търся качествен чертеж на Дадан-Блат-моля ви !!!!

Модератор: toko652003

ls_1914
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 8:36 pm
Местоположение: Видин

търся качествен чертеж на Дадан-Блат-моля ви !!!!

Мнение от ls_1914 »

Отчайващо търся чертеж на Дадан-Блат !!!
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Дадан-Блат

Мнение от Dinko »

Дадан-Блат

Ш.Дадан(1817-1902) е американски пчелар от френски проиэход,които въэ основа на эадълбочени иэследвания и опити е конструирал нов тип кошер (впоследствие усъвършенстван от швейцареца Е. Блат. Кошерът Дадан-Блат е получил широко раэпространение в Европа в
т. ч. и в България. Дадан е публикувал статии във френски и американски списания по пчеларство бил е дългогодишен ръководител на списание "Amerikan bee journal"

раэмери на плодника-375-450-335 мм
рамки-435-300-25 мм
раэмери на магазина-375-450-167 мм
рамки-435-160-25 мм
стените са дебели 33 мм

http://atanasov.alpobg.com/kosher_vidove_kosheri.php
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

narbu,

Би ли ги пратил и на мен. Ето го моя имейл: pchelar_bg@yahoo.com
Благодаря ти предварително.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

благодаря narbu!
ls_1914
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 8:36 pm
Местоположение: Видин

благодаря ти предварително !!!

Мнение от ls_1914 »

narbu написа:дай емайл и ще те пратя чертежите
"ls1914ac@abv.bg"
valio_zlatev
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 10:02 am
Местоположение: Варна

Мнение от valio_zlatev »

vzlatev@abv.bg

Ako обичате и аз бих желал да получа ако има ясен чертеж
Благодаря предварително :roll: :roll: :lol: :lol:
Валентин Д.Златев
GSM 0887633858
nikon21
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 8:53 pm
Обратна връзка:

Мнение от nikon21 »

vasil.n@mail.bg
ако може да ми изпратите и на мен :oops:
Balistic
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 5:01 pm

Re: търся качествен чертеж на Дадан-Блат-моля ви !!!!

Мнение от Balistic »

Добър ден колеги аз съм нов във форума , все още не се занимавам с пчели но възнамерявам другата година да започна с 1 2 кошера за целта ще ми трябват чертежи на многокорпусен кошер да мога зимата да го поръчам на дърводелец, незнам също и с колко да започна искам да ги изуча , а някой хора твардят че цял живот ги изучават и все има какво да научат но просто искам да си го превърна във хоби а защо не и нещо професионално оптимист съм за бъдещето ако можете да ми помогнете ще съм ви благодарен.
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: търся качествен чертеж на Дадан-Блат-моля ви !!!!

Мнение от buci59 »

Колега Balistic отвори сайта http://donboneti.mylivepage.ru/ на колегата Бонев и ще намериш каквото ти трябва.
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: търся качествен чертеж на Дадан-Блат-моля ви !!!!

Мнение от mmm.1979 »

Balistic написа:Добър ден колеги аз съм нов във форума , все още не се занимавам с пчели но възнамерявам другата година да започна с 1 2 кошера за целта ще ми трябват чертежи на многокорпусен кошер да мога зимата да го поръчам на дърводелец, незнам също и с колко да започна искам да ги изуча , а някой хора твардят че цял живот ги изучават и все има какво да научат но просто искам да си го превърна във хоби а защо не и нещо професионално оптимист съм за бъдещето ако можете да ми помогнете ще съм ви благодарен.
Колега щом имаш голямо желание търпение и постоянство ще имаш успехи в пчеларството.Като начало започни с 2-3 максимум 5 сем. за да видиш за какво става въпрос и да добиеш малко практика понеже само с четенето на литература не става.Х убаво е ако има някой по опитен пчелар да ти дава съвети и да ти помага отначало но ако няма ние с колегите от форума ще ти помагаме с каквото можем.За модела кошери които ще ползваш много зависи от района в който се намираш/напиши къде ще пчеларстваш за да бъдем по точни в съветите/ с каква паша разполагаш и т.н.Аз използвам и ДБ и ЛР но е трудно /трудоемко/ да работиш с двата модела.Успех в новото начинание.
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: търся качествен чертеж на Дадан-Блат-моля ви !!!!

Мнение от Alfist 8C »

не зимаи Л.Р.после да не викаш абе аз какво си земах да го еба :lol:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: търся качествен чертеж на Дадан-Блат-моля ви !!!!

Мнение от Gojyto »

Alfist 8C написа:не зимаи Л.Р.после да не викаш абе аз какво си земах да го еба :lol:
А ти какво си си взел колега,ДБ ли ??? :lol: :lol: :lol: И ако ми каже6 4е са и 10 рамкови :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: търся качествен чертеж на Дадан-Блат-моля ви !!!!

Мнение от Alfist 8C »

точно с десетаци съм ЛР са за щангисти :lol:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: търся качествен чертеж на Дадан-Блат-моля ви !!!!

Мнение от Gojyto »

Ако ги носи6 от п4елина до помещението,където центрофужи6 и то ти е на 20 метра да тежат.Ама аз и с магазини 10 рамкови след 10 ко6ера краста ми ме боли се едно сам .........Просто 6те пренася6 питите за центрофужене в санда4ета по 5 6 броя.Хем е по удобно хем няма да те боли краста.А ина4е сам с 12 рамкови ЛР и тежат само есента когато са на FULL с мед за зимата.За 10 рамковите нз какво те притеснява....дори есента...
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: търся качествен чертеж на Дадан-Блат-моля ви !!!!

Мнение от Alfist 8C »

e пролет иесен не ги ли въртите корпусите,ако са 10ина кошера добре,ама ако са 100 и си сам кво првим?
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”