Клей в килйките...

Information, articles and everything for propolis.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Клей в килйките...

Мнение от valaz »

p4elar4e написа:Така е :| Или времето е скапано или аз си имам друга работа.Т.к. ги подхранвах през двата отвора на покривната дъска (единия сироп,а другия кърмова маса),изчаквах с поставянето на преградна дъска,защото единия вход щеше да се затвори напълно. Мислих си да поставя преградна дъска и да я облепя с алуминиево фолио.Незнам дали това ще е удачен вариант.
Подхранването трябва да приключи до 15 септември. По-късно подхранване изтощава пчелите, които ще зимуват.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Клей в килйките...

Мнение от p4elar4e »

DSC00760.JPG
Днес направих по-обстоен преглед на кошерите и направих снимки.
Това е една от няколкото рамки за които писах в тази тема миналата година.
Ако оставя рамката както е на снимката пчелите ще почистят ли клея,за да могат да ползват килийките или няма да могат (няма да го направят) :?:
Специално тази рамка я оставих малко на слънце в следствие на което клея омекна и аз го отлепих като лепенка.Премахнах го на 90 %,но килийките доста пострадаха :?
Когато една рамка е заклеена както в моя случай може ли да бъде приведена в нормално състояние по някакъв начин,за да се надстроява с восък или трябва да се бракува :?:
Моля по-опитните за съвет.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Kiro
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 5:54 pm
Местоположение: SLIVEN

Re: Клей в килйките...

Мнение от Kiro »

Нищо от което да се безпокоиш!Тази рамка е била до входа и пчелите са намалили
просвета за да не истива кълбото.Зада я корегираш изрежи я хоризонтално до
здрави килийки и я постави при разширяване м-у пилото.
VITA BREVIS
Публикувай отговор

Обратно към “Прополис (клей) / Propolis”