мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от DAN »

Не си играй с огъня или го правиш както го искат или въобще не се занимаваш.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Така е.И все пак човек трябва да е наясно с нещата,и ако направи грешни стъпки да знае какви ще са последствията.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от drone »

Колега Пчеларче, вземи да прочетеш броеве 226 и 230 на в." Пчела и кошер". Намери ги от пчеларското дружество или абонат. И въобще щом смяташ да се занимаваш с пчеларство - не само ти , а и всеки друг , е наложително да се чете редовно излизащата пчеларска преса. Не само ще се научи нещо ново, но има статии и мнения от правен характер и от такива колеги, които са патили от всичко. Въобще всичко това ти помага да си в час. :!: Разбира се ,човек може сам да отсее на какво да вярва или не, но в крайна сметка за смешни пари получаваш безценна информация. Та във въпросните броеве има един анализ на Тодор Найденов - председател на дружеството в В.Търново точно по въпроса за подпомагането на млади фермери. Човекът взе пари от САПАРД преди време и знае добре къде е на прасето гъделът. По тази мярка- за млади фермери могат да се вземат 25 000 евро, но от теб зависи дали ще ги умножиш или ще ти вземат къщата и дрехите от гърба. :idea: Ако толкова държиш да получиш информация по същество намери начин да се свържеш с него- аз му вярвам.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Така е drone.Не е никак добре ако ти звемат къщата и дрехите от гърба.Все още несъм абониран за никаква пчеларска литература, което е голям пропуск от моя страна:? За информация разчитам в момента единствено на този форум и разни статии и сайтове в нета.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от dimitarbonev »

По данни на източник близък до сегашните управляващи мярка 112 е само за "правоимащи". или директно казано Нищо в тази държава не се е променило. ЕК дава пари Управляващите ги разпределят помежду си. А за тези за които са предназначени парите- среден пръст. Чета една статия във вестника днес че царчетата били против отпускане пари на млекарите щото щял да се получи ефекта на лавината. Да така е, но ако парите от предприсъединителните и структурните фондове отиваха при тези за които са преназначени то нямаше да е така. Земеделските производители щяха да се възползват от възможностите на европрограмите и да модернизират своите стопанства. Сега те го превят със много бавни темпове за сметка на собствения си бюджет. А това е равносилно на фалит. Не напразно все повече земи пустеят, много голяма част от лозята също бяха зарязани. Някой казват че големите винпроми са направили големи насаждения и не разчитат на друго грозде. Ако е така то те ще трябва да работят само с 1/20 от капацитета си. Истината е че те все още не берат грозде от собствените си лозя. Също и при нас Булмед и компания(Д.Димов в качеството си на гл. редактор на ПиК) ни уверяват колко добра е била пчеларската година и колко много мед сме били извадили и видете ли цената трябва да падне. Е в следващия брой даде малко назад, че това било само коментар и т.н. Явно чете форума защото го цитира и явно това е дало все пак някакво отражение. Та нали точно пчеларите купуват вестника. Само че нека да видим колко от нас успяха да се възползват от националната програма. Колко ходене по мъките и с какви абсурди се сблъскаха тези дето дръзнаха да опитат. Явно ще трябва да е пише до ЕК при всеки случай на гавра с нашата личност.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от DAN »

Хайде да изпратим едно писмо до ЕК тогава.
nikos
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 6:02 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от nikos »

DAN написа:Хайде да изпратим едно писмо до ЕК тогава.
от кого?от форума?та нали ще ни се исмеят.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от DAN »

Предполагам, че всеки членува в някаква пчеларска организация.
Емилия
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 6:17 pm

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от Емилия »

Здравейте, малко късно се включвам и може би вече имате отговори на въпросите, но все пак ще ви пиша.
1.Това за срока е ДО 14 месеца от регистрацията, внимавайте да не я пропуснете.
2. Ако започнете работа на повече от 4 часа или нарушите някое от другите многобройни изисквания ще връщате парите заедно със законната лихва(кажи- речи 20-тина %), тка, че преди да кандидатвате, добре планирайте бъдещето си за 5 години напред.
За сега не сън чула да има одобрен проект, вероятно скоро ще започнат да ги одобряват(поне някои) други ще отпаднат. Ще си проличи дали пак ще е с връзки и подкупи.
Успех!
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от toko652003 »

''Създаване на стопанства на млади фермери?''

Самото заглавие ме кара да се усмихвам.
Да предположим че има такива стопанства и от там насетне какво, те старите стопанства се чудят накъде да я подкарат. :wink:
toko6520035927(Skype)
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

bars_i написа: Мойто момче ако се хванеш на тази въдица с пчелите да си вадиш хляба и на това отгоре и да имаш работа с държавата,ще умреш от глад.Като гледам(голям мерак),ако ти разкажа какво съм правил от(голям мерак) и мед няма да ти се яде,не да гледаш пчели.Ако имаш готови пари ги хвърли. Поне нервите ще си спещиш.Хайде чао и дано да успееш,ама гледай да е в нещо друго и не тук.
Аз пък знам,че някои хора в България само с пчели се занимават и си вадат хляба с това.Последно гледах едно предаване в което показваха един пчелар с около 700 кошера.Човека само с това се занимава и си вади меда.
Все още не съм се захващал с държавата и не знам какъв може да е резултата.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от Димкис »

Поздравление за амбицията.Аз с пчелите си изкарвам хляба.Трябва да знаеш ,че трябва много труд,опит и време/години 20,30,40/.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Винаги когато съм разговарял с хора занимаващи се с пчеларство от много години (30-40) ме убеждават,че с пчеларство не можело да се спечели,трудно било,можело само нуждите на семейството да задоволиш.И това ми прекършва жлеанието и амбициите.Едва ли не пчеларството е единствено и само хоби (бих казал приятно и релаксиращо хоби-поне на мен така ми действа).И когато намеря информация за хора които само с това се изхранват си казвам "е явно може".Ако човек не опита няма как да разбере дали става.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от ivan raynov »

пчеларче,аз съм на 58 г. детството ми е било винаги съпровождано от пчели. на дядо на татко на държавата.бащами лека му пръст изучи четири деца от тях 3 над средно образование-де висше де полу но все разходи-и основно от пчели .Времената не но ситуациите и какво ли не се променят но пчеларство ще има !
the_crow
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 10:49 am
Местоположение: Шумен

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от the_crow »

От дядо си знам една приказка: "С пчели къща не се храни, но с пчели къща може да се направи...." Демек не може да се гарантира все вискок и постоянен доход, но при подходящи условия медосбора може да е повече от добър... Ама пък опираме до реализция, прекупвачи и т.н.................
А как се гледат 700 кошера ?
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”