Кассетный павильон "Берендей"

Модератор: drone

Публикувай отговор
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Кассетный павильон "Берендей"

Мнение от shulio »

Ето за това става въпрос

http://ekotoria.ru/?page_id=286

Има ли някой в България да е направил нещо подобно за да сподели впчатления
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Кассетный павильон "Берендей"

Мнение от nikberk »

shulio написа:Ето за това става въпрос

http://ekotoria.ru/?page_id=286

Има ли някой в България да е направил нещо подобно за да сподели впчатления
Без да съм гледал филма съм направел нещо подобно!
И аз работя с ЛР корпуси в стария фургон са 10 рамкови в новия 8 рамкови. Съществената ни разлика е в тези касети с пити ,които те използвуват и се движат хоризонтално с плъзгане,докато при мен са си нормални ЛР корпуси ,които си ротираш както си искаш и когато си искаш.
Не мога да отреча ,че ми харесва като идея,но незная какво ще стане когато пчелите заклеят каналите.Стъклото е добра идея ,но на пчелите им трябва тъмнина и спокойствие иначе не виждам проблем да направя стъклен корпус да си ги гледам.Самото стъкло не е като дървото и ще държи студено,а съответно и повече храна и тн..Ако съм разбрал правилно от филма те работят с една касета за майката и една за мед,което при нашите условия е твърде недостатъчно.Аз от шес години непрекъснато експерементирам с бройката на корпусите и за мен достигнах до оптималното решение 3 ЛР корпуса за майката+3 магазина за мен,като в края на сезона взимам горния ЛР корпус и я оставям на два ЛР корпуса да зимува.
Иначе и аз мога да отворя вход по височина където си пожелая,мога да придам отводка с решетка ,мога да разделя всеки корпус да е с отделен вход и да Ви кажа ,че не отглеждам 20 семейства ,а 100 ! Дори във всеки фургон имам стая за почивка! А и тази 10л хранилка ама никак не ми харесва ,дори говорителката ми казва ,че не е нужно да я свалям а само да одвия капачката и да я заредя със сироп ??? И какво правиме по този начин???
Може да не вадя за мен мед ,което се е случвало преди да започна с подвижно пчеларство,но от техните запаси не пипап ,а те колкото и лоша да е годината за тях ще си съберат.Иначе и аз имам хранилки ,но ги пълня с последно изцентруфогирания мед и ги подреждам в стаята за да ги придам в края на януари евентуално.
Много се отплеснах ,но отново да кажа че само като идея ми харесва техния начинна работа!
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Кассетный павильон "Берендей"

Мнение от nikberk »

yuri написа:nikberk да не би фургоните преди с. Бързия от дясно на пътя да са твоите?
Не !
Те са на колега с когото ходиме заедно и даваме дежурства по време на паша.
Моите са в с.Ягодово!
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Кассетный павильон "Берендей"

Мнение от shulio »

Аз мисля да направя един примерен кошер да го наречем с 9 чекмеджета и да видя какво ще стане нагодина.Естествено без стъклото отзад.Чак след пробата може да се мисли за цял павилион
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Кассетный павильон "Берендей"

Мнение от shulio »

E да и аз мисля че като са толкова семейства едно до друго ще изразходват много по-малко енергия за да поддържат температурата.Но ако оцелеят така самостоятелно навън и резултатите са добри и няма проблем със заклеяване на чекмеджетата,тогава в павилиона всичко трябва да е доста по-добро като резултати.
Аватар
РОБИНЗОН КРУЗО
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 4:59 pm
Местоположение: остров Большой Клименецкий Остров Bolyshoy Klimenetskiy
Обратна връзка:

Re: Кассетный павильон "Берендей"

Мнение от РОБИНЗОН КРУЗО »

Здравствуйте!
Подскажите, Уважаемые форумчане, про удаление пчёл из павильонов. Как можно сделать так, чтобы пчёлы улетали все из внутреннего помещения?
С Уважением!


Zdravstvuyte!
Предложить Uvazhaemыe forumchane про udalenie pchёl pavilyonov из. Как возможно sdelaty Tac, chtobы pchёlы uletali еще вокруг помещений vnutrennego?
С Uvazheniem!
"УДАВ" 9и рамочный, корпус 300*335*120
http://uleyudav.0pk.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Подвижно пчеларство / Mobility apiculture”