Земеделски производители данъци и осигуровки.

Публикувай отговор
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от Gojyto »

Какво взе ?И доволен ли си ?
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от Gojyto »

Ами нямам коментар приятелю.Какво му е хубавото на това да взема 50 4исто нови ко6ера и да почвам да ги ремонтирам.Знае6 ли от колко много хора чувам,4е има много гре6ки по ко6ерите им като са по програмата.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от ivan5555 »

зарко който иска да вземе нещо участва който не иска не участва.има доста противници на програмата -но си струва.доколкото разбрах за догодина увеличават процентите-за отводки става 80 за лекарства 90 за майки 80.за кошери не разбрах.но ще остава май ограничението до 100к-ра.ако излезе истина е добре.не харесват майките им-та като вадя от този кошер 40-50кг.какво и е лошото.купувам от игнат игнев и съм доволен от павлови също съм оставал доволен.дане би всички мои майки да са на най високо ниво?така че всеки си знае най добре.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Всеки има очи ! Въпроса е че не всеки го вижда !
Който иска да остане слепец- проблема си е негов!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от volodq »

Зарко написа:Така е Иване. Който иска участва, който не иска седи и намира косури.
Да, процентите за отводки и кошери стават 80. Имало е предложение и за 90%, но не са го приели. Но 80% си е пак добре. Аз лично тази година пак ще кандидатствам, само да отворят програмата.
А това за грешките по кошерите по програмата не мога, а и не искам да коментирам. Аз вече знам как да процедирам и не мисля, че ще се получи същия фал както с некадърника трифон банев.
Не намираме кусури колеги,но за да участваш трябва да извадиш пари кеш или да вземеш кредит,а ако нямаш пари и вземеш кредит-то цялата "файда" полза отива в банките!Аз не съм от тия които имат свободни пари за инвстиция-седя и намирам кусури".
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от Dinko »

Таванът на пенсиите в България не нарушава правото на собственост и не е дискриминация.
Това реши Европейският съд за правата на човека в Страсбург по жалба на 9 български пенсионери, които се оплакаха, че държавата от години ги ощетява, като им плаща по-малко от дължимото.
Решението се мотивира с факта, че държавите имат голяма свобода при управлението на осигурителните си системи.
Това е поредната институция, която отказва да отмени тавана за дохода на възрастните хора. Първи през 1998 г. в полза на ограничението се произнесе Конституционният съд, а след него и Върховният административен съд. Единствено Комисията за защита от дискриминация през 2009 г. излезе с препоръка таванът да падне.
Жалбите до Страсбург бяха на военни летци и сапьори, а пред съда ги представляваше адвокат Михаил Екимджиев.
“Това беше последният шанс на българските пенсионери да получат парите, които държавата от години им е обещавала”, заяви правозащитникът пред “Труд”. Екимджиев каза, че ще обжалва решението пред Голямата камара на съда в Страсбург.
В момента около 49 000 души, които вземат максималната пенсия от 700 лв., имат право на по-големи суми. Но не ги получават, тъй като в Кодекса за социално осигуряване (КСО) е предвидено, че пенсията не може да бъде повече от 35% от максималния осигурителен доход, който от 2009 г. е 2000 лв.
Само българският съдия в Страсбург Павлина Панова е на мнение, че таванът на пенсиите е дискриминация. Тя твърди, че ако през 1990 г. таванът е бил разумна мярка, тъй като са предстоели реформи в осигурителната система, то 21 години по-късно той е неприемлив. Според нея хората, работили рискови професии, надали биха им посветили толкова години, ако знаеха, че след това държавата ще ореже пенсиите им.
В момента КСО предвижда таванът да падне от 2014 г., но само за новите пенсии. Старите ще растат, ако се увеличи масималният осигурителен доход.

http://www.trud.bg/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от Dinko »

Възрастта за пенсия и осигурителният стаж да започнат да растат с по 6 месеца на година още от 2012 г., докато стажът стигне 37 г. за жените и 40 г. за мъжете, а възрастта - 63 г. и 65 г.

Това ще предложи на Тристранния съвет и на правителството вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков.

Според източници, близки до вицепремиера, освен този вариант за обсъждане имало още два. Този обаче, според експерти, бил най-реалистичен.

Вторият вариант предвиждал увеличаване на "скоростта", с която да расте само осигурителният стаж - вместо с по 4 месеца, с по 6 или дори с по 8 месеца годишно, докато стигне 40 г. за жените и 43 г. за мъжете.

Третият вариант бил да се изравни на 63 г. възрастта за мъже и жени и от догодина тя да се вдига с по 6 месеца, но само за жените. Той бил най-малко вероятен.

Вицепремиерът щял да настоява отново да се вдигне с 2 г. възрастта за ранно пенсиониране при военните и МВР от сегашните 25 на 27 г.

Стратегията за пенсионна реформа предвиждаше възрастта за пенсия да започне да се вдига от 1 януари 2021 г. Засега нямало планове да се променя възможността за навършилите 65 г. и с 15 г. осигурителен стаж да могат да се пенсионират.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от shulio »

Най - добрия данъкоплатец умира 6 месеца преди да се пенсионира. Така ще ни направят като в европата :) с тази разлика че там средната продължителност на живота е с 10 години повече
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от Dinko »

А защо няма възможност да се промени в наша полза законодателството имаш 15 год. трудов стаж и се пенсионираш НЕЗАВИСИМО ОТ ВЪЗРАСТТА С НАМАЛЕН ПРОЦЕНТ ПЕНСИЯ ?

Ще работим докато сме живи. Жените се пенсионират на 63 и умират средно на 77, а мъжете се пенсионират на 65 и умират на 70.
Смъртността в България остава по-висока в сравнение с европейските страни. Мъжете в България живеят до 70 години, а европейците до 77.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от Зарко »

А па може да махнат нацяло пенсионирането. Бачкаш докато пукнеш и толкова.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от shulio »

Няма да го махнат. Това означава да не вземат всеки месец парите от осигуровките. А това ще ги побърка :)
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от Зарко »

shulio написа:Няма да го махнат. Това означава да не вземат всеки месец парите от осигуровките. А това ще ги побърка :)
Ааааа аз не съм казал, че ще спрат да събират парите :)
търтейчо
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 12:52 pm
Местоположение: 42.455486,25.698178

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от търтейчо »

Зарко написа:
shulio написа:Няма да го махнат. Това означава да не вземат всеки месец парите от осигуровките. А това ще ги побърка :)
Ааааа аз не съм казал, че ще спрат да събират парите :)
Да ама тогава остава тоягата, а го няма моркова. :)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от dimitarbonev »

Вие не разбрахте ли че това управление няма да доведе до нищо добро. Инструкциите са да се събират пари, че след изборите много се опразни хамбара. Тръгнали са тея същите и тероризират не само хората по пазарите ами и малките цехове ги карат наново да си правят всичките регистрации обследвания и т.н. а това означава, че по-добре да затворят, защото всичкото това струва колкото е годишната издръжка на един двама от тези лапачи. Регистрацията за която те натискат не е скъпа, но се чака и трябва да имаш съответните помещения.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: Земеделски производители данъци и осигуровки.

Мнение от ianev »

Не съм писал до сега ама този път не се здържах. Както Колегата Цеко е писал тея гниди само гледат как да пият пчеларска кръв. Вместо да те подпомогне тая държава тя гледа да те закопае. То да е само пчеларството иди ела то навсякаде е така в всеки сектор. Скоро ще направят така няма да има въобще възможност за пенсиониране. Аз съм на 28 години и въобще не мисля да разчитам на пенсия. Но съм наясно че цял живот ще давам на тая държава под формата на осигуровки и накрая насреща нищо. Каквото съм го извадил съм го извадил с честен труд защо да плащам на държавата. Да не говорим че тя трябва да плаща за опрашването което извършваме. Аз не съм регистриран (това си е право на всеки да си реши дали да се регистрира) и не виждам смисъл. Давам пример, жената всичко и е изрядно а майчинство 7 месеца няма връщат само документи за глупости така че нищо не би ме изненадало вече. Но и както и дае то всичко е батак в държавата.
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”