Пчеларско интернет общество

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Нека да видим първо нещо, което е много важно. Какви всъщност ще са целите на тези "сбирки"? Защото без да знаем, какво искаме да се постигне няма смисъл да се захващаме с това.
Предлагам всеки да напише теми, които го вълнуват и да се уговаря час и ден, които да се публикуват предварително тук. Така ще се знае кога за какво ще се говори. Сега ще пусна една анкета за това по какъв начин да се провеждат тези сбирки, т.е. с какъв тип чат или messenger. След като се съберат предложени теми ще пуснем пак една анкета и така ще разберем, кои са най-интересните теми и ще се започне с тях. Да речем всяка седмица ще се обсъжда определена тема. Ако има някакви недоволства, препоръки към хора или организации, от които зависи пчеларството ще обсъдим начин как да си направим недоволството обществено достояние, включително и чрез писма до медиите,министерствата, ако се налага.
Какво мислите?
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

ттитто написа:Нека да видим първо нещо, което е много важно. Какви всъщност ще са целите на тези "сбирки"? Защото без да знаем, какво искаме да се постигне няма смисъл да се захващаме с това.
Предлагам всеки да напише теми, които го вълнуват и да се уговаря час и ден, които да се публикуват предварително тук. Така ще се знае кога за какво ще се говори. Сега ще пусна една анкета за това по какъв начин да се провеждат тези сбирки, т.е. с какъв тип чат или messenger. След като се съберат предложени теми ще пуснем пак една анкета и така ще разберем, кои са най-интересните теми и ще се започне с тях. Да речем всяка седмица ще се обсъжда определена тема. Ако има някакви недоволства, препоръки към хора или организации, от които зависи пчеларството ще обсъдим начин как да си направим недоволството обществено достояние, включително и чрез писма до медиите,министерствата, ако се налага.

Какво мислите?
Идеално. Дано се включат повече колеги. Все пак ще се иска известно време докато се избистрят нещата.Предлагам все пак, тези които по-често сме във форума да направим и един допълнителен контакт по e-mail - ите.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

ICQ е чудесна програма, но все пак изисква да се инсталира някакъв software на компютъра, а това не всеки го може. Например моите родители ползват и интернет и ICQ и др. но не могат да си инсталират нищо. Затова исках да видя какви са предпочитанията.
vankata
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 9:32 am
Местоположение: гр.Перник

Мнение от vankata »

Здравейте, аз лично нямам нищо против чата и разните други връзки но ... СМЯТАМ ЧЕ ФОРУМА Е НАЙ-ДОБРАТА ФОРМА ЗА ОБМЯНА НА ОПИТ И СЪВЕТИ ! ПРОБЛЕМЪТ Е КОЛКО ХОРА ПОСЕЩАВАТ ФОРУМА И КОЛКО ОТ ТЯХ ИМАТ ДОБРИНАТА ДА СПОДЕЛЯТ ОПИТА СИ !
и другият проблем е че повечето от регистрираните потребители се регистрират за да си пускат обяви като; ЧАСТНИ УРАЦИ ПО..... ПРОДАВАМ ЕЛЕКТРОЖЕН..... ОЗВУЧАВАМ СВАТБИ..... и др. а всъщност нямат никакво отношение към пчеларствот !
Спорът ражда истината, а нуждата изобретението.
Гост

Мнение от Гост »

vankata написа:Здравейте, аз лично нямам нищо против чата и разните други връзки но ... СМЯТАМ ЧЕ ФОРУМА Е НАЙ-ДОБРАТА ФОРМА ЗА ОБМЯНА НА ОПИТ И СЪВЕТИ ! ПРОБЛЕМЪТ Е КОЛКО ХОРА ПОСЕЩАВАТ ФОРУМА И КОЛКО ОТ ТЯХ ИМАТ ДОБРИНАТА ДА СПОДЕЛЯТ ОПИТА СИ !
и другият проблем е че повечето от регистрираните потребители се регистрират за да си пускат обяви като; ЧАСТНИ УРАЦИ ПО..... ПРОДАВАМ ЕЛЕКТРОЖЕН..... ОЗВУЧАВАМ СВАТБИ..... и др. а всъщност нямат никакво отношение към пчеларствот !
А неможе ли в точно определен час в точно определена тема от форума да се дискутира "някакъв" проблем .
vankata
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 9:32 am
Местоположение: гр.Перник

Мнение от vankata »

Аз мисля че по обявена тема е най- добре да се дискутира без определено време. Ако въпросът е спешно решаване на конкретен проблем нищо не пречи в заглавието да се упомене конкретни дата или час - който знае и има желание ще се отзове!
Спорът ражда истината, а нуждата изобретението.
Гост

Мнение от Гост »

ПРОБЛЕМЪТ Е КОЛКО ХОРА ПОСЕЩАВАТ ФОРУМА И КОЛКО ОТ ТЯХ ИМАТ ДОБРИНАТА ДА СПОДЕЛЯТ ОПИТА СИ !



тука си много прав , останалото няма смисъл да се коментира :idea:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:ПРОБЛЕМЪТ Е КОЛКО ХОРА ПОСЕЩАВАТ ФОРУМА И КОЛКО ОТ ТЯХ ИМАТ ДОБРИНАТА ДА СПОДЕЛЯТ ОПИТА СИ !



тука си много прав , останалото няма смисъл да се коментира :idea:
Да, а те са малко!!!
razbiv
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 2:34 pm
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Мнение от razbiv »

Според мен,най удачния вариант за срещи в реално време ,е обикновеният чат през абв или гувеч,от гледна точка на това че там преспокоино могат да влизат ,както хора,които имат по голяма компютарна грамотност,така и хора с доста по малки познания.Не се налага да се инсталира софтуер,като мирка или isq,о6те повече че след иснаталацията на тези програмки,често се изискват и допалнителни настройки,с които не всеки може да се спави.Нали в крайна сметка,една от целите на тези сабирания е максимален брой хора да могат да присъстват на тези сабирания.
Гост

Мнение от Гост »

razbiv написа:Според мен,най удачния вариант за срещи в реално време ,е обикновеният чат през абв или гувеч,от гледна точка на това че там преспокоино могат да влизат ,както хора,които имат по голяма компютарна грамотност,така и хора с доста по малки познания.Не се налага да се инсталира софтуер,като мирка или isq,о6те повече че след иснаталацията на тези програмки,често се изискват и допалнителни настройки,с които не всеки може да се спави.Нали в крайна сметка,една от целите на тези сабирания е максимален брой хора да могат да присъстват на тези сабирания.
ОК прав си, но дай име на канала да е отделен от останалите
, макар и да не е регистриран пак можем да го посещаваме името да е свързано с пчеларството, например kanal #p4ela
ето аз например сега отивам там , но трябва постоянство да висиш там иначе всичко се обисмисля пък и колко хора имат излишно свободно време , повечето използват ICQ i si gledat nowinite prez towa wreme
razbiv
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 2:34 pm
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Мнение от razbiv »

Anonymous написа:
razbiv написа:Според мен,най удачния вариант за срещи в реално време ,е обикновеният чат през абв или гувеч,от гледна точка на това че там преспокоино могат да влизат ,както хора,които имат по голяма компютарна грамотност,така и хора с доста по малки познания.Не се налага да се инсталира софтуер,като мирка или isq,о6те повече че след иснаталацията на тези програмки,често се изискват и допалнителни настройки,с които не всеки може да се спави.Нали в крайна сметка,една от целите на тези сабирания е максимален брой хора да могат да присъстват на тези сабирания.
ОК прав си, но дай име на канала да е отделен от останалите
, макар и да не е регистриран пак можем да го посещаваме името да е свързано с пчеларството, например kanal #p4ela
ето аз например сега отивам там , но трябва постоянство да висиш там иначе всичко се обисмисля пък и колко хора имат излишно свободно време , повечето използват ICQ i si gledat nowinite prez towa wreme
Както съм написал,по горе в мненията,канал #strong e напълно празен и регистриран ,и преспокойно може да се използва за целта.Просто трябва да си уговорим среща,ден и час за да се саберем повечко хора.
Гост

Мнение от Гост »

а тук в форума не може ли да се направи чат?
погледнах за канал strong в абв чат не видях такъв
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

ОК кой когато има време във #strong
toko6520035927(Skype)
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

чат

Мнение от Dinko »

За 2-3 месеца мога да направя чат.
Много работа е но май не виждам смисъл.
Сега скейпа е на мода има и конферентна
връзка.
Слушалките струват 10 лева инсталация
и говориш безплатно .
Иска се време да узреят повече пчелари.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Ами скеипа наистина е на мода , аз го имам но ако нета не достатъчно качествен много шуми пък и като пишеш в чата писаното го четат повече хора едновременно , могат да го четат и след известно време , ако не са пред Pc . То и Icq върши същата работа , има си опции за говор.Не ми се спори кое е по добре, няма смисъл да правиш чат , тук
като го има вече направен по добре регистрираи канал само в АБВ , само за пчелари , така които е свободен по всяко време може да виси там пък дори и да не е пред Pc . Мисля че това няма да навреди на форума , можеш да сложеш опция към канала (реклама за форума ), при влизане да исписва за форума, тези неща ти са ясни няма какво да ти ги обяснявам :wink:
toko6520035927(Skype)
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”