Да си покажем кошерите

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Публикувай отговор
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от Цеко »

Тая година беше слаба на мед, но поне си подмених старите кошери, че се бяха съвсем разкапали
Изображение

Изображение

Изображение
Пушкин
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 8:50 pm

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от Пушкин »

много успех ти желая
Пушкин
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 8:50 pm

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от Пушкин »

bobmastar написа:Колега това е кошер за отводки не лежар по мойте разбирания аз от две години имам лежаци 6 бр. работят като дб.18 рамков с магазин. До края на юни всяка седмица слагам по 1-2 основи и през седмица вадя отводка, края на юни слагам магазин и до есента вадя между 1 до 3 магазина. Много съм доволен миналата година рекорда от единия лежак бяха 4 отводки и два пълни 18рамки магазина да се пръснеш от кеф. Успех на всички.
колега имам 30бр лежаци собствено производство дб плодник в средата плътна преграда ханеманова решетка и рутов магазин общ медозбор с две майки продавам четири отвотки и мед около180кг три магазина 5юни 5юли и август 2пъти паша пролетна и рапица акация полска слънчоглед и дъбова мана постоянно не се роят ,
колменеро

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от колменеро »

Пушкин написа: колега имам 30бр лежаци собствено производство дб плодник в средата плътна преграда ханеманова решетка и рутов магазин общ медозбор с две майки продавам четири отвотки и мед около180кг три магазина 5юни 5юли и август 2пъти паша пролетна и рапица акация полска слънчоглед и дъбова мана постоянно не се роят ,
Писателю, би ли превел, какво точно искаш да кажеш, че аз нищо не разбрах.
bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от bel70 »

Колеги здравейте щом като гледате лежаци значи сте по наясно от мен какво имам в предвид.Ако гледам 4 отводки на по 5р. след като запълнят рамките със зап. пило вадя две майки със по 2 р,като слагам основи за градеж.И остават две сем. във плодника на по 10р.След като и те напълнят корпуса оставям една майка на 10р другата част със зап. пило мисля да ползвам като склад за мед или магазин.Майките които съм извадил мога да ги ползвам по много начини.Аз не смятам да ползвам магазин и мисля,че така ще се развият по бързо през пролетта.Тези кошери мога да ги ползвам не само за отводки.
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от bel70 »

Мисля,че е ясно изкараните майки са в друг кошер вече като отводка или ако щете като помощно сем. естествено че ще градят.Мисля,че този въпрос е неуместен за човек пчелар и производител на кошери.На мястото на двете рамки в старият кошер ще се сложат основи за градеж и следва обединяване.Целта ми е да избегна магазините които при 20р се очаква да са много тежки както при колегата със ЛР магазин.И да използвам част от плодника за магазин.Нали истинският лежак е това или греша!!!За това е тази ХР вертикална за да чувстват майката нали така.При вас е хоризонтална при мен вертикална предназначението е едно и също това е РАЗРАБОТКА НА ВОЕННИТЕ!!! :?: .А на снимките показвам,че този кошер освен за 2 сем на по 10р. може да се ползва и за отводки като естествено се ползват пд. със отвор от мрежа за по лесно обединяване и тн.нищо сложно или пък ново под слънцето или кодирано.Все пак ви благодаря за проведеният тест или шега и за въпросите уловки??? :lol: .Иначе кошерът е предназначен за 2-сем със по 10р.При вас ПД е фиксирана и разделя кошера на две отделения при мен е същото просто показвам,че със повече ПД този кошер може да се ползва и за отводки.И то не малко на брой.Дано да съм бил по ясен вече.Да сме здрави за другата година ще трябва да покажа и резултати.Мисля,че лежакът ще се окаже по удачен за моят район и се надявам да ми отпадне гимнастиката със ДБ магазините!!!
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
колменеро

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от колменеро »

bel70 написа: При вас ПД е фиксирана и разделя кошера на две отделения при мен е същото просто показвам!
Колега мисля, че си в грешка. Говориш за двусемеен ДБ където целта е работа на много голям брой пчели (създадени от 2 майки) в общ магазин през медосбора. Класическия лежак, независимо за колко пити е, няма фиксирана ПД и се работи без магазин и по принцип с една майка. Разбира се може да се правят всякакви вариации. Това което ти си намислил звучи логично, но си подготви достатъчно инвентар, за да има къде да отделяш другите майки след като този кошер им отеснее. Не знам колко експеримента ще е полезен за голям медосбор, но за производство на отводки, вероятно ще е добър.
bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от bel70 »

Колега ще пробвам този начин на пчеларстване инвентар имам достатъчно възможност също а и мерака е голям някои от сръбските пчелари работят по този начин.Разбрах,че в Румъния и Русия също работят със лежак не по този начин но със тази с-ма.В момента имам 30 ДБ 10р и когато се наложи да се слагат магазини 2-3 и тн. гимнастиката е голяма.А пък аз искам да ги направя поне 100-150 броя след около 2-3 год.С-мата лежак е съвместима е със ДБ например рамката е със еднакви размери начина на разширяване на гнездото също е хоризонтален и тн.така че ако остана доволен преходът ще е по лесен за мен.
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
Аватар
mladen99
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 5:03 pm
Местоположение: Бургас

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от mladen99 »

Ето ги и моите:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Старт 2011г. с 9 отводки в ДБ-10р.
Аватар
mladen99
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 5:03 pm
Местоположение: Бургас

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от mladen99 »

И другите 5
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Старт 2011г. с 9 отводки в ДБ-10р.
petkofire
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 11:28 am
Местоположение: Българово,Бургас

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от petkofire »

Ех какъв мерак имам за такъв Аутбак,добре ти изглеждат кошерите
Nseries
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 9:33 pm

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от Nseries »

ЕТО И Го и моя пчелин
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
mladen99
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 5:03 pm
Местоположение: Бургас

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от mladen99 »

За тия дето питат е си показвам колата а подвижното пчеларство

Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Старт 2011г. с 9 отводки в ДБ-10р.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от ivandespotov »

mladen99 написа:За тия дето питат е си показвам колата а подвижното пчеларство

Изображение
Не ти ли излиза малко скъпичко превоза???
Аватар
mladen99
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 5:03 pm
Местоположение: Бургас

Re: Да си покажем кошерите

Мнение от mladen99 »

Не малолитражка е :wink:
Старт 2011г. с 9 отводки в ДБ-10р.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”