Загива ли българското пчеларство

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от Цеко »

Може и да изчезне бългаското пчеларство - днес в новините по бтв в 22 часа разказаха как рояк от 20 000 пчели :shock: :shock: :shock: (дали са ги броили незнам) се е заселил в дърво насред центъра на Разгад и целата Гражданска защита е била вдигната на крак да го залови :lol: :lol: и изрично беше упоменато че пострадали граждани няма :shock: :shock:
Аз си го преставям какъв е бил тоя рояк, но за обикновените хора това си е нещо страшно и ми се струва че някой нарочно насажда тази изкуствена психоза от пчелите сред населението :?:
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от ba4o_ivan1976 »

ivandespotov написа:
аааа35 написа:при нас е разрешено само до 10 кошера в населено място,но някои и на това му намериха цаката ,разпределят по 10 кошера в различни имоти
в общ. ЦАР КАЛОЯН Разградско
Какво означава "при нас" колега, и ти си в България! Би трябвало да важи за всички!
Адашче всяка община решава сама за себе си и така се почва днес една община решава да изхвърли пчелите на вън друга не но по късно и това ще стане както и др. животни . Обшината може да приема закончета и правилца на местно ниво и те могат да се отменят или не само чрез съд! Както писах при нас имаше такова нещо да няма пчели в населено място но съда го отмени - НО ДОКОГА? Защото общината не реши да обжалва може би !
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от ivandespotov »

Цеко написа:Може и да изчезне бългаското пчеларство - днес в новините по бтв в 22 часа разказаха как рояк от 20 000 пчели :shock: :shock: :shock: (дали са ги броили незнам) се е заселил в дърво насред центъра на Разгад и целата Гражданска защита е била вдигната на крак да го залови :lol: :lol: и изрично беше упоменато че пострадали граждани няма :shock: :shock:
Аз си го преставям какъв е бил тоя рояк, но за обикновените хора това си е нещо страшно и ми се струва че някой нарочно насажда тази изкуствена психоза от пчелите сред населението :?:
В анонса за този рояк в ранната емисия новини ПЧЕЛИТЕ бяха наречени напаст, което мен лично ме обижда! Смятам да напиша едно гневно писмо до главния редактор на БТВ,в което да поискам да се извини на всички пчелари в България! Вие колеги, подкрепяте ли моето мнение ?
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от petermar »

ivandespotov написа:
Цеко написа:Може и да изчезне бългаското пчеларство - днес в новините по бтв в 22 часа разказаха как рояк от 20 000 пчели :shock: :shock: :shock: (дали са ги броили незнам) се е заселил в дърво насред центъра на Разгад и целата Гражданска защита е била вдигната на крак да го залови :lol: :lol: и изрично беше упоменато че пострадали граждани няма :shock: :shock:
Аз си го преставям какъв е бил тоя рояк, но за обикновените хора това си е нещо страшно и ми се струва че някой нарочно насажда тази изкуствена психоза от пчелите сред населението :?:
В анонса за този рояк в ранната емисия новини ПЧЕЛИТЕ бяха наречени напаст, което мен лично ме обижда! Смятам да напиша едно гневно писмо до главния редактор на БТВ,в което да поискам да се извини на всички пчелари в България! Вие колеги, подкрепяте ли моето мнение ?
Днес в сутрешния блок по БТВ освен "напаст" ги наричаха "разбеснели се пчели", не пропуснаха да направят аналогия и с убития кон преди 10 тина дни. Ужасих се когато показаха снимките - между прелката и телената ограда на съседите имаше не повече от 2 метра. Как няма да се оплакват хората като пътя на съседските пчели минава пред тяхната входна врата. Каква е нази пчеларка не знам, колегите от Добрич да кажат но със сигурност заради такива, като нея, които не спазват законовите изисквания ще пострадат всички добросъвестни пчелари.
Nil satis nisi optimum
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от genata_fi »

Аз си го преставям какъв е бил тоя рояк, но за обикновените хора това си е нещо страшно и ми се струва че някой нарочно насажда тази изкуствена психоза от пчелите сред населението :?:[/quote]
В анонса за този рояк в ранната емисия новини ПЧЕЛИТЕ бяха наречени напаст, което мен лично ме обижда! Смятам да напиша едно гневно писмо до главния редактор на БТВ,в което да поискам да се извини на всички пчелари в България! Вие колеги, подкрепяте ли моето мнение ?[/quote]

ПОДКРЕПЯМ те на 100%.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от apis1964 »

ivandespotov написа:
Цеко написа:Може и да изчезне бългаското пчеларство - днес в новините по бтв в 22 часа разказаха как рояк от 20 000 пчели :shock: :shock: :shock: (дали са ги броили незнам) се е заселил в дърво насред центъра на Разгад и целата Гражданска защита е била вдигната на крак да го залови :lol: :lol: и изрично беше упоменато че пострадали граждани няма :shock: :shock:
Аз си го преставям какъв е бил тоя рояк, но за обикновените хора това си е нещо страшно и ми се струва че някой нарочно насажда тази изкуствена психоза от пчелите сред населението :?:
В анонса за този рояк в ранната емисия новини ПЧЕЛИТЕ бяха наречени напаст, което мен лично ме обижда! Смятам да напиша едно гневно писмо до главния редактор на БТВ,в което да поискам да се извини на всички пчелари в България! Вие колеги, подкрепяте ли моето мнение ?
Подкрепям те напълно за мнението и за писмото.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от medar1967 »

мене туряй в петицията ,друже Деспотович!!!
novachkova
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от novachkova »

ivandespotov написа:
Цеко написа:Може и да изчезне бългаското пчеларство - днес в новините по бтв в 22 часа разказаха как рояк от 20 000 пчели :shock: :shock: :shock: (дали са ги броили незнам) се е заселил в дърво насред центъра на Разгад и целата Гражданска защита е била вдигната на крак да го залови :lol: :lol: и изрично беше упоменато че пострадали граждани няма :shock: :shock:
Аз си го преставям какъв е бил тоя рояк, но за обикновените хора това си е нещо страшно и ми се струва че някой нарочно насажда тази изкуствена психоза от пчелите сред населението :?:
В анонса за този рояк в ранната емисия новини ПЧЕЛИТЕ бяха наречени напаст, което мен лично ме обижда! Смятам да напиша едно гневно писмо до главния редактор на БТВ,в което да поискам да се извини на всички пчелари в България! Вие колеги, подкрепяте ли моето мнение ?
И от мен подкрепа за мнението и начинанието!
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от Dinko »

Сензация - защо БТВ ритна кошер ?

Вече няколко дни повтарят че кон загинал от ухапвания на пчели.
Ами какво очакват да се случи когато
кон миришеш на пот ритне кошер?
Не пишат за опрашването и че меда е полезен,
това всеки го знае и като се разболее
си взема мед за подсилване .

От мен заглавието.
Нека и Бонев да помогне с текста.

Не се оплаквайте на БТВ те няма да го прочетат.
Коне с капаци.
Нека да е статия.
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от berija »

Колеги и аз се поядосах на медийте за „новината за пчелите" ,но как искаме да е като при първото обаждане са се обадили за оси (не са могли да разпознаят пчелите) ,т.е. за не малка част от хората не излизали от град : овца = коза ,кон = магаре ,пчела = оса и пр. ,на няколко пъти съм виждал как подобен тип хора се плашат от кокошка като от разбеснял питбул ,като се замисля това си е нормална човешка реакция - все едно някой от нас да види приблежаваща го анаконда - как ще реагира и какво ще разправя после :roll: Съвсем друг е въпроса ,че една МЕДИЯ трябва да поднася новините безпристрасно (което не бе сторено) и да се запознае какво е пчела и дали има опасност при роене и пр. ,а не главно да ГОНИ РЕЙТИНГ :x
Изображение
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от dimitarbonev »

Малко ще ми е трудно,че имам сериозни проблеми и всичко останало е малко на по- заден план. Но дайте малкоповече подробности относно предаването на би ти ви и за да бъдем максимално точни. Нямам време за телевизия и преса. затова не съм в час. Всяка информация ще е от полза.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от Dinko »

Аз вече им простих :D
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от ттитто »

ето още едни: sliveninfo.com

03.06.2010 / 07:46

Пчели-убийци морят животни по селата. Само за две седмици опасните пчели са умъртвили 5 магарета, 18 кокошки и 2 петела, установи Sliveninfo.

Най-силно засегнати са селата на територията на община Стралджа. 3 от магаретата били смъртоносно ужилени в село Правдино. Другите 2 пък в село Първенец.

Селските кметове са внесли петиция в общината с искане за помощ. Съседи се изпокараха, заради пчелите-убийци, казаха кметове пред Sliveninfo. Според тях проблемът идва от закона, който позволява неограничен брой кошери във всеки двор. Изискването е кошерите да са само на 3 метра от оградата. То се спазва, но проблемите стават сериозни, казаха кметовете.
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от stan »

ттитто написа:...18 кокошки и 2 петела.....
Магарето иди-дойди, ама пък кокошки и петли да нажилят.....
Най-много кокошките и петлите да са преяли с пчели, та заради това да се споминат. :lol:
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от drone »

Днеска гледам във вестник "Пчели" поредните изцепки на Пацата от Алдомировци,изказващ мнение като "шеф" на браншови пчеларски съюз във вестник "24 часа" от 24 май. Също така и на някакъв много "научен сътрудник" от БАН, дето ако му прочете творбите министър Дянков и ако наистина ги е писал той, веднага ще му даде пътя ,барабар със заемания щат.Съдейки по нивото на вестника напоследък, смятам ,че са ползвали само снимката на човека от БАН, въпреки ,че едно бързо разследване може да даде резултат дали мнението на учения е реално или е волно съчинение на журналиста. Колкото до Пацата/ подвизаващ се понякога във форума с ника"пчелар"/, повечето от вас предполагам сте сигурни, че си е дал мнението лично и "от съце". Няма да е как другояче, щото той си няма акъл, съвест и морал. Това обаче си е негов проблем, но когато те интервюира и журналист със същите качества от имащ претенциите за обективност национален вестник, става вече трагикомично действие с неизвестен край за всички. Затова мисля, че ще се налага вече светкавично да се отразяват от нас изцепките на някое лешоядче/ така наричам журналистчетата/, по всички възможни начини първо до шефа му/ главния редактор/ и после с копия до шефовете/ главните редактори/ на конкурентните медии, с радостното напомняне, колко е спечелила конкуренцията от липсата на подобни некадърници в собствената им медия. Така смятам ,че по бързо ще стане възможно да се направи пресявката от можещи и мислещи драскачи срещу слабоумни самодоволни папагали.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”