Каква беше 2008 за вас - резултати

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от ФЕРАРИСТ »

....гледам че няма една обща тема в която всеки да каже какви са добивите му за тази година - по добри, или по лоши.....
И така доволни ли сте като цяло от годината - все пак 2009 вече започна и е време за някаква равносметка....????
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от Dinko »

Средно по 25 кг на кошер .
Доволен съм. Не е като 2003 но е добре след ужаса от 2007 г.
VaPetrov
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 9:03 am
Местоположение: с. Селановци, обл. Враца

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от VaPetrov »

От почти 4 кошера - общо 160 кг. като акацията не даде нищо. Като за начало - добре ;-)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от dimitarbonev »

Годината като цяло за мен бе по-лоша от 2007. поради няколко причини. Първата е, че след доброто пролетно развитие поредица от нерегламентирани пръскания ме принудиха рано да преместя пчелите на балкана за да ги спася от тотално изтравяне. После дойде сушата. Акацията не даде и капка. Междувременно вандали съсипаха голяма част от кошерите ми и се наложи вместо да увеличавам да възстановявам загубените семейства. В сушата изгоряха тревите и къпината също не се отчете.остана ми последната надежда -ЛИПАТА, но уви пчелите носеха, но не липа, а мана и други билки. Липата се размириса едва два дни преди края на цъфтежа, и даде лек липов привкус на меда. Добивите естествено бяха ниски(средно 7-10кг). Преместих пчелите в полето, но и там сушата и жегата изгори всичко и почти никакъв мед(средно 5кг) останалото -10-12кг им го оставих, но с настъпването на септември, въпреки подхранванията меда в питите вместо да се увеличи намаля чувствително за сметка на повече пило. Наложи се да допълвам запасите с инвертиран сироп-беше късно за друго. Зазимих ги с достатъчно запаси, но кръста ми отиде по дяволите от мъкненето на сандъците с хранилки. Да се надяваме да иззимуват успешно и на пролет за по-добър пчеларски сезон.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
honeyed
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 11:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от honeyed »

Отлична!!!
Пчелите ми са в района на Бургас.Средно по 35 кг. от кошер,като имам кошер пъвенец с 42кг.За съжаление две от семеиствата ми се роиха по време на кориандъра.Дано и2009г.е толкова добра.Успех на всички трудолюбиви рчелари!
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от toko652003 »

Повече от очакваното. :)
Увеличих пчелните семейства с 30% а средния добив от редовните се доближи до 50кг.
За първи път не подхранвам т.е оставих им достатъчно запаси.


Изображение
toko6520035927(Skype)
kostaper
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 7:03 pm
Местоположение: Видин

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от kostaper »

Във видинско - средно по 50 кг от кошер.
Dido.Yanev
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 10:42 pm
Местоположение: Varna

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от Dido.Yanev »

ПЧЕЛИНА МИ е в село доброглед варненско средно по 30 кг от кошер от четири години се занимавам с пчеларство тази беше най успешна дано и 2009 е такава Успех на всички колеги :D
Руслан
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 10:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от Руслан »

За мен бе определено много добра.Това е втората по добив година за мен.Извадих по около 60 кг от семейство.Плодниците бяха пълни за зимата и дори имам пити с мед в склада - за пролетта.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от drone »

Тая година и за мен беше трагична. Въпреки местенето от града/Асеновград/, където нито акацията, нито липата и драката след нея нищо не пуснаха, на полето със слънчоглед и треви също гола вода. Средно по 10 кила от кошер за годината. Явно в централна южна България положението навсякъде е зле по мои наблюдения и сведения. Дори 2007 бе по-добра.Зазимил съм ги почти изцяло на захарен сироп, щото събрания мед нямаше да им стигне до Нова година. :(
honeyed
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 11:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от honeyed »

Типично по "нашенски"вярваш(радваш се)"на този който изкарал 10 кг. мед от кошер.Защо мислиш че няма пчелари изкарали по 50кг.Зарадваи се на тях(дори да са излъгали с няколко кг.)Нека уважаваме успелите,и ние да бъдем като тях.
Kiro
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 5:54 pm
Местоположение: SLIVEN

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от Kiro »

За 50 не зная но ставаше дума за 96кг.Как да вярвам като 30г. такова чудо и при Т.Живков
не е ставало!А на младото момче успех-и от хоби не го превръщаи в надежда за нещо голямо.
VITA BREVIS
garo
Мнения: 187
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 8:23 pm
Местоположение: Пирдоп 40бр

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от garo »

2008г съм извадил около 15кг от кошер при нас това е си е рекорд при положение че разчитам на акациата а през цъвтежа много валя така че съм доволен
Kiro
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 5:54 pm
Местоположение: SLIVEN

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от Kiro »

Куп от грешки.Преди 20г беше последния ми рой-а сега 9 на веднаж!Тогава бях на море а
сега малко след Гергьов ден.Просто ги проспах или защото ги подхранвах с мед или обил-
на паша не зная!Но засметка на това си имам 4-слаби ройчета двете в лежак и само чакам
някое да здаде багажа.
Но има една приказка-даси видял -данеси спал!
VITA BREVIS
atanasov2004
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 10:50 am
Местоположение: ДИМИТРОВГРАД

Re: Каква беше 2008 за вас - резултати

Мнение от atanasov2004 »

Една много доволна година-около 25 кг средно и въстановени 6 семейства загинали от предходната. СПЕЦИАЛНО :!: :!: :!: за колегите които не ВЯРВАТ че при някои колеги има добив от 50-60кг,ще кажа че са във голяма ГРЕШКА. При зазимяването на кошерите на мой близък/има 20бр ДБ/,който имаше здравословни проблеми и
се наложи аз да слагам лентички и плат между магазините искам да кажа че в този район на 23 септемви имаше
кошери с по два магазина мед който извадихме малко по трудно. Човека работи с 10рамкови ДБ,с два и с три магази-
на и имаше 44 тенекии с мед за 2008 г. Видях нещата с очите си. Един от кошерите е дал невероятните 90 кг. Който си иска да вярва-обаче е факт.Нека се изказваме подготвени и знаещи колеги.Успех през 2009 г. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”