НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от apis1964 »

Ето какво възнамеряват от БУЛ-МЕД

Георги Иванов каза на 08 юли, 2010 в 21:18 :

Извинявам се на всички доставчици, чиито материални интереси съм засегнал с действието или бездействието на управляваната от мен фирма БУЛ-МЕД.
С цел намаляване на разходите съм закрил
офисите на фирмата в София и Търговище, закрил телефонните постове и освободил 90 % от персонала ии съм прекратил дейността и.
На 9.07.2010 г ще изпратя писмо до всички пчелари, на които фирмата дължи пари.
Процедурата по несъстоятелност не е най-доброто решение за проблемите между БУЛ-МЕД и нейните кредитори. Затова в писмото предлагам алтернативно решение. Ако то не се приеме, на 30.07.2010 г ще задействам процедура по несъстоятелност.
Това може да направи и всеки пчелар с вземане.
Несъстоятелноста е продължително съдебно-административна процедура. Да се очаква решение в срок по-малък от 2 години от стартирането и е илюзия.


Успех на всички измамени от Бул-Мед!
яндраг
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 06, 2010 12:04 am

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от яндраг »

Добре, получих писмо от БУЛ-МЕД с безброй извинения за настъпилата ситуация и предложение дължимата от тях сума + лихвите да заменя за дялово очастие. Очаквам коментари от други изпатили колеги. Дали да повярваме отново на Иванов и да дадем шанс на това ново начинание. Все пак сумата която ми дължи е малко над 1000 лв и е далеч по-малка от задължениата към други колеги. С интерес очаквам коментарите ви.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от dimitarbonev »

По мое мнение на такива като Иванов доверие не може да се има. Той сам се закопа с глупавите си изказвания пред медиите. Така едно че утрепа цената на родния мед и после закопа бизнеса си. Какво значи дялово участие във фалирала фирма? По добре си вземете изпълнителен лист и започнете процедура по обявяване в несъстоятелност на фирмата. Така имате много по-голям шанс да си получите парите.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от ттитто »

Булмед е длъжник на обикновени пчелари, като повечето от нас тук във форума. Ако тези пчелари придобият дял от тази фирма биха могли да се разпореждат с имуществото. Поради близките си контакти с останалите пчелари могат да предложат използването на преработвателните машини на ишлеме и така фирмата да препечелва по нещо и защо не да се вдигне на крака. Но вече няма да е на Иванов, а ще е на много обикновени пчелари. Аз лично бих се съгласил на дялово участие.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от toko652003 »

Един съвет веднъж, като сте излъгани не се подвеждайте втори път.
За съвместни действия и начинания с подобна фирма, като тази е по-добре да се консултирайте със специалист в тази област.Ситуацията ми напомня за един филм с Тодор колев ''Господин за един ден" :)

Така че умната и успех !
toko6520035927(Skype)
toty
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm
Местоположение: Силистра - 6 бр. ДБ 12

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от toty »

Значи, да се пробвам да разясня къде би могла да е уловката. Занимавал съм се известно време със валутна търговия, а покрай това съм попрочитал от тук от там и за българска фондова борса, а и за търговията с акции като цяло. Та, каква ми е идеята: нямам понятие на кого е БУЛМЕД и кой е въпросният господин, но, когато ви е предложил дялово участие срещу парите които ви дължи, най-вероятно се е светнал как да се изчисти от задълженията си, като в същото време да направи мнооого добри пари от цялата тая работа! :D Приемайки подобно "споразумение" вие моментално се съгласявате с простичкият факт, че нямате да вземате, както и въпросният господин придобива документ, че сметките му с вас са чисти! В замяна, ставате собственици на съответният дял от фирмата, както и правото да упражнявате контрол и да се разполагате със имуществото и. Честито! :mrgreen: До тук добре, НО, да видим по нататък.... Придобивайки дял в дадена компания е ясно, че сте вече собственик на всички активи и ПАСИВИ по съответният дял.


ттитто написа:Булмед е длъжник на обикновени пчелари, като повечето от нас тук във форума. Ако тези пчелари придобият дял от тази фирма биха могли да се разпореждат с имуществото. Поради близките си контакти с останалите пчелари могат да предложат използването на преработвателните машини на ишлеме и така фирмата да препечелва по нещо и защо не да се вдигне на крака. Но вече няма да е на Иванов, а ще е на много обикновени пчелари. Аз лично бих се съгласил на дялово участие.
ттитто, именно тук е ножа с две остриета! Ако тези пчелари станат собственици на фирмата, ще дължат много повече пари от тези за които са придобили фирмата, на други пчелари които също така ще си търсят парите, но няма да са съгласни на дялово участие!!! Тоест, има начини да се свалят акциите на една фирма, с цел с малкото си пари да станеш собственик на голям дял. И когато има достатъчно пчелички, те моментално стават длъжници на всички останали и вече не въпросният господин (който ще се радва на луди пари до дълбока старост), а именно от тия пчелички ще се търси отговорност (всякаква) към останалите. А тия машини, не само че няма да ги даваш на ишлеме, а и ще ти се наложи да ги продадеш възможно в най-кратък срок, за да покриеш една мнооооого малка част от крупното задължение на фирмата... :wink:
И ето пример, как, от това че имаш да вземаш 1000 лева, в един момент можеш да се превърнеш в подсъдим със вече не толкова близки отношения с останалите :D :D :D И в същото време, пример, как от един от най-големите длъжници, можеш да се превърнеш във пич със няколко милиона чиста пара в джоба, като си навързал няколко калпака с амбиции за забогатяване и то, по съвсем законен начин! :wink:
Трансформацията от обикновен пчелар във крупен инвеститор може да е мноооого горчива!
Има къде по-приятни начини да си съсипе човек живота! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

С две думи: Не става само с ядене (на мед)....!

Дано съм бил полезен!
Поздрави! :mrgreen:
Моля ви, спрете земятааа... - искам да слязааа! Изображение
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от ттитто »

Разбрах ти мнението, но не мога да се съглася с него. Въпросният господин си остава длъжник, заедно с другите, които поискат да вземат дялово участие във фирмата и то в отношение съобразено с дяловете. В момента никой от нас не иска и да чува за тази фирма, защото не е платила. Когато обаче във фирмата има обикновени пчелари политиката на фирмата ще се промени коренно. Другите обикновени пчелари ще си възвърнат доверието към нея и вместо да продават меда си на още 10 фирми, ще го продадат само на тази фирма. Дори и да не го продават, дори и само да го преработват в цеховете на фирмата и сами да си го реализират пак ще има печалба
За целта обаче е необходимо отново да има добра организация между подведените пчелари и максимален брой от тях да станат собственици на дял. Така дължимите средства към невключилите се пчелари ще са много по-малко.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от dimitarbonev »

ттитто,
позволявам си отново да не съм съгласен с мнението ти. Повечето от хората, които са предали меда си на въпросната фирма разчитат на тези пари за да се препитават. Как мислиш дяловото участие във фалирала фирма ще върже семейния им бюджет. А и кой ще има доверие на фирма, която плюе по българския пчелар и прави антиреклама на нашенския мед. По-старите пчелари вече имат горчивия опит от дяловото участие в други подобни начинания. По-добре да се поучим от грешките в миналото, отколкото да ги повтаряме. Нека не забравяме че живеем в БГ. В друга страна можеби твоят вариант е по-подходящ.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от ттитто »

Ако не с дялово участие, то да им платят с оборудване и помещения. Тогава ще отпадне поемането на задълженията от пчеларите и ще могат да спечелят от преработването на нашия мед. Определено съм убеден, че в дългосрочен план това е по-печеливш вариант независимо в коя държава живеем.
Плащането в натура е долу-горе същото, което ти предлагаш - изпълнителен лист.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от dimitarbonev »

Трудна работа. Някои ще искат парчета от фабриката, но за какво ще им е един склад или пълначна машина или палетна количка, та в тоя роед на мисли повечето ще предпочетат да си искат парите.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от apis1964 »

яндраг написа:Добре, получих писмо от БУЛ-МЕД с безброй извинения за настъпилата ситуация и предложение дължимата от тях сума + лихвите да заменя за дялово очастие. Очаквам коментари от други изпатили колеги. Дали да повярваме отново на Иванов и да дадем шанс на това ново начинание. Все пак сумата която ми дължи е малко над 1000 лв и е далеч по-малка от задължениата към други колеги. С интерес очаквам коментарите ви.
ттитто написа:Булмед е длъжник на обикновени пчелари, като повечето от нас тук във форума. Ако тези пчелари придобият дял от тази фирма биха могли да се разпореждат с имуществото. Поради близките си контакти с останалите пчелари могат да предложат използването на преработвателните машини на ишлеме и така фирмата да препечелва по нещо и защо не да се вдигне на крака. Но вече няма да е на Иванов, а ще е на много обикновени пчелари. Аз лично бих се съгласил на дялово участие.
Уловката е следната -получавате дялово участие ,Бул-мед увеличава капитала и вие оставате с едно нищо.
toty
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm
Местоположение: Силистра - 6 бр. ДБ 12

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от toty »

apis1964 написа:
яндраг написа:...........
ттитто написа:............
Уловката е следната -получавате дялово участие ,Бул-мед увеличава капитала и вие оставате с едно нищо.
Номера е, че един човек иска да се оттърве на 100% от дяловете си, резпективно и от задълженията си - прехвърляйки отговорността в ръцете на други! Какво увеличение на капитали, какви пет лева.... единствено грингото ще си увеличи личния капитал, като набута на друг да плаща правените от него задължения! Толкова е елементарно!Какви капитали ще увеличи Бул-мед и КАК? Ще увеличи само собствениците. И не! Те няма да останат с едно нищо, а със ГОЛЕМИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ! Прочети внимателно предния ми коментар по темата. Това е една много добре смазана машина за правене на мноооого пари и действа успешно още от преди повече от 150 години в световен мащаб! И е напълно законно, само канарчета са нужни. Примери да искаш...
Моля ви, спрете земятааа... - искам да слязааа! Изображение
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от tatu »

БУЛМЕД отдавна няма нито помещения ,нито машини.Тая фирма вече няма и седалище.Няма какво да се вземе от Георги Иванов.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от ivandespotov »

Колеги, от 2003 съм регистриран доставчик на Булмед. До сега не съм им дал 1 кг. мед! Преди 2 месеца ми се обади регионалния им предтавител и ми каза, че стартира сезон 2010 със нова схема!!!! На кой да вярвам?
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВСКИ ФИРМИ

Мнение от ттитто »

toty написа:Примери да искаш...
Аз искам!
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”