Какво му е на този мед ?

Information, articles and everything for bee honey.
Саки
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 8:23 pm

Какво му е на този мед ?

Мнение от Саки »

Моля ви кажети ми защо се получава така :
Изображение
НА няколко от бурканите се получи по този начин, а на другите обикновенно в най-горната част. Дали е проблем за консумация. Освен на есен с Варостоп с нищо друго не съм третирал кошерите. :?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от dimitarbonev »

Не се тревожи. Това е нормално. Винаги, когато налееш меда в буркани още докато е течен се получава този ефект. Меда ти е абсолютно годен за консумация. Проблема е, че губи търговския си вид. Вярно, че е по-лесно да го насипеш в бурканите докато е течен, но почти винаги се получава този ефект. Аз затова го държа в тенекиите и като дойде време за пълнене в буркани с малко повече зор и с помощтта на бамбукова шпатула от тези домакинските, дето ги продават в магазините за един лев, стържа, дълбая и пълня бурканите. Дори и полутечен да го насипеш пак се получава подобен ефект.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Саки
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 8:23 pm

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от Саки »

Благодаря ви много.
Един приятел - маниак на тема чистота , ме наплаши че били бактерии някакви.
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от syzi »

:lol: Когато се пълни медът в тенекии се образува пяна,която се състои от фини частици примеси,например восък.Ти си го напълнил направо в буркан и не си обрал пяната,затова се е получило така,но това не значи,че медът е лош,напротив.Яж ,без да се притесняваш.
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от buci59 »

Колега,bars_i,и при мен се получава същото в бурканите но без да съм давал и грам захар.Сигурно захарта са я взели от съседите.Виж мненията на колегите,те са професионалисти и се замисли.Желая ти успех.Колкото до колегата Саки,не се тревожи за меда си приятелю,лапай спокойно нищо му няма.Успех.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от Gojyto »

Това е восак и ситен полен и е напално нормално(тука го нари4аме ПЕРА този ефект).Аз на изложенията обра6там бурканите с перата напред.Хората много се кефят :)
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от Майка »

[/quote]кристализация дължаща се на ... прекомерно хранене не пчелите със захар и меда е захарен.[/quote]
е грешно твърдение
В една книжка е показан точно такъв мед като илюстрация за дефект на кристализацията :wink: , а не за дефект на меда :!:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от Gojyto »

Хора на меда му няма ни6то нито на кристализацията.Това е пяната от тенекиите която се утаява отгоре по принцип.По скоро е свидетелство за ка4ествен мед...
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от toko652003 »

Нищо му няма на меда.
Съвсем сигурен съм, че това е мед от слънчогледова паша и е ваден от изцяло запечатани пити.
toko6520035927(Skype)
stonit
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Апр 23, 2008 9:35 am
Обратна връзка:

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от stonit »

и при мен се получи този "ефект"на слънчогледова паша центрофугиран в началото на септември при 90% запечатани пити

Изображение
Изображение
ефенди
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 4:25 pm
Местоположение: Добрич

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от ефенди »

Когато прекупвачите купуват мед от БЪЛГАРИЯ,обикновено наливат,вътре,в бидоните с мед и около 10-20 литра вода.Толкова малко е водното съдържание..
Та в този дух-на меда му няма нищо.А да приказваме за захар,дори е обидно.Има малко истина във всички останали твърдения...
Но основното е ниското водно съдържание...
Що се отнася за пяната-тя винаги изплува отгоре,независимо в какъв съд е...
iasen2
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 6:27 pm
Местоположение: Русе 20 многокорпусни
Обратна връзка:

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от iasen2 »

Колега ,
вълната боцка
памука се мачка
виното горчи
меда/без акацията/ кристализира

ако не е така , значи е менте

Проблема не ти е в меда , а в ниската потребителска култура на клиентите .
Аз направо пълня меда в буркани , понякога се получават такива неща както при теб .

преди месец намерих един изостанал буркан мед от преди 15 години
и нищо му нямаше :)
Поклон пред всички пчели ,геройски загинали в борбата с лошите пчеларски практики !
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от dimitarbonev »

Не съм съвсем съгласен с теб. При мед центруфужен при 100% запечатване на питите и с 16,8% водно съдържание също се получава подобен ефект.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Yonko
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 6:13 pm
Местоположение: Русе 130ДБ

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от Yonko »

този мед съдържа по-голям процент глюкоза, вероятно е от слънчоглед, тя образува тези бели кристали
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Какво му е на този мед ?

Мнение от drone »

Я кажете тука, някой вадил ли е от рапицата и понеже казват ,че кристализира бързо и с едри кристали, дали няма целият буркан да стане така като пълен със сняг. Аз досега не съм вадил рапица, ама гледам ,че почнаха всяка година да увеличават площите и май тази пролет един блок ми е доста близо до кошерите. Струва ли си да ги оставя до рапицата ,включително и за стоков мед/какви му са вкусовите качества/ или напротив да ги махам оттам.
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”