Какви проби се правят в ДВСК

ivailor
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 2:43 pm

Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от ivailor »

Здравейте уважаеми колеги!
Аз съм регистриран пчелар и до скоро си предавах произведеният мед направо на прекупвачи,обаче ми омръзна да се подиграват с тези изкупни цени,и за това смятам да си продавам сам медът по пазара.Ходих до ДВСК да питам какви проби трябват и колко струват,но изглежда че и те незнаеха и накрая ми викат ,,Що не си направиш всички проби,,да ама цената е 55.00 за 1вид мед,а аз имам 4 вида.Така че моля ако някой знае какви проби трябва да се направат за продажба на пазара ще му бъда благодарен.
Поздрави!
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

Киселинност,водно съдържание,захарно съдържание и за вид мед поленов анализ.На вид мед излиза по 15 16 лв.За букета поленов няма да прави6.Захарното съдържание мисля 4е не е задалжително,но е добр да го има6.
ivailor
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 2:43 pm

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от ivailor »

Gojyto написа:Киселинност,водно съдържание,захарно съдържание и за вид мед поленов анализ.На вид мед излиза по 15 16 лв.За букета поленов няма да прави6.Захарното съдържание мисля 4е не е задалжително,но е добр да го има6.
Много ти благодаря за бързия отговор!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от dimitarbonev »

Редуцирани захари, органолептика,водно съдържание, а за монофлорните поленов анализ(не е задължителен, но е добре да го имаш)
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

За захарите мисля 4е не бе6е задалжителен Бонев как бе6е не помня ве4е.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от nikoko »

Gojyto написа:За захарите мисля 4е не бе6е задалжителен Бонев как бе6е не помня ве4е.
Никои не знае какво да изисква, но в краина сметка, от скромния ми опит в тази посока са необходими;
редуциращи захари. водно, органолептика и евентуално ХМФ. Поленов анализ е за монофлората.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

Абе това органолептика сефте го 4увам.А за ХМФ не го искат никаде,освен ако не продавате на едро.Даже не е задалжително да се пи6е коя година е произведен меда.Аз пи6а годен до 2012 примерно.И си ползвам етикетите 2 3 години.Ина4е мине годината и останалите етикети трябва да се хварлят.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от nikoko »

Gojyto написа:Абе това органолептика сефте го 4увам.А за ХМФ не го искат никаде,освен ако не продавате на едро.Даже не е задалжително да се пи6е коя година е произведен меда.Аз пи6а годен до 2012 примерно.И си ползвам етикетите 2 3 години.Ина4е мине годината и останалите етикети трябва да се хварлят.
Органолептиката е първичния анализ и показва че "нещото" е мед. Отам нататък, избора е голям. Все пак ако присъстваш на големи базари и магазинчета, е добре да представиш повече компонентни изследвания. Няма да обеднеем с 20 лв. , а и така може да акцентираш на по-високо качество.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от ттитто »

Органолептиката е най-тъпото нещо, което може да се изследва. Става чрез опитване на продукта и описание на вкус и мирис. Не дава информация за нищо вредно в меда.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от nikoko »

ттитто написа:Органолептиката е най-тъпото нещо, което може да се изследва. Става чрез опитване на продукта и описание на вкус и мирис. Не дава информация за нищо вредно в меда.
Да , така е но го има като изследване не само у нас. То е нещо като да дегустираш вино и повярваи, има специалисти в тази област. Могат да ти кажат, само с едно опитване доста неша.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

Да ама едва ли в ДВСК са такива.Аз им пратих проба от слънчоглед те ми казаха,4е нямало грам слънчоглед вътре,а меда бил от върба.Повярваи ми в село върби няма.
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от buci59 »

Gojyto,ами ако искаш пробата ти да е от слънчоглед,кажи им на тия от ДВСК,че меда е от върба и готово.Чисто и просто. :lol: :lol: :lol:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

Така ги замислям нещата ве4е :) :lol: :lol:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

Ааа знаят знаят.Като им закарам буркан4етата за проба и сигурно си бъркат 4ая с него.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

А да бе.Аз ве4е не им нося хи4.И без тва файда никаква.
Публикувай отговор

Обратно към “Образование / Лицензиране / License”