ПЧЕЛИ

Модератор: nikoko

DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

ПЧЕЛИ

Мнение от DAN »

Навсякъде се говори или пише как пчелите работят, колко работят, кога работят.
Много интересен въпрос ми зададоха на, който аз не можах да отговоря. Как си почиват пчелите? Спят ли и ако е така, къде точно в кошера го правят?
Моля, ако някой знае нещо по въпроса да ми отговори. :oops:
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Хехе не вярвам да спят или да са в пълен покой те и през зимата са в движение макар и в самото кълбо ,може би затова и живеят толкова малко :wink:
toko6520035927(Skype)
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Това означава ли, че дори и през ноща работят? :shock:
Това живот ли е :?:
silvia
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 6:30 pm

Мнение от silvia »

Да те постоянно работят. Никога не спът. Дори и през зимата, но тогава единственната им работа е да се грижат за температурата в кошера и затова тогава животът им е по-дълъг.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Благодаря Ви ! :D
Не вярвах, че пчелите не си почиват. Интересно как си възстановяват силите?
Що за храна са пчелните продукти, за да им дават такава енергия?
Първо пчелата майка успява да възпроизведе биологична жива маса - още веднъж собственото си тегло за едно денонощие под формата на яйцеснасяне. :shock:
Второ сега се оказва, че пчелите не спят, а работят постоянно. :shock:
Ако успеем да усвояваме в големи количества пчелните продукти и започнем да се храним само с тях представете си какво би се получило. Само, че не можем, затото организмът ни не издържа и се алергизира. :(
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

DAN написа:Благодаря Ви ! :D
Не вярвах, че пчелите не си почиват. Интересно как си възстановяват силите?
Що за храна са пчелните продукти, за да им дават такава енергия?
Първо пчелата майка успява да възпроизведе биологична жива маса - още веднъж собственото си тегло за едно денонощие под формата на яйцеснасяне. :shock:
Второ сега се оказва, че пчелите не спят, а работят постоянно. :shock:
Ако успеем да усвояваме в големи количества пчелните продукти и започнем да се храним само с тях представете си какво би се получило. Само, че не можем, затото организмът ни не издържа и се алергизира. :(
Не е необходимо да консумираш в големи к-ва. Достатъчно е само по лъжица две на ден мед, прашец и 20 капки клей. Повярвай, че ще се чувстваш отлично.
Гост

Пчели

Мнение от Гост »

Колеги , четах някъде, че силно ароматните липи упоявали пчеличките.И те заспивали под дървото.Дали пък не си "подремват" на "смени"? :cry:
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Здравей Коко !
Това ли е дневната доза за зрял човек?
20 - капки прополис на ден не са ли много?
Колко прашец прибавяш?
В крайна сметка това всичкото го смесваш с меда или го консумираш поотделно?
Питам те, защото се притеснявам от предозиране при възрастни и деца. :oops:
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Отговор на гост !
Надявам се да е така.
Все още не мога да повярвам, че пчелите не си почиват. Всяко живо същество го прави. Може би нещо ни обягва от живота на пчелите.
rut21
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 3:59 pm

Пчели

Мнение от rut21 »

Извинявам се .Госта съм аз.Пчелите си обменят храна и по този начин си разпределят по равно меда .Обменят си и маточно вещество,което ги обединява и прави семейство.Сигурно има начин да релаксират, подобно на хората, които умеят да медитират.Медитацията е ,и начин на почивка в будно състояние.Май се отклоних от темата.........? :?:
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Това ще е много интересно ако може да се докаже.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

DAN написа:Здравей Коко !
Това ли е дневната доза за зрял човек?
20 - капки прополис на ден не са ли много?
Колко прашец прибавяш?
В крайна сметка това всичкото го смесваш с меда или го консумираш поотделно?
Питам те, защото се притеснявам от предозиране при възрастни и деца. :oops:
Проблема с възрастните и по-скоро с децата идва от евентуално наличие на предразположеност към алергии. И все пак пчелни продукти за деца до 3 г. не се препоръчват.Прашеца - отделно 1 чаена лъжица в 1/2 чаша кисело мляко в началото само сутрин, а по късно и вечер /от вечерта в хладилника за сутринта/. Прополиса - въобще не е много и тук алергии имат много по-малко хора. Аз го правя и сутрин и вечер, но технологията на приготвяне леко се различава от стандартната. Прочети последния "ПЧЕЛИ".
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Благодаря Коко !
Това с киселото мляко ще го опитам. Аз го консумирам винаги с мед - така, че сега ще прибавя и малко цветен прашец.
Гого
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 10:36 pm
Обратна връзка:

Мнение от Гого »

много ми е чудно от известно време пчелите колко вида и модела са, та като човек иска да си купи семеиство как да разбере какво е семеиството като вид ,или там модел, или като се казва, и дали ще му върши работа ,или всички видове са еднакви по качество и количество на медосъбирането??? :?:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Гого написа:много ми е чудно от известно време пчелите колко вида и модела са, та като човек иска да си купи семеиство как да разбере какво е семеиството като вид ,или там модел, или като се казва, и дали ще му върши работа ,или всички видове са еднакви по качество и количество на медосъбирането??? :?:
Много. Но все пак у нас има разпространени два, три вида и като цяло са силно метизирани, което пък усложнява работата с тях.
Публикувай отговор

Обратно към “Биология на пчелите / Biology of bees”