за цената на меда

Information, articles and everything for bee honey.
Публикувай отговор
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от ba4o_ivan1976 »

valaz написа:
ba4o_ivan1976 написа:
valaz написа:На пазара в Младост 1 в София, меда се продава от 8 до 14 лв/кг, в буркани от 1 кг мед, с капачки на винт. 14 лв/кг е акациевия мед. Моя мед го продавам по 9 лв/кг. Имаше желаещи да закупят от мен мед на едро, в тенекия, но така не го продавам, не ме устройва.
Нямаш мед или?
Меда още от центрофугата го наливам направо в буркани. Тази година извадих около 160 кг и досега съм продал около 40-50 кг. До следващата реколта има доста време. Не виждам смисъл да продавам наедро по-евтино, след като и на дребно ще се продаде. Бурканите и капачките не са проблем. На някои това не им допада и си купуват мед от други пчелари, дори ми се хвалят че си го купили по 4 лв на тенекия, далеч от София разбира се. За всеки влак си има пътници.
Че ти НЯМАШ мед за на едро !
Ако имаш 5-6 тона кво ще го правиш?
Аз лично продавам-6лв- буркан-0.950кг
-5лв-за килограм- в тенекия
Под тези пари мед от мен няма!
Ако ще продавам на едро тон,два или повече е различно
Последно промяна от ba4o_ivan1976 на Пет Авг 27, 2010 7:08 pm, променено общо 2 пъти.
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: за цената на меда

Мнение от tatu »

Ще го даде на 3,5 за килограм.
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: за цената на меда

Мнение от Kiril8305 »

При нас във Добричко също срещам обяви на колеги които продават мед , по 5 лв.кг за тенекия , а 6 лв за буркан, на тия цени също трудно го купуват, аз съм любител пчелар , но въпреки че не познавам колегите си , под тия цени не продавам , вчера ми предложиха цена от 3,40 за килограм , а аз им отговорих ,че и ракия пия , така че вместо да им го продам ще си оставя две тенекии за мен , а другите със гроздето в казана и така.
Още от едно време мразя да си правят гавра с нашия труд и мъка, аз пари няма да взема ама и те мед от мене няма да видят.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: за цената на меда

Мнение от medar1967 »

Кириле,ползвал ли си мед вместо захар при производството на ракия и вино??? Търся някой да ме открехне какви пропорции трябва да се спазят...
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: за цената на меда

Мнение от Kiril8305 »

medar1967 написа:Кириле,ползвал ли си мед вместо захар при производството на ракия и вино??? Търся някой да ме открехне какви пропорции трябва да се спазят...
До сега когато съм ходил на казан съм намазвал капака на казана с мед, резултата е много мека и пивкава ракия , а утре ще питам моя учител пчелар той май е слагал и ще ти кажа точно , и аз ще знам как да си направя , джибрите.
Пламен Керчев
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:05 pm
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от Пламен Керчев »

Kiril8305 написа:
medar1967 написа:Кириле,ползвал ли си мед вместо захар при производството на ракия и вино??? Търся някой да ме открехне какви пропорции трябва да се спазят...
До сега когато съм ходил на казан съм намазвал капака на казана с мед, резултата е много мека и пивкава ракия , а утре ще питам моя учител пчелар той май е слагал и ще ти кажа точно , и аз ще знам как да си направя , джибрите.
Към тази изпитана рецепта добавям и една шепа сух липов цвят, най отгоре след като се насипи в казана матeрияла.
Последно промяна от Пламен Керчев на Съб Авг 28, 2010 11:14 pm, променено общо 1 път.
http://www.lyublenbee.alle.bg
Всичко е добре, когато завършва добре.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: за цената на меда

Мнение от Диян Димитров »

в бидон 220 л. слагам една двойна касетка сливи без костилките и смлени. Когато започне ферментацията допълвам с мед и вода / 1 кг. мед към 5 литра вода /. След като приключи ферментацията изварявям. Получава се невероятна ракия, която при редовна употреба води до пристрастяване. Консумира се задължително с дебело мезе. Наздраве.
данко пейчев
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 6:36 pm
Местоположение: Добрич-90 бр.ЛР и дб

Re: за цената на меда

Мнение от данко пейчев »

Разтваряш мед с вода и мериш със захаромера до 22градуса като слагаш и лимонтузу, от там на татък слагаш плодове каквито имаш за ферментация .
да правим каквото трябва,да става каквото ще.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: за цената на меда

Мнение от valaz »

В магазин Метро имаше промоция на пчелен мед Аро 5.15 лв/кг. Вкуса му е по-различен от моя, не мога да преценя дали е 100% истински.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: за цената на меда

Мнение от Gojyto »

АРО е препакетажна и пакетажна фирма на самата верига МЕТРО.Меда специално както и пове4ето продукти излизат на много по ниска цена и са боклуци съответно.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: за цената на меда

Мнение от ттитто »

.
Последно промяна от ттитто на Сря Сеп 08, 2010 6:14 pm, променено общо 1 път.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от valyo »

Диян Димитров написа:в бидон 220 л. слагам една двойна касетка сливи без костилките и смлени. Когато започне ферментацията допълвам с мед и вода / 1 кг. мед към 5 литра вода /. След като приключи ферментацията изварявям. Получава се невероятна ракия, която при редовна употреба води до пристрастяване. Консумира се задължително с дебело мезе. Наздраве.
Какво значи "изварявам" - дестилация ли имаш предвид.
Не са ли много малко само толкова сливи на 220 литра - те едва ще покрият дъното?

Аз си мисля че на меда му дадено да се прави от нектар а на ракията от плод. Но още не съм пил от твоята рецепта , признавам. Като опитам и ако си променя мнението обещавам да го напиша тук.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: за цената на меда

Мнение от Диян Димитров »

Изварявам значи в казана за изваряване на ракия /дестилиране /. Рецептата съм я пробвал в годините когато търгашите предлагаха по лев - лев и десет за килограм мед, а ракията беше по 3,50 лв. Между другото килограм мед при правилна ферментация и добро погасяне на ракията дава над литър 40 градусова ракия с отлично кочество. Знам го от личен опит. И пак предупреждавам внимавайте с пристрастяването.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от valyo »

трии ме ...
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: за цената на меда

Мнение от tatu »

Никой като не купува мед в момента трябва да се търси друга реализация.
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”