ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от p4elar4e »

Тази година за пръв път използвах Варотом и след цял месец седене по кошерите пак забелязвах акари,а уж бил по-силен от Варостоп.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от Майка »

p4elar4e написа:Тази година за пръв път използвах Варотом и след цял месец седене по кошерите пак забелязвах акари,а уж бил по-силен от Варостоп.
Мисля, че Димитър Бонев някъде беше писал, че при направено проучване на изчезването на пчелите в България е установено, че засегнатите от проблема пчелини са третирани с Варотом.
Така, че третирай ги повторно с оксалова киселина.
potomyk
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 11:04 am

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от potomyk »

мисля,че и ония от примавет пестят(или хич не слагат) флуметрин.или работят с калпав материал.поръчах си директно от фирмата и сложих по 4-5 ленти на кошер.след месец почти в всеки кошер забелязах акар.убеден съм,че карат през пръсти.има ли някакъв контрол? има ли начин комисията за защита на потребителите,или двск да пратят на изследване варостопа?! определено съм сигурен,че ще се окажа прав
grand_pn
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 4:19 pm

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от grand_pn »

Нека напишем всеки как се бори срещу кърлежа!Аз например до сега пролетта слагах варостоп,есента варотом и тази година третирах и с оксалова киселина след като изчезна пилото.Някой чувал ли е нещо за препарата "тактик" и използва ли се при пчелите?
srg
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:00 pm

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от srg »

Аз пролет и есен третирам с млавчена киселина, и късната есен слагам по 2 ленти варостоп или подобни/сменям ги умишлено/.
Пробвах с испарители за мравчена киселина но не сам доволен.Напоявам картон и го слагам върху рамките.Ефекта много зависи от външната температура.
borkotiger
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 9:31 pm

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от borkotiger »

Здравейте,
в момента съм в Австрия и по празниците ще се прибера. Въпроса ми е има ли някакво по качествено лекарство, което да купя от тук?
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от valyo »

Апи лайф вар
borkotiger
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 9:31 pm

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от borkotiger »

Сега прочетох за Api Life Var, за съжаление хубавите неща са скъпи. Все пак ще си взема малко за "по-закъсали" семейства. Thymol crystals, това излиза двойно по-евтино. Мислите ли, че е по- ефикасно от българските?
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от valyo »

Тимола е най-доброто май.... viewtopic.php?f=2&t=509&p=36685&hilit=% ... %BB#p36685
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от Майка »

srg написа:Аз пролет и есен третирам с мравчена киселина, и късната есен слагам по 2 ленти варостоп или подобни/сменям ги умишлено/.
Пробвах с испарители за мравчена киселина но не сам доволен.Напоявам картон и го слагам върху рамките.Ефекта много зависи от външната температура.
С мрежесто дъно ли са кошерите ти при третиране с мравчена киселина?
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от valaz »

Споделете впечатления за ефективността от третиране на семействата с Тимоваросан и Ековаросан. Това са сръбски екологични брикети за опушване на семействата срещу вароатоза. Пушека има приятен аромат, а третирането става бързо и лесно.
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от estabien »

Аз нямам впечатления ,харесвам еко-средствата за борба с болестите ,но четох в сръбския форум ,че не им харесват на тамошните пчелари с лека ирония в коментарите им по повод създателя на тези брикети ,но бих си взел с удоволствие от тях
pcelarski
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 6:05 pm

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от pcelarski »

Не са разрешени за използуване в България... (apis)
Nic
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 8:27 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от Nic »

Кога се слагат лентите Варостоп за акарите, сега може ли или по-късно.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: ВСИЧКО ЗА ВАРОАТОЗАТА!

Мнение от valyo »

Сега е още рано. Но ако имаш рапица да ти каже някой с рапица. Изискването е да ги махнеш месец преди да сложиш магазините, или по-точно месец преди първата паша.
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”