Актуални цени

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Актуални цени

Мнение от светльо »

Виж какво - нека бъдем чак толкова крайни, в интерес на истината па наистина аман, прекаляваме големо едене, големо чудо това нашто, не се наядохме, нека си признаем, че можем и по-скромно, ще скубнем малко люцеринка, ще сдъвчем някоя преварена тревичка и порцията за деня ни е предостатъчна ..... а и да не забравяме, че все пак мед имаме за консумация, като добавим и два три литра вода за пиене от реката, какво повече му трябва на човека, в Аушвиц да не са били по-добре я.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Актуални цени

Мнение от volodq »

teraforming написа: Като спре пчеларя да яде себестойността на меда пада на половина.
Точно казано колега,като нямаш лев продаваш на колко обичат - даже им се молиш да го купят!
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: Актуални цени

Мнение от teraforming »

А представяте ли си, ако можеше с мед да се правят магистрали наместо асфалт...
Или още по - добре Бистришките тигри да ядяха по-редовно мед...
Какъв рай щеше да настъпи...
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Актуални цени

Мнение от светльо »

Тогава па сигурно нямаше да имаме правото да се занимава с пчели, без Бистришки тигър да ни е шев - щом са отгоре, все ще му намерят цаката да не видиш рая, гаранция!
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
meho
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 2:33 pm

Re: Актуални цени

Мнение от meho »

SL370405 (1).jpg
SL370405 (1).jpg
SL370405 (1).jpg
SL370405 (1).jpg
SL370405 (1).jpg
SL370405 (1).jpg
teraforming написа:А представяте ли си, ако можеше с мед да се правят магистрали наместо асфалт...
Или още по - добре Бистришките тигри да ядяха по-редовно мед...
Какъв рай щеше да настъпи...
На един от Бистришките тигри съм пращал мед от моя пчелин -* Мед за шампиони*
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Актуални цени

Мнение от зуница »

На един от Бистришките тигри съм пращал мед от моя пчелин -* Мед за шампиони*
А шампионата не бил предрешен!То правителствени самолети , то шампионски мед.
Остава да си купим клубни фланелки на "тигрите" ,та дано заблажим на края на първенството.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Savovski
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Фев 12, 2012 9:34 pm

Re: Актуални цени

Мнение от Savovski »

Колеги защо не коментирате цените на едро в момента.При мен взеха проби преди месец и оттогава....нищо.Има някакво ослушване от фирмите които изкупуват,не мога да си обясня защо,надявам се да не очакват повишение на цените,по-скоро обратното.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Актуални цени

Мнение от Gojyto »

Те за коментиране ли са цените на едро?
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Актуални цени

Мнение от tatu »

При мен Рамкомерс взеха проби от липата преди месец с уговорката за цена 4,5 лева за кг. ,но сега казаха че липа не им трябва и цената на всичкия мед е 4 лева.
zliat
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 2:40 pm

Re: Актуални цени

Мнение от zliat »

Чета,че доста хора са прибрали вече меда си,дали са проби и чакат.
Чудя се обаче защо не са пуснали оферти(обяви) във форума.....или още е рано за
такива?
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Актуални цени

Мнение от Veselin »

zliat написа:Чета,че доста хора са прибрали вече меда си,дали са проби и чакат.
Чудя се обаче защо не са пуснали оферти(обяви) във форума.....или още е рано за
такива?
По-гладните си го продадоха на под и около 4 лева-другите си го държат,все някой ще спечели де :D
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Актуални цени

Мнение от ivan5555 »

купувачите на мед в момента търсят шаранчета -вземат проби казват че има антибиотик и чакат кой ще клъвне.масова практика -вече около 2-3 години я разработват.а ние нищо не правим за да се защитим.къде са тия наши прословути съюзи -ганчовци -манчовци и тем подобни.кога ще си издействаме лицензирана лаборатория в България с резултатите от която ще можем да се защитаваме от наглите прекупвачи. каква е ползата от тия лабораторни анализи на пч.мед по 3 гд. програма никой не ги признава източени пари .кой можге да ми направи изследване на меда за антибиотик -контра проба на заявения от едрите купувачи.в момента в добричко ситуацията става все по лоша МЕДХОНИНГ -на дилян -ВИГИ МЕД куп. мариян АПИМЕЛ куп .илия масово заявяват антибиотик в меда .въпроса ми е къде мога да го изследвам ?ТЯХНАТА ЦЕЛ Е ЕДНА СВАЛЯНЕ НА ЦЕНАТА мисля че това е картелно споразумение между тях.крайно време е да се организираме и да се противопоставим на тази тенденция в изкупуването на меда .за какво са ни тия организации като никой не се застъпва за тия които плащат чл. внос.сигурен съм че те също четат форумите -а дали някой ще се осмели на отговор?това са основните въпроси които ни вълнуват в момента -реализацията .по лесно ми е да се грижа за 200 кошера отколкото да реализирам продажбата на меда.как може да се обединим и да изнасяме продукцията си -сигорно има начин -но как?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Актуални цени

Мнение от dimitarbonev »

Един съвет. Като дойдат и ти кажат че имаш антибиотици в меда, поискай официален документ за това. Постарай се това да стане пред поне трима свидетели. Ако ти откажат значи мамят.Ако ти дадат, има начин да се провери, но при положение, че меда ти е чист дупе да им е яко.
По принцип, те взимат сборна проба и ако бай Пешо дето има две три тенекии е слагал буламачи на пчелите може общата им проба да е такава, Но нека да докаже, че точно твоя мед е с антибиотици. Кажи им че ще ги съдиш за клевета, особено ако откажат да ди дадат официален документ. Така и в случай че откажат и в случай че дадат и в двата случая са вътре и с двата крака.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Актуални цени

Мнение от христо »

ivan5555 написа:купувачите на мед в момента търсят шаранчета -вземат проби казват че има антибиотик и чакат кой ще клъвне.масова практика -вече около 2-3 години я разработват.а ние нищо не правим за да се защитим.къде са тия наши прословути съюзи -ганчовци -манчовци и тем подобни.кога ще си издействаме лицензирана лаборатория в България с резултатите от която ще можем да се защитаваме от наглите прекупвачи. каква е ползата от тия лабораторни анализи на пч.мед по 3 гд. програма никой не ги признава източени пари .кой можге да ми направи изследване на меда за антибиотик -контра проба на заявения от едрите купувачи.в момента в добричко ситуацията става все по лоша МЕДХОНИНГ -на дилян -ВИГИ МЕД куп. мариян АПИМЕЛ куп .илия масово заявяват антибиотик в меда .въпроса ми е къде мога да го изследвам ?ТЯХНАТА ЦЕЛ Е ЕДНА СВАЛЯНЕ НА ЦЕНАТА мисля че това е картелно споразумение между тях.крайно време е да се организираме и да се противопоставим на тази тенденция в изкупуването на меда .за какво са ни тия организации като никой не се застъпва за тия които плащат чл. внос.сигурен съм че те също четат форумите -а дали някой ще се осмели на отговор?това са основните въпроси които ни вълнуват в момента -реализацията .по лесно ми е да се грижа за 200 кошера отколкото да реализирам продажбата на меда.как може да се обединим и да изнасяме продукцията си -сигорно има начин -но как?
http://www.pchelarstvo.com/naredba_prob/
dachkov
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 5:26 am

Re: Актуални цени

Мнение от dachkov »

ivan5555 написа:купувачите на мед в момента търсят шаранчета -вземат проби казват че има антибиотик и чакат кой ще клъвне.масова практика -вече около 2-3 години я разработват.а ние нищо не правим за да се защитим.къде са тия наши прословути съюзи -ганчовци -манчовци и тем подобни.кога ще си издействаме лицензирана лаборатория в България с резултатите от която ще можем да се защитаваме от наглите прекупвачи. каква е ползата от тия лабораторни анализи на пч.мед по 3 гд. програма никой не ги признава източени пари .кой можге да ми направи изследване на меда за антибиотик -контра проба на заявения от едрите купувачи.в момента в добричко ситуацията става все по лоша МЕДХОНИНГ -на дилян -ВИГИ МЕД куп. мариян АПИМЕЛ куп .илия масово заявяват антибиотик в меда .въпроса ми е къде мога да го изследвам ?ТЯХНАТА ЦЕЛ Е ЕДНА СВАЛЯНЕ НА ЦЕНАТА мисля че това е картелно споразумение между тях.крайно време е да се организираме и да се противопоставим на тази тенденция в изкупуването на меда .за какво са ни тия организации като никой не се застъпва за тия които плащат чл. внос.сигурен съм че те също четат форумите -а дали някой ще се осмели на отговор?това са основните въпроси които ни вълнуват в момента -реализацията .по лесно ми е да се грижа за 200 кошера отколкото да реализирам продажбата на меда.как може да се обединим и да изнасяме продукцията си -сигорно има начин -но как?
http://www.sgs.bg
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”