, ама ако не са незаконни, или са търпимо незаконни, що да не се правят. Хубаво е и ние да ги знаем. :!:
bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от bel70 »

Здрасти колеги по повод моето питане за лицензирани производители на кошери.От понеделник 03,01,11год. обиколих всички министерства.Това ДФЗ това ти МЗХ.След като се превърнах в нещо като секретарка и прозвънях около 20-25 тел. разговори.Намерих и човекът който отговаря за пчеларската програма.
Та от първа ръка разбрах,че лиценз се изисква само за производителите на отводки и майки.
Тук се изисква:
- ФАКТУРА
-превод на парите по банков път,
-касов бон естествено.
-И приемо предавателен протокол.
-Като м/у купувач и производител може да се направи договор за гаранция и обслужване през този период.Който може да се направи при всеки нотариус.
Някой е пуснал мухата на наивни колеги,които ми звънят и търсят лиценз.Питам ама какъв? :?: отговор ами лиценз.Аз си мисля,че някой умишлено насочва колегите към определени фирми както е със прословутите отводки!!!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от ba4o_ivan1976 »

bel70 написа:Здрасти колеги по повод моето питане за лицензирани производители на кошери.От понеделник 03,01,11год. обиколих всички министерства.Това ДФЗ това ти МЗХ.След като се превърнах в нещо като секретарка и прозвънях около 20-25 тел. разговори.Намерих и човекът който отговаря за пчеларската програма.Та от първа ръка разбрах,че лиценз се изисква само за производителите на отводки и майки.Тук се изисква ФАКТУРА превод на парите по банков път,касов бон естествено.И приемо предавателен протокол.Като м/у купувач и производител може да се направи договор за гаранция и обслужване през този период.Който може да се направи при всеки нотариус.Някой е пуснал мухата на наивни колеги,които ми звънят и търсят лиценз.Питам ама какъв? :?: отговор ами лиценз.Аз си мисля,че някой умишлено насочва колегите към определени фирми както е със прословутите отводки!!!
Освен изброените от теб документи имаше и други документ- което не ти е проблем да ги направиш тези документи до колкото си спомням са :
Декларация за съответствие.
Декларация че кошерите не се втора употреба
Произведени са в България или страна от евросъюз!
Може би имаше и още - за тези се сещам сега .
Но нотариално заверени неща нямаше !!! Ти просто в договора за покупко продажба ще си напишещ таранцията от две години ! Там го пише в договора който ще си дръпнеш от нета!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от tatu »

Доста овчари и свинари подават документи по пчеларската програма и те не могат да направят разлика между празен кошер и отводка ,за тях всичко е с едно име пчела и те не знаят за какво трябва лиценз.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от ivan5555 »

tatu написа:Доста овчари и свинари подават документи по пчеларската програма и те не могат да направят разлика между празен кошер и отводка ,за тях всичко е с едно име пчела и те не знаят за какво трябва лиценз.
а ти от кои си колега?след като не искаш да участваш спри да плюеш другите. всеки който участва иска да си изясни нещата защото като отиде в РА за подаване на документите и го върнат. няма значение дали си овчар или професор като теб. така че е нормално човек да се интересува
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от dimitarbonev »

Айде сега. Нека да не правим прибързани заключения. Прав е колегата, че програмите трябва да са само за хора, които са на ти с пчеларството. Свинарите си имат други програми.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от tatu »

Колега иван 5555 проблема ми е че няма къде да ги скрия тия 450 кошера и да покажа само 99кошера и хич не ми се плащат два бона данък на Дянков .
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОШЕРИ

Мнение от tatu »

Четири ,пет тона мед да ги дадеш без документ става ама 20 тона зор се скатават всичките пък и баламурници и трябват на тая държава току виж казали няма постъпления от данъци и няма да има съфинансиране на пчеларската програма.Не всичко се поема от ЕС.
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”