Държавата отново се подигра с пчеларите

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от dimitarbonev »

Проблема не е в това че е казал другаря михайлов, че цената трябва да расте. Проблема е в доводите. (понеже цената на захарта скочи).
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от tatu »

Тоя абориген михайлов какви ги дрънка за цени от десет лева тоя е по зле и от Пламен и от Ганьо .Той въобще наясно ли е колко мед в България може да се продаде на такава цена и след такива простотии чакайте за субсидии.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от ba4o_ivan1976 »

tatu написа:Тоя абориген михайлов какви ги дрънка за цени от десет лева тоя е по зле и от Пламен и от Ганьо .Той въобще наясно ли е колко мед в България може да се продаде на такава цена и след такива простотии чакайте за субсидии.
Те можи би имат в предвид техните маси /сергий/ в София. Където вярвам че ще го продадат на 10лв. А може и да греша не зная! Но на изключително малко места съм виждал да се предлага на 10лв - а би било хубаво да е на повечето места така!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от Angel_A »

Колега,
В момента в Пловдив по пазарите меда е на цена 10 лв./кг. без значение на вида ( букет, липов, акация, манов. Не съм видял да предлагат само рапица и не знам на колко я продават). Успех.
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Angel_A написа:Колега,
В момента в Пловдив по пазарите меда е на цена 10 лв./кг. без значение на вида ( букет, липов, акация, манов. Не съм видял да предлагат само рапица и не знам на колко я продават). Успех.
Ако закъсате в пловдив викайте в наше село имаме мед за вас !
Евтиничко ще ви дадеме !
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от Angel_A »

Колега,
Не знам защо долавям сарказъм в написаното от теб, но това което съм написал Е ВЯРНО (справка: сергийте и магазините на Иванка Хосейни, сергийте на Атанасови и всички останали). Нямам време тези дни за да направя снимки и да ги кача във форума. Между другото тази година като цяло в Пловдивският край не е много добра откъм мед (има някои изключения, но те са малко). Успех.
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от tatu »

Всичките тези сергии са капка в морето и не са критерий за цената на меда в България .
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от Angel_A »

Колега,
Нали все от някъде трябва да се започне. Пък и нали знаеш капка по капка вир :D (Днес в Пловдив, утре и в другите градове). Успех.
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от bobii »

Цената на меда зависи от покупателната способност на хората.Като изключим столицата и два-три от по-големите градове на останалите места е общо взето мизерия.
ApiAnt
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 1:42 pm
Местоположение: Ст.Загора

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от ApiAnt »

Получаването на субсидия е антипазарен механизъм. Той има за цел да ликвидира малките пчелини. Бъдете сигурни, че пчелар с малък пчелин няма да получи никаква субсидия. Това създава неравнопоставеност. А едрите пчелари които ще ги получат по-голямата част от тях не са истински пчелари, а разни далавераджии. И те ще получат субсидии само ако пробутат рушвет. Така че по-добре е да се борим не за субсидии, а за цялостно спиране на субсидиите. Нека се задейства пазарния механизъм и се спре с корупцията. А от това ще спечелим не само ние но и цялото общество.
И най-дългият път започва с една крачка.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от valyo »

ApiAnt написа:Получаването на субсидия е антипазарен механизъм. Той има за цел да ликвидира малките пчелини. Бъдете сигурни, че пчелар с малък пчелин няма да получи никаква субсидия. Това създава неравнопоставеност. А едрите пчелари които ще ги получат по-голямата част от тях не са истински пчелари, а разни далавераджии. И те ще получат субсидии само ако пробутат рушвет. Така че по-добре е да се борим не за субсидии, а за цялостно спиране на субсидиите. Нека се задейства пазарния механизъм и се спре с корупцията. А от това ще спечелим не само ние но и цялото общество.

Яааа...
Имал съм съмишленик. Лани ми писна да повтарям колко силно съм против субсидиите. И как те ми вдигнаха разходите и за кошери и за майки и за отводки ...
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от светльо »

Момчета не сте само вие - доста колеги осъзнават, капана на тези субсидии.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от valyo »

Начина не е със субсидии а чрез данъците. Но това нашите държавни дами като го чуят се изприщват. Огроманата разлика е че те не искат да чуят за загуба на още данъци, а субсидиите идват от "Европа". Плюс че ако има дифернцирана ставка в данъците чиновника по-трудно ще намаже, а от субсидиите винаги (на принципа на снежната топка) ще остава нещо по веригата.
Другия проблем е че и хората трябва да бъдат заставени накрая да си плащат данъците. Преди да ме захапете за парцалите, да направя уговорката, че това си заслужава да се прави (да се плащат данъци) за държава която може и знае как и за какво да ги харчи.
И като казвам данъци имам предвид всички преки и косвени + излишната осигурителна тежест която си е чисто наказание за проявена инициативност в сегашния си вариант.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от ba4o_ivan1976 »

като казваш данъци - данък има и на програмите на всички програми - защото се облага така наречената и супсидия като най интересното че има и данък и на тригодишната програма! Като супсидията се смята като доход : 60% - разход и 10% на оставащата сума! Това е факта!
Аз също съм съгласен че трябва да има данък - така е навсякъде но реално какво изкарваме на фронта на другите държави?
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от dimitarbonev »

Та като стана дума за данъка на т.н. субсидия, то такъв въобще не трябва да има. Причината е в това, че средствата по програмите са инвестиционни, т.е всеки който е "спечелил" проект по програмата е инвестирал тези средства на 120%. Така би трябвало тези пари да се признаят за разход, тъй като всеки разполага с фактура за 120 и кусур процента от получената сума.
Колкото до директните субсидии. Не се впрягайте. Такива поне до 2014 няма да има, а после зависи какво ще реши ЕК. Борбата е да се дава някакво субсидиране, но поне както се говори то ще е на стопанство. Експертите в ЕК както между впрочем и нашите в МЗХ не правят голяма разлика между крави , кози и пчели. За тях е все тая. Точно заради това се получи и проблема с наредба 26. Никой от експертите в бюрократичната верига на МЗХ и ЕК не можа да разбере, че меда не е първичен продукт. Колкото и да им обясняваме, че всяка една преработка на меда, го превръща в обикновен подсладител няма кой да го разбере, защото толкова им са възможностите.
Колкото до цената на меда. наистина това е най-големия проблем на пчеларя. С прословутата наредба 26 се създаде изкуствено монопол на преработвателните предприятия и те започнаха да се гаврят с нас. Какво имам предвид. Изискванията заложени в тази наредба най-малкото противоречат на регламент 852, освен това са много трудно изпълними, защото практически ако изпълниш определените изисквания ти почти си регистрирал преработвателно предприятие. (остава само да закупишпакетажната линия която струва по-малко от стойността на помещенията, които трябва да изградиш). Така с един изстрел МЗХ уби директните продажби. Това, че все още ги има е заради факта, че все още си затварят очите съответните институции, но пак печалбата от директните продажби не е толкова голяма. Като се сметнат разходите по анализи(около150лв на партида), разходи за опаковка, транспорт и наем за площ то като се добави и ограничението от 40% (но не повече от 2 тона) то дребния производител въобще няма място при директните продажби, защото може да се окаже, че е платил повече отколкото може да изкара, като прибавим данъци иосигуровки направо нагазваш в калта.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”