Подпомагане по националната програма по пчеларство

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от Scutellator »

Подпомагане по Националната програма по пчеларство

1 декември започва приемът за 2009 г. на заявления за подпомагане по Националната програма по
пчеларство, съобщиха от ДФ "Земеделие" .Кандидатстването
ще се проведе на два етапа - от 1 декември
2008 г. до 31 януари 2009 г. и от 1 март 2009 г. до 15 април 2009 г
. Документи ще се приемат във всички
областни разплащателни агенции по постоянно местожителство на физическите лица и по адрес на седалище на
юридическите лица.Ще се приемат заявления по три от мерките по програмата. По Мярка В "Борба срещу
вароатозата"
ще се приемат заявления за сектор 2:"Разходи за препарати в борбата срещу вароатозата". По
Мярка C "Физико-химичен анализ на пчелния мед"
се отваря приемът за сектор 1:"Разходи за анализ на
физико-химичните характеристики на пчелния мед в акредитираните лаборатории". По Мярка D
"Подновяването на пчелните кошери в общността"
документище се приемат за два сектора - "Подкрепа за
закупуване на нови кошери" и "Подкрепа за закупуване на пакети пчели и отводки". Основните цели на
Националната програма за пчеларство е да се подобрят условията за производство и търговия на пчелни
продукти, да се повиши качеството и конкурентоспособността на българския пчелен мед и да се осигурят трайна
заетост и по-високи доходи на пчеларите. Програмата е насочена основно към подпомагане на дребното
пчеарство
. Одобреният бюджет за финансовата 2009 г. по Националната програма за пчеларството е 2 млн. и 80
хил. лв. За финансовата 2008 г. по Програмата са кандидатствали 596 земеделски производители. От тях 396 са
изпълнили проектите си, за които са получили субсидии на обща стойност над 816 хил. лева.
http://www.dfz.bg/page.php?40
Инструкции за кандидатстване: ftp://ftp.elsys.bg/pub/upload/dfz/Pchel ... alizirani/
Instrukcia%20za%20kandidatstvane_priem2009.pdf
Заявление за подпомагане:
ftp://ftp.elsys.bg/pub/upload/dfz/Pchel ... alizirani/
Zaqavlenie%20za%20podpomagane_priem2009.pdf
Последно промяна от Scutellator на Нед Ное 30, 2008 10:22 am, променено общо 2 пъти.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от tsc »

Така дадени линковете не работят....
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от Scutellator »

Моля за извинение. Поправката е моя.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от dimitarbonev »

Колкото повече време минава, толкова повече се убеждавам, че тази програма е създадена от банда разбойници и цели да обслужва само техните интереси. За пчеларя остава само от трите най-голямото(казано по-вулгарно - среден пръст). Какво имам предвид. Със стартирането на приема на документи за новата година, Се говори, че ще се субсидира цена на отводка от 120лв без ДДС, което означава, че мераклията за участие в програмата с цел увеличаване на броя на пчелните семейства, ще трябва да плати едни нищо и никаквиси 144лв за бр. и като прибавим и цена на кошер от 135лв без ДДС или 162лв с ДДС сумата набъбва до 306лв за един брой кошер или ако някой е решил да увеличи бройката на кошерите възползвайки се от тази т.н. програма за развитие на пчеларството примерно с 50 бр, то той ще трябва да си подсигури скромната сума от 15300лв. Скромно нали. И като се има предвид че тези дето одобряват и проверяват изпълнението на проекта разбират от пчеларство колкото магаре от пишеща машина, то нищо чудно да ти се налижи да си получиш трирамковите отводки през октомври, а кошерите през декември и да трябва да настаняваш отводките в тях по коледните празници, то първо могат да се заядат за туй че не си свършил тая работа в срок и въобще да не си получиш парите, но дори и да си получиш парите, то тези отводки надали ще иззимуват.
За съжаление прави са европейците дето ни клъцнаха парите. То при тази анархия дето цари в държавата аз ако бях един цент нямаше да отпусна. Явно трябва сами да се справяме със ситуацията. Единия вариант е чрез дружесвата в които членуване публично да обявим бойкот на програмата и на майкопроизводителите, Вторият вариант е да сезираме комисията за защита на конкуренцията да разследва картелно споразумение, а най добре да сезираме ОЛАФ, А на пролет да настаним по един пчелин от по 10 кошера (той бат' Бойко с най-голямо удоволствие ще ни предостави такава възможност) пред министерски съвет и на предния и на задния вход.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от Dinko »

С пари може да си купиш къща - но не и дом. С пари може да си купиш легло - но не и сън. С пари може да си купиш часовник - но не и време.С пари може да си купиш книга - но не и знание. С пари може да си платиш за лекар - но не и за здраве. С пари може да си купиш положение(в обществото) - но не и уважение. С пари може да си купиш живот - но не и душа. И накрая: С пари може да си купиш секс - но не и любов!
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от Майка »

Scan10001.JPG
Scan10002.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Kiro
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 5:54 pm
Местоположение: SLIVEN

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от Kiro »

Моля г-н Администратора да ми обясни коя е причината за изпратеното
предупреждение??????


Не намерих друг начин за връзка с администрацията на форума,
за което се извинявам на колегите! :!:
VITA BREVIS
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от buci59 »

Предупрежденията не са персонални а до всички участници във форума.
Kiro
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 5:54 pm
Местоположение: SLIVEN

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от Kiro »

Благодаря колега !Просто неми хареса заплашителния тон!
Наработа че животинките не чакат!



[VITA BREVIS]
VITA BREVIS
Руслан
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 10:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от Руслан »

Прави ми впечатление , че няма никаква реакция на скенираната статия от вестника.Нито положителна , нито отрицателна.Нима колегите нямат мнение по въпроса?
Явно програмата се радва на голям интерес , щом средствата се изчерпаха за 2-3 дена.Статията обаче бърка яко в раната.До тази година се отнасях с пренебрежение към програмите за подпомагане , но след посещението ми на изложението в Плевен , реших да проуча въпроса.Условията ми се видяха изпълними и реших да пробвам.Не успях , но вината си е моя- не бях регистриран като земеделски производител и нямаше време да го направя преди срока за кандидатстване.Реших да го направя през 2010.Статията обаче ме накара да се замисля.Бях пропуснал момента с плащането на ДДС :twisted: , т.е. че ще го плащам аз.При цена за кошер от 150 лева си мислех , че ще ми струва реално 30 лева , а то се оказва че ще платя 60!
И какво стана - тези програми направиха така , че цените на отводки и кошери да скочат.От тази програма ще се възползват малко , защото средствата са ограничени.За повечето пчелари остава цена от 150 лева.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от ivan5555 »

руслан не всички производители са регистрирани по ддс така че кошера пак ще ти излезе 30 лв .малките производители даже са по добри.те също се изучиха и имат по 2 фирми регистрирана и не по ддс
Руслан
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 10:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от Руслан »

иван искаш да кажеш , че ако производителя ми издаде опростена фактура , ще ми върнат 80 % от сумата по фактура?така вече е по добре!
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от ivan5555 »

ходих в регионалната разпл. агенция там ми обесниха че искат фактура с касова бележка не ги интересува дали има или не ддс.аз поръчах кошерите на такава фирма ще ми излязат 27 лв
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от drone »

Ама разбира се, че ще платиш ДДС , как така няма да го платиш. И регистрираните търговци по него също го плащат, но просто после си го възстановяват. Нерегистрираните по ДДС няма как да си го възстановят и си остава за тяхна сметка.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Подпомагане по националната програма по пчеларство

Мнение от ivan5555 »

след като в фактурата не ми пише ддс на кого да го платя .затова трябва да се пита .както аз направих .това е от мен .ако искаш плаштай
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”