Актуални цени

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
dachkov
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 5:26 am

Re: Актуални цени

Мнение от dachkov »

Като приказвате за цени замисляте ли се ,че на цената за анализ в лаборатория примерно http://febalab.net/ е към 100 лева ,без анализ за антибиотици.Е тогава при 500 кг партида 20-30 ст ще идат във въздуха .Извод :при по големи количества тази разлика може да остане при производителя.При продажба трябва да се вземе в предвид и цени като тези:http://www.ams.usda.gov/mnreports/fvmhoney.pdf
На тези които ще скочат да ме обвиняват че съм прекупвач (какъвто не съм ) предварително искам да и кажа да си е... м....а.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Актуални цени

Мнение от Veselin »

Boro написа:Не думай, на едро ли? Миналата година по моя край акацията бе на петичка, рапицата на 3,60/3,70, останалия на 3,90-4 лева.
ДА на едро -които иска да купува ,цената е реална -имам как да устискам на инфлацията ,подобни цитирани цени са направо смешни колега.Рапицата лани замина на 4 кинта без кантар,ти да не ми говориш за преди години???? :lol: А цената на букета тази година е 6 лева при мен -на когото му отърва да копува. :wink:
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Актуални цени

Мнение от valaz »

При продажба трябва да се вземе в предвид и цени като тези:http://www.ams.usda.gov/mnreports/fvmhoney.pdf
На тези които ще скочат да ме обвиняват че съм прекупвач (какъвто не съм ) предварително искам да и кажа да си е... м....а.[/quote]
Не разбирам тези цени за килограм ли са? Вероятно да са за някаква американска тегловна мерна единица ....
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Актуални цени

Мнение от toko652003 »

Актуалната цена е тази при която пипаш парите в джоба си.

Това дали те удовлетворява е съвсем друг въпрос!!!
toko6520035927(Skype)
dachkov
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 5:26 am

Re: Актуални цени

Мнение от dachkov »

valaz написа:При продажба трябва да се вземе в предвид и цени като тези:http://www.ams.usda.gov/mnreports/fvmhoney.pdf
На тези които ще скочат да ме обвиняват че съм прекупвач (какъвто не съм ) предварително искам да и кажа да си е... м....а.
Не разбирам тези цени за килограм ли са? Вероятно да са за някаква американска тегловна мерна единица ....[/quote]

1 pound = 453grams
Цените са количества от 4500 кг и нагоре в долари за 453 грама и доколкото разбирам включват и разходите по доставка .

1$ миналата година по същото време е бил 1.35 лв в момента е 1.55 лв
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Актуални цени

Мнение от ттитто »

Цените от файла трябва да се умножат по 2.205 за да се получи цена за килограм в долари.

Цените са за изцентрофугиран, непреработен мед за продажба от пчелари на едри търговци или преработватели. Цените НЕ включват транспортните разходи. Те са за сметка на купувача. Амбалажът се подменя или се връща след освобождаване.

Доколкото виждам става дума за цени около 4,61 - 5,16 лв/кг за аржентински мед, внесен и обмитен. Избрах него, защото той е основния внасян в Германия, където заминава и нашия мед, т.е. основен конкурент.
Ето защо, колеги, трябва да се кооперирате и да изнасяте заедно, за да си продадете меда на по-добра цена на едро. Иначе никой български търговец няма да е луд да ви даде цена над 4 лв и да ходи по села и паланки за малко мед, че и да поеме рискове за качеството.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Актуални цени

Мнение от Gojyto »

Само дето аржентинския е пълен боклук, но това е друг въпрос.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Актуални цени

Мнение от ттитто »

Може да е боклук, но се търгува.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Актуални цени

Мнение от Dinko »

Медът поскъпва, 1/3 от пчелите не преживели тежката зима

Медът ще поскъпне с около 1 лев за килограм в търговската мрежа. Това съобщи в предаването „Агросвят” по Дарикпредседателят на Съюза на българските пчелари инж. Михаил Михайлов. Причината за това е както намалелият брой на пчелните семейства у нас, така и увеличаването на разходите по изхранването на пчелите.

„Това са последиците от необичайно тежката зима, когато в резултат на тези неблагоприятни метеорологични условия загинаха повече от една трета от пчелните семейства или приблизително около 200 000. Реално се намалиха броят на пчелните колонии, на пчелните кошери. В резултат на това очакваме негативни резултати по отношение на добиви, както и по отношение на цени – ще има промени при всички положения”, добави още инж. Михайлов.

Тази година цените на дребно ще се увеличат с 0.50 до 1 лев за пчелно семейство при полифлорния мед, което означава цена от около 10 лева на килограм. По-скъп по традиция остава мановия мед. Там се очаква средно с около 1 лев да се покачи цената и да достигне до 14 лв. за килограм.

„На дребно, което касае повече потребителите, имаме очаквано завишение от 0,50 лв. до един лев на килограм. Букетът ще струва между 10 – 10,50 лв. на килограм, докато най-дефицитният – мановият мед, ще достигне до 14 лв. на килограм”, каза още инж. Михаил Михайлов.



Източник: dariknews.bg
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Актуални цени

Мнение от Veselin »

Почти никой не продава на едро как няма да се прогнозира покачване на меда.Някои търговци на зор започнаха да обикалят колегите уж за 2-3 тенекии полифлора явно пробват пазара как ще е. :lol: Малко пресилени ми се виждат цените за полифлората и маната на дребно но може да има и места където да продават на тази цена.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Актуални цени

Мнение от dimitarbonev »

Има и то не са малко. Ама има и много, дето труда не го калкулират в цената.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Актуални цени

Мнение от Veselin »

Тогава сами са си виновни за цената която им ДАВАТ.Имам тенекии бол,и празни кошери а и пазар на дребно има достатъчно.
6 лева за полифлора-да заповядат.И не чакам само на меда.
Лежаков
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 9:00 pm
Местоположение: гр.София

Re: Актуални цени

Мнение от Лежаков »

Многократно съм попадал на тази тема. Четох за робството, разбрах колко виновна е държавата, а прекупвачите били невиждани душмани.
След като цената явно няма да се увеличи драстично, реших да намаля себестойността на продукта. Колкото по-малко разходи за производството на 1кг. мед , толкова по-голяма печалба. Това поне зависи от мен и никой не ми е виновен.
"Колкото повече, толкова повече" - Мечо Пух
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Актуални цени

Мнение от Цеко »

Лежаков написа: реших да намаля себестойността на продукта.
Колега как го постигаш това нещо, ако не е тайна разбира се? Аз колко и да се опитвам да я намаля тази себестойност, не мога да избегна хамалогията по пренасянето на пълните пити, разпечатването и центрофугирането им, да оставим настрана другите разходи свързани с добиването на меда :roll: :roll:
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: Актуални цени

Мнение от teraforming »

Аз ще ви кажа. Работата е много проста.
Като ти увеличат тока, горивото и всичко останало, за да намалиш себестойността на меда не даваш на пчеларя да яде.
Като спре пчеларя да яде себестойността на меда пада на половина.
Иначе като ядеш сам си си виновен и няма на кого да се сърдиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”