Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

valaz написа:Този месец си поръчах и получих от Юни 100 несковани рамки. Днес ги прегледах и установих на някои от тях дупки от дървояди. Тъй като са несковани, предполагам, че лесно ще се поберат във фризера и дървоядите ще си намерят майстора. Не съм специалист в борбата с дървоядите, но мисля да споделя какво бих направил на твое място. Не бих пристъпил към боядисване на кошерите, преди да съл ликвидирал дървоядите. Като начало, бих напълнил всяка дупчица на кошерите с концентрирана мравчена к-на с помощта на спринцовка, след което я запушвам с клечка за зъби, капка разтопен восък или капка боя и т.н. Дори киселината да не достигне до дървояда, изпаренията ще го достигнат със сигурност. Опушването на кошерите със сяра също би дало сигурен резултат, стига да успееш да постигнеш нужната концентрация на серен диоксид в помещението с кошерите за достатъчно дълго време. За тази цел, един противогаз ще е от полза. Помещението трябва да е с херметично затварящи се прозорци. При рамките, положението е по-лесно - замразяване във фризер или потапяне във вряла вода.
Благодаря за съветите ти колега.
Аз обаче в повече филми с тези кошери няма да влизам, каквото ще да става, нямам свободно време и нерви да поправям чужди грешки. Това не са една две дупки, а и кошерите са боядисани вече. А рамчиците, нали ги видя..
esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

Хайде стига съм мислил. Значи щом Юни иска да ме обезщети, нека го направи. Неговия вариант не ме устройва.
Той казва, че ще бракува кошерите и рамките и ще ми възстанови сумата от 1400 лв. Отделно ще се ръсне за транспорт около 200 лв. ако му ги пращам. Отгоре на всичко аз до тук съм вложил към 200 лв. в тях, без труда. Всичко 1800 лв. Много пари са това. Няма смисъл от тази цялата въртележка да пълним гушата на БДЖ .
Аз имам 2 варианта за обезщетение .

Вариант 1
Изпращат ми се в срок от 3 седмици 11 бр дванадесет рамкови ДБ кошера с по 2 бр. магазини, каквито са ми в поръчката, комплектовани със сковани рамки. Всичко изпълнено КАЧЕСТВЕНО И С КАЧЕСТВЕНА ДЪРВЕСИНА. Няма да връщам старите, ще ги ползвам този сезон, на есен ще му пратя фото-сесия с унищожавнето им ако желае. Пиша 1 брой повече, като компенсация за вложения от мен труд и материали.

Вариант 2
Изпращат ми се в срок от 3 седмици 9 бр дванадесет рамкови ДБ кошера с по 2 бр. магазини, каквито са ми в поръчката, комплектовани със сковани рамки. Всичко изпълнено КАЧЕСТВЕНО И С КАЧЕСТВЕНА ДЪРВЕСИНА. Запазвам си правото да ползвам старите обаче, докато ги прояде червея и се разпаднат рамките, понеже съм вложил труд, пари и т. н. .

Това е ! Сега на ход е Юни .
vencii
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 12:25 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от vencii »

Щом има диалог ще се разберете някак.Това че си ги боядисал е твоя грешка. Юни товари 10 нови кошера в един бус идва при теб и си прибира старите. Така си изчиства името и връща доверието на колегите. Ако производителя ти достави нови първокачествени кошери бих си поръчал при него със затворени очи!!
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от Зарко »

vencii написа:Щом има диалог ще се разберете някак.Това че си ги боядисал е твоя грешка. Юни товари 10 нови кошера в един бус идва при теб и си прибира старите. Така си изчиства името и връща доверието на колегите. Ако производителя ти достави нови първокачествени кошери бих си поръчал при него със затворени очи!!
Доверие се печели много трудно, но се губи мнооого лесно...
antanisl
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 7:55 pm
Местоположение: Сливен

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от antanisl »

Дори и да се убият червеите те трябва да се извадят по някакъв начин.Оставят ли се вътре започва да мирише на мърша вътре в кошера.
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от bobmastar »

ха ха това да не са слонове абе колега то бива бисери в тая тема ама ти изби рибата.
esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

Компенсация няма да има в каквато и да е форма. То се видя отдавна. Комуникацията замря, ще си пия студената водица. Но първо ще направя подобаваща реклама на Мустафа и Юни, те заслужават. Производителите се покриха в миши дупки. Имат работа предполагам с поредната поръчка за някой наивен клиент, изработена с бракувана дървесина за огрев.
Пожелавам на всички колеги успехи през сезона и да не попадат на такива мошеници, на каквит0 се натресох аз!
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от Майка »

esbericum написа:
valaz написа:Този месец си поръчах и получих от Юни 100 несковани рамки. Днес ги прегледах и установих на някои от тях дупки от дървояди. Тъй като са несковани, предполагам, че лесно ще се поберат във фризера и дървоядите ще си намерят майстора. Не съм специалист в борбата с дървоядите, но мисля да споделя какво бих направил на твое място. Не бих пристъпил към боядисване на кошерите, преди да съл ликвидирал дървоядите. Като начало, бих напълнил всяка дупчица на кошерите с концентрирана мравчена к-на с помощта на спринцовка, след което я запушвам с клечка за зъби, капка разтопен восък или капка боя и т.н. Дори киселината да не достигне до дървояда, изпаренията ще го достигнат със сигурност. Опушването на кошерите със сяра също би дало сигурен резултат, стига да успееш да постигнеш нужната концентрация на серен диоксид в помещението с кошерите за достатъчно дълго време. За тази цел, един противогаз ще е от полза. Помещението трябва да е с херметично затварящи се прозорци. При рамките, положението е по-лесно - замразяване във фризер или потапяне във вряла вода.
Благодаря за съветите ти колега.
Аз обаче в повече филми с тези кошери няма да влизам, каквото ще да става, нямам свободно време и нерви да поправям чужди грешки. Това не са една две дупки, а и кошерите са боядисани вече. А рамчиците, нали ги видя..
Ако имаш други кошери и инвентар, които ще ползваш заедно с този, с дървояда, всичко ще пламне. Така че, мисли от сега как по-бързо да се освободиш от него. Колега, и да искаш, и да не искаш, вече си във филма.
Ако ти предлагат да ти върнат парите, не се двоуми и не пресмятай труда си, ами ги върни моментално тия боклуци, че заради тях де що имаш дървения ще си заразиш. Оттърване няма.
esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

Благодаря за съвета,но ще ги задържа, вложил съм труд, време ,средства в тях, а и ми трябват-няма с какво да ги заменя в момента. така е трябвало да стане- така е станало. :D
Кошерите ми струват отдавна повече от колкото съм дал,така че за тази сума няма сделка. :lol: Като ще е - да е както трябва, квото и да е...А този отдолу е смешник... :D Щедър е, вижда се отвсякъде...
yuni написа:
esbericum написа:Поръчах си 10 бр. ДБ с по 2 магазина от същите с комплект рамки. Наистина кошерите са дебели, масивни, с прилично качество.Поръчката беше изпълнена в срок. Единствения недостатък е че дървесината е червива, почти на всеки елемент от кошера има дупки от дървояд, което обезмисля всичко. Дупки от червеи има и по доста от рамките ! По- големите дупки са ги запълвали с кит , Аз умишлено си ги поръчах небоядисани, при самото боядисване всичко си личи.Кит-а и боята вършат чудеса, всичко замаскират, но червея си яде ли яде.До сега съм работил само със стари сандъци, исках да имам читав кошери и получих бонус червей.
Производителя е от Якоруда, Родопите. Знам че е хубав край, с хубави хора, с хубава дървесина...явно това било едно време, сега само края е хубав..
Искам да попитам ...в Родопите ориза с червеи ли си купувате от магазина, боба с гъгрица и т. н....Защо трябва да се прекарваме винаги един друг, малко ли ни е че държавата все ни клати... !?
Нищо здраве да е . Пожелавам им много "коректни" клиенти, колкото са коректни и те !
Колега,мисля,че коментара ти е неуместен,изкривен и най-вече малко злобен.Мисля още,че кошерите ти излязоха за ''без пари''.Качеството на материала беше отлично,изработката също много добра.Ако на поне един кошер е имало дупки,както описваш,ние ще ти подарим два такива...Относно ''ориза с червеите и боба с гръгриците - може и някъде да си ги виждал(заедно или по отделно-незнам),ама не са в нашите кошери.Ама така си мислил,така си написал-проблема си е изцяло твой.За толкова години и толкова много клиенти,не е имало нито един такъв клиент като теб...Ама то хората сме различни.

П.С:А относно края и какви хора живеят прочети малко повече - и ако правиш някъде коментари,помисли малко повече преди на напишеш нещо и гледай да е поне вярно!
Наложи се да кова горните летви на повечето рамки. Малоумния, сляп циганин, дето ги е ковал, е ползвал някакви тясни скоби и ги е праскал така че са влезли в канала на горната летва. Нищо не държат...

И едно предложение към Модераторите и Администратора на този форум. Няма да е лошо, да има задължителни, ясни правила, когато се пуска обява от производител на пчеларски инвентар. Обявите да съдържат истинското име на отговорното лице, адреса, данни на фирмата. Хубаво ще е да има и снимки на продукцията, а защо не и на производствената база. Нека бъде максимално ясно кой стои зад тази продукция. А не както в моя случай- пуснал някакъв си обява, сложил няколко снимки на мостри, събрали се няколко доволни клиента. Банковата сметка на втори човек,уж ги били изработили трети...и става една мътна...няма град, няма име, два телефона и снимки и това е ..мътна и кървава отвсякъде. По този начин всеки по-ококорен мангал, живеещ в балкана, ще си намира наивници да умножава цената, няколко пъти, на крадената си, червива дървесина !
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от Зарко »

И какво стана, тия мишоци изпокриха ли се? Уж щяха да те компенсират....
gibi
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 10:32 am
Местоположение: Плевен

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от gibi »

Това сме ние - хората в БГ.
Стане ли проблем - бягаме в дън гора, вместо да се опитаме по разумен начин да изгладим нещата.
Много жалко.
За да стигнеш, където искаш - трябва първо да тръгнеш !
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от valaz »

Преди около 2 години купих 2 ДБ кошера от тези, боядисах ги с боя за пчелни кошери на Лакпром и ги заселих с пчели. Тази пролет забелязах, че на единия кошер, предната страна се е изметнала в горния си край до степен, че да може да премине пчела през отвора. Незабавно изработих импровизирана преса (стяга) от винкели и шпилки и притегнах и укрепих с винтове деформирания участък. Покрива предпазва тази част на кошера от дъждовна вода. Не съм дърводелец и не мога да си обясня, защо е станало така? Какво да направя, за да не се повтори това явление и на другия кошер? Имам кошери на повече от 15 години, които не са мръднали.
24032012029.jpg
24032012027.jpg
25032012030.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от Dinko »

Материала е бил суров.
Сложи им по една ламаринка :D
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от Scutellator »

Или материала е бил суров или корпуса е от цяла дъска ( за да не се измятат, широките дъски първо се нацепват на елементи широки не повече от 8 см, след което се залепват). Ако при теб втория случай е причината, има голяма вероятност това измятане да се поучава само напролет, а лятото дървесната да се прибира отново. Видиите би трябвало да помогнат (може и да са ковани, не е задължително да ги завиваш). За всеки случай сложи по една докато е хванато със стяга.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Сложи им по една вида на всеки горен и долен ъгъл на на корпуса ! На корпус 8 види! И аз бях вземал едни кошери от авланово и повечето станаха така - причината е в горната част последният им гвоздей или тел от такер е малко далечко от ръба! Точно на ръба няма какво да го държи завий виза 5см и ще се справят кошерите . Така мисля!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”