Как да разберем дали меда е качествен?

10 ПРАВИЛА ЗА КУПУВАНЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД

Модератор: Майка

eli

Как да разберем дали меда е качествен?

Мнение от eli »

Възможно ли е мед който не е чист (тоест е смесен с още нещо) да се захаросва? И как да разберем кой мед е качествен?
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Как да разберем дали меда е качествен?

Мнение от коко »

eli написа:Възможно ли е мед който не е чист (тоест е смесен с още нещо) да се захаросва? И как да разберем кой мед е качествен?
Да, възможно е. Съвременните методи за "сграшване" на меда са невероятни.Няма начин да оцениш качеството на меда,освен ако не му направиш пълен анализ в някаква лаболатория.Все пак, вероятноста да закупиш качествен мед от производител,от доказал се колега, е многократно пъти по-голяма отколкото от магазин, та дори и той да е марков.
Ако си консуматор, ти препоръчвам да си откриеш някой производител с доказан професионализъм и етика и той да ти стане "личен" пчелар доставчик, както си имаш личен лекар. Начините да го откриеш са много и предполагам, че няма нужда да ти ги казвам.
В общи линии обаче с малки изключения, колегите са вече даста коректни и вероятноста да попаднеш на мед менте е малка.
Plamen
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 7:27 pm
Местоположение: РАЗГРАД
Обратна връзка:

Мнение от Plamen »

Едва ли колега пчелар ще рискува с потенциален клиент и некачествен мед.
Бъдете сигурни , че от производител е поне 40% по истински отколкото в магазина .
Гост

Мнение от Гост »

Plamen написа:Едва ли колега пчелар ще рискува с потенциален клиент и некачествен мед.
Бъдете сигурни , че от производител е поне 40% по истински отколкото в магазина .
Това с % малко не го разбирам, но схващам смисъла.
Plamen
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 7:27 pm
Местоположение: РАЗГРАД
Обратна връзка:

Мнение от Plamen »

Сдга ще разбереш:
-заповядай по време на сезона/при мен няма проблем/
-предоставям възможност дори самия клиент да завърти центрофугата:) няма да те охапят добичетата :) споко
-през това време ядеш на корем восък , мед , като пазиш езика :)
-пълня го пред тебе в какъвто съд предпочиташ /след прецеждане/
-плащаш
-носиш си го в къщи - хапваш цяла зима :) и се чудиш защо се е захаросал нали го вади пред мен
-ЗАЩОТО НЕ Е МЕНТЕ , а елексир:)

Някой предлага ли подобен вариант в магазина :) ами май го предложих заповядайте :idea:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Plamen написа:Сдга ще разбереш:
-заповядай по време на сезона/при мен няма проблем/
-предоставям възможност дори самия клиент да завърти центрофугата:) няма да те охапят добичетата :) споко
-през това време ядеш на корем восък , мед , като пазиш езика :)
-пълня го пред тебе в какъвто съд предпочиташ /след прецеждане/
-плащаш
-носиш си го в къщи - хапваш цяла зима :) и се чудиш защо се е захаросал нали го вади пред мен
-ЗАЩОТО НЕ Е МЕНТЕ , а елексир:)

Някой предлага ли подобен вариант в магазина :) ами май го предложих заповядайте :idea:
Браво.
Plamen
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 7:27 pm
Местоположение: РАЗГРАД
Обратна връзка:

Мнение от Plamen »

БЛАГОДАРЯ
sme6ko
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 2:56 pm

Мнение от sme6ko »

Ami kato sme tragnali da napravim na vseki p4elin po edna budka za degustacia i predlagane na meda :D za 4ujdencite 6e e atrakcia :lol:
Гост

Мнение от Гост »

Plamen написа:Сдга ще разбереш:
-заповядай по време на сезона/при мен няма проблем/
-предоставям възможност дори самия клиент да завърти центрофугата:) няма да те охапят добичетата :) споко
-през това време ядеш на корем восък , мед , като пазиш езика :)
-пълня го пред тебе в какъвто съд предпочиташ /след прецеждане/
-плащаш
-носиш си го в къщи - хапваш цяла зима :) и се чудиш защо се е захаросал нали го вади пред мен
-ЗАЩОТО НЕ Е МЕНТЕ , а елексир:)

Някой предлага ли подобен вариант в магазина :) ами май го предложих заповядайте :idea:
Може ли да дойдем някой път фамилно??
darkcat@gbg.bg
Plamen
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 7:27 pm
Местоположение: РАЗГРАД
Обратна връзка:

Мнение от Plamen »

Разбира се заповядайте :)
Иван

Въпрос

Мнение от Иван »

Купих тенекия миналогодишен пчелен мед от познат пчелар. Реших да я разфасовам в стъклени буркани за да ми е по-лесно за консумация и какво забелязах:
В горната половина на тенекията меда беше течен, а в долната на едри кристали но все още течен.
Така вече три месеца си стои в бурканите - течния течен, кристалния с кристали. Кристалите са с големината на бобени зърна.

Това добър мед ли е?
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Според мен меда не е добър. Не може стар чист мед да не е кристализирал . Изключвам в някаква степен акациевия - но и той кристализира в дребни кристали подобно на свинска мас. Така ,че мисля твоята тенекия има един от следните два проблема. Или е пълен наполовина с нормален мед и допълнена с преработен от пчелите захарен сироп ,дори още по-лошо - направо допълнена с сиропа и след това разбъркана. Другия вариант и меда да е истински , но загрят за да се декристализира и то с доста по -висока температура над полезната за меда- до 45 градуса . В този случай втечнения мед след време отново започва да кристализира - при мен след около 1 месец в зависимост от температурата на съхранение. Но и прегрятия мед вече няма полезните качества на нормалния. Така, че според мен и в двата случая са те минали . Когато купуваш стар мед в тенекия правилото е задължително да е кристализирал. А за мед менте имах в моя литература някакъв полеви тест с киселина и нишесте май беше, дето показва дали в меда има мед. :)
Иван

Мнение от Иван »

Благодаря за отговора. И аз мисля че са ме минали. Меда не е загряван а човека каза да си избера тенекия и ми посочи рафта с няколко тенекии. Даже ми отвори две-три и всички бяха с течен мед. Сега погледнах пак бурканите и забелязах че и в тези които бяха от втората половина на тенекията(там където има едри кристали) меда се дели на две. Горната част е течна долната на кристали. Това вече е мед на почти две години. А когато купувах меда му предложих да платя по-висока цена от тая дето иска за да ми даде чист мед. Веднага прие и ме излъга. Абе влашка работа. Откак съм дошъл в този влашки край няма местен "човек" който да не се е опитал да ме излъже или да извлече някоя "авантица"(имат си специална влашка дума).
Сега ще го подаря това чудо на някой местен пчелар и следващия път ще си купувам от друго място.
Извинявам се ако съм обидил някой, но тук е така и не е само мое мнение.
Гост

Мнение от Гост »

drone написа:Според мен меда не е добър. Не може стар чист мед да не е кристализирал . Изключвам в някаква степен акациевия - но и той кристализира в дребни кристали подобно на свинска мас. Така ,че мисля твоята тенекия има един от следните два проблема. Или е пълен наполовина с нормален мед и допълнена с преработен от пчелите захарен сироп ,дори още по-лошо - направо допълнена с сиропа и след това разбъркана. Другия вариант и меда да е истински , но загрят за да се декристализира и то с доста по -висока температура над полезната за меда- до 45 градуса . В този случай втечнения мед след време отново започва да кристализира - при мен след около 1 месец в зависимост от температурата на съхранение. Но и прегрятия мед вече няма полезните качества на нормалния. Така, че според мен и в двата случая са те минали . Когато купуваш стар мед в тенекия правилото е задължително да е кристализирал. А за мед менте имах в моя литература някакъв полеви тест с киселина и нишесте май беше, дето показва дали в меда има мед. :)

Другия вариант и меда да е истински , но загрят за да се декристализира и то с доста по -висока температура над полезната за меда- до 45 градуса . В този случай втечнения мед след време отново започва да кристализира - при мен след около 1 месец в зависимост от температурата на съхранение. Но и прегрятия мед вече няма полезните качества на нормалния. Така, че според мен и в двата случая са те минали . Когато купуваш стар мед в тенекия правилото е задължително да е кристализирал.
Tova e i moeto mnenie.
rut21
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 3:59 pm

Re: Въпрос

Мнение от rut21 »

Иван написа:Купих тенекия миналогодишен пчелен мед от познат пчелар. Реших да я разфасовам в стъклени буркани за да ми е по-лесно за консумация и какво забелязах:
В горната половина на тенекията меда беше течен, а в долната на едри кристали но все още течен.
Така вече три месеца си стои в бурканите - течния течен, кристалния с кристали. Кристалите са с големината на бобени зърна.

Това добър мед ли е?
Разредете малко мед с вода.Разбъркайте.Ако е смесен със захарен сироп на дъното на прозрачен съд(чаша) се забелязва черна утайка.Прах в захарта. Истинския мед се определя по вкуса.Той не се фалшифицира.На гърлото трябва да се усеща пощипване.И....истинският мед има ....аромат. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Потребители на пчелни продукти / Apian merchandises users”