мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
dido1114
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 12:25 pm
Местоположение: Пловдив

мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от dido1114 »

:?: Колеги, някой от Вас ще участва ли по тази мярка? :lol: Аз вече навърших 40 години и не ме искат. :( Агросъвети
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от DAN »

Има кофти изисквания !
Например:
- Хем да си млад, хем да си напуснеш работата !?
- Адресната регистрация по лична карта да е от там, откъдето ти е пчелина.
- Икономическите единици на кошерите са твърде ниски и от там се получава проблем с размера на стопанството и средствата необходими за неговото създаване.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Всичко е много хубаво - млад съм (на 25 години),имам желание да се занимавам с пчеларство и евентуално с това да си вадя хляба (изобщо мерак голям).Е да,но тряяя да се регистрирам като земеделски производител и тряяя да чакам 14 месеца преди да имам право да подавам документи по мярка 112 ... :? така е адски тъпо :cry:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Колко пчелни семейства правят 1 икономическа единица ?????

Ако някой има желание нека пише и коментира по темата за мярка 112.Надявам се тук има млади пчелари (между 18 и 40 години), които се интересуват от това.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от dimitarbonev »

Мисля чеедна икономическа единица беше 34 семейства. Информация замярка112можеш да намериш на сайта ми. Не е много, но поне основните неща. Повече инеормация можеш да получиш в службите за съвети в земеделието.Не че са много сговорчиви, но можеш с малко такт да измъкнеш полезна информация
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Изчетох доста неща за мярка 112.На различните места по различен начин казват някой неща,като например за регистрацията като земеделски производител.На едно място чета,че трябва да си се регисдтрирал като земеделски производител поне 14 месеца преди датата на подаване на документите,а на друго,че може и 1 ден преди подаването на документите.Това ме обърква :? това е адски тъпо.Ако може да се регистрираш по всяко време преди подаването на документите е добре,защото иначе 14 месеца трябва да се осигуряваш като земеделски производител...На друго място прочетох,че ако работиш трябвало да си напуснеш работата.. :?: :?: :?: :shock: - сигурно трябва да се храня с хляб и вода.Ако си студент и работиш трябвало да намалиш работното време на 4 часа...Изобщо нещата са направени толкова тъпо колкото само в България може да се случи. :(

От къде един млад човек,който има желание да се занимава с пчеларство и иска с това да си изкарва хляба,да намери средства за да започне от нулата и да се развива след това :?:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Случайно някой да е кандидатствал по мярка 112 и да е одобрен?
Ако има такива нека пишат за какво става дума - какви проблеми са имали и как са ги решили.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от dimitarbonev »

Приятелю, Не забравяй, че в Булгаристан всичко се прави най-вече в интерес на тези дето управляват. Те може да имат месечни доходи и по-големи от твоето 10годишно възнаграждение, но иначе се водят безработни и полочават и социални помощи. Вземат парите фалират и след това иди ги търси. Това е мярка за правоимащите. Но сега малко се затегнаха нещата. По принцип трябва да си регистриран като земеделски производител Може и сега да го направиш. Но ако си регистриран преди повече от 14 месеца- гориш.После трябва да изготвиш проект. По последни данни това също се финансира от структурните фондовеи доколкото знам правителствотооторизира слижбата за съвети в земеделието като единствен орган, който може да изготвя такива проекти(Интересно защо) въпреки,че тази служба или институция няма административен капацитет за тази дейност. Те даже това за което са създадени не умеят т камо ли да пишат проекти. По принцип наистинане трябва да работиш друго ама вратички има.Изпълнението на проекта включва 2 етапа. Като между двата етапаминава одит за изпълнението на първия етап.Хубавото при тази програма е, че първата половина (за първия етап )от парите ти се привежда и започваш да работиш директно с тези пари,а не да разчиташ на банкови кредити, които да ускъпят и без това скъпия проект. Мисля че ако си достатъчно находчив може да ти излезе късмета, но се изисква много здрави нерви търпение (и рушвет. Иначе забрави. Аз не давам рушвети и затова ми затръшват вратите. Другия начин е скандал вследствие на искан рушвет ама тогава ще те прецакат при одита. Те са същите дето ти изготвят проекта и следят за неговото изпълнение)
Успех.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Здравей.Благодаря ти за отговора.Чел съм изискванията за кандидатстване по мярка 112 (ще ги чета още доста пъти).Едно от изискванията което ме притеснява е,че трябва да се регистрирам като земеделски производител в определени срокове,по-точно поне 14 месеца ПРЕДИ датата на подаване на документи (така поне пише в изискванията).Това ме притеснява защото трябва ако примерно още утре се регистрирам като земеделски производител трябва да чакам поне 14 месеца,за да мога да подам документи :?
Ти пишеш :"Но ако си регистриран преди повече от 14 месеца- гориш" - това ме обърква още повече :? Затова ме интересува при какви трудности са минавали хора подали документи.
Знае ли някой дали мога да се регистрирам като земеделски производител примерно няколко дни преди подаване на документите и това да се признае :?: :?: :?:
Моля всеки който има информация по темата
да пише какво знае.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от DAN »

Да си гегистриран поне един месец преди подаване на документи, но не повече от 14 месеца. Получава се интервал от един до 14 месеца, в който трябва да се организираш и да подадеш документи по програмата.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Благодаря ти за отгорора DAN.Това което си написал ми повдигна малко настроението :D .В документацията която си свалих от сайта на министерството на земеделието се казва,че кандидата трябва да се регистрира като земеделски производител не по-рано от 14 месеца от датата на кандидатстване (аз го рзбирам,че трябва да минат поне 14 месеца от регистрацията като зем.произ....).Надявам се това което си написал наистина да е така.По този начин нещата стават доста по-лесни.
Искам да попитам дали кандидатът може сам да си изготви бизнес плана или е задължително да отиде при някой който е оторизиран да прави това?
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от DAN »

Само в службите за съвети в земеделието. Нали се сешташ, че и те искат да ядат луканка !
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Ясно!
До колкото четох ако работиш трябвало да напуснеш местоработата.....Ако е така от какво ще се живее,като се има в предвид,че за да тръгнат нещата и да почнеш да печелиш някакви пари ще трябва поне 1 година? :cry:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от DAN »

Може да работиш, но на четири часа.
Ти защо мислиш, аз не кандидатствах по програмата ?
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Т.е. ако си направил бизнес план примерно за 5 години трябва през този период или да не работиш,или да работиш на 4 часа?И какво ще стане ако примерно на 3-тата година започна работа на 8 часа?Ще бъда ли санкциониран?
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”