ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от Gojyto »

Сами ли ги сменят ?
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от ahmed »

Gojyto написа:Сами ли ги сменят ?
да при това без изродии от сорта на рязане на крака, крила и прочие.от10г незнам какво е рои,а в същото време имам маточници почти през целия активен сезон. :P :P :P
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от drone »

ahmed написа:
Gojyto написа:Сами ли ги сменят ?
да при това без изродии от сорта на рязане на крака, крила и прочие.от10г незнам какво е рои,а в същото време имам маточници почти през целия активен сезон. :P :P :P
Откъде си колега ? Щото такова потекло ,дето не се рои не е за изпускане и си струва някои ,дето живеят около тебе да си вземат някой и друг маточник за опресняване на кръвта както се казва и подобряване на породата . Ако това което казваш е вярно , естествено.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от Gojyto »

4ак пак всяка втора година да си праят сами смяната и то вси4ки.И да не се роят(възможно е но тряя да се държат под роевото,което става от п4еларя).Ако ти не им дава6 да се роят тва е отделен въпрос,но.....
сигурен ли си 4е ги правят сами тия работи ?
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от Gojyto »

И мен не6то ме самнява,но в тоя форум като слу6ам вси4ко е възможно :lol:
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от ahmed »

колеги аз не съм анонимен и ще се радвам на посещение на които и дае пчелар. пчелина ми е на 10км.от гр.попово.които желае ще му дам dsm номера си да уговорим посещението. :P
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от mmm.1979 »

ahmed написа:колеги аз не съм анонимен и ще се радвам на посещение на които и дае пчелар. пчелина ми е на 10км.от гр.попово.които желае ще му дам dsm номера си да уговорим посещението. :P
Къде по точно :?:
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от ahmed »

mmm.1979 написа:
ahmed написа:колеги аз не съм анонимен и ще се радвам на посещение на които и дае пчелар. пчелина ми е на 10км.от гр.попово.които желае ще му дам dsm номера си да уговорим посещението. :P
Къде по точно :?:
-колега до колкото разбирам сме градски.живея впопово а пчелина е в зараежо. :P :P :P
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от mmm.1979 »

ahmed написа:
mmm.1979 написа:
ahmed написа:колеги аз не съм анонимен и ще се радвам на посещение на които и дае пчелар. пчелина ми е на 10км.от гр.попово.които желае ще му дам dsm номера си да уговорим посещението. :P
Къде по точно :?:
-колега до колкото разбирам сме градски.живея впопово а пчелина е в зараежо. :P :P :P
OK!Можем да направим една среща :wink: :D :D
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от ahmed »

drone написа:Щом питате от кого съм доволен ето ви един - Елин Моллов от Смолян.
незнам какви маики произвежда но а ко си купя ще са от него :P :P :P
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от ahmed »

bars_i написа::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
дарси лично те каня да видиш за какво говорим. :P :P :P
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от apis1964 »

Стигна се до там, че от лакомия, на сайта на МЗХ се изписаха лицензирани майкопроизводители, кой от кой по-велик. Водач на тази листа е д-р Веселин Велев от Благоевград, с доказана инвазия на Незематоза, вече от три последователни години.

Колкото повече произвежда и продава, толкова повече разпространява заразните спори на Незема апис. Ветеринарният закон е категоричен и при този случай, пчелинът се поставя под карантина за двугодишен период.

Нищо такова не се случва – законите щели да се спазват – трънки !!!
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от tatu »

Те всички майкопроизводители са такива,а на техните майки им викат доцентки.Който не си е купил от тях той не е изгорял.
honeyed
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 11:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от honeyed »

apis1964 написа:Стигна се до там, че от лакомия, на сайта на МЗХ се изписаха лицензирани майкопроизводители, кой от кой по-велик. Водач на тази листа е д-р Веселин Велев от Благоевград, с доказана инвазия на Незематоза, вече от три последователни години.

Колкото повече произвежда и продава, толкова повече разпространява заразните спори на Незема апис. Ветеринарният закон е категоричен и при този случай, пчелинът се поставя под карантина за двугодишен период.

Нищо такова не се случва – законите щели да се спазват – трънки !!!
tatu написа:Те всички майкопроизводители са такива,а на техните майки им викат доцентки.Който не си е купил от тях той не е изгорял.
В този форум има над 2800 регистрирани членове,2/3 да са пчелари,това значи,че голяма част от пчеларското съсловие чете във форума и е наясно с нещата.Голяма част от останалите пчелари не ползват интернет,не сменят пч.майки,не се борят с вароатозата и т.н.(но те са обект на друга тема).
Ако няма кой да копува майки, заразата ще си остане в техните пчелини(нека си публикуват имената където искат),и напъните да отмъкнат пч.програми ще се окажат ялови.Но всичко зависи от нас,без пч.майки неможе(ако имат сили и възможност пчеларите професионалисти,а и други колеги от форума да предлагат майки би било чудесно,аз лично бих се доверил на колега от форума.
bmd_357
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 8:44 am
Местоположение: около Плевен

Re: ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ПЧЕЛНИ МАЙКИ-ОТЗИВИ

Мнение от bmd_357 »

От 10 години си поддържам от 8 до 10 кошера ДБ-10р.тъй като нямам възможност за повече.От самото начало правех всичко като по учебник.Научих пчелиците да си сменят майките сами,по някой път придавах майки,когато се наложи,но от мое майкопроизводно семейство,което всяка година бе различно от предното и не съм имал проблем.През 2008 веднага след акацията реших да закупя 4 майки уж да посменя кръвта дето се вика и се сдобих с такива по 12лв.за брой от Илия Павлов от с.Ласкар.В края на август две от закупените майки претърпяха самосмяна,а през първия преглед през м.февруари 2009г третото семейство с такава майка бе осиротяло.На четвъртата майка след акацията през 2009 й отрязах срещуположни крак и крило и сбогом.Мисля повече да не се занимавам с доцентки-майки,ама нали трябва да се опита.
Последно промяна от bmd_357 на Вто Мар 02, 2010 7:51 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”