ДАНЪЦИ

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от mmm.1979 »

dimitarbonev написа:За да си помогнем трябва да кажем на висок глас какво мислим. Така, че да ни чуят и разберат че не се шегуваме. Нека видим какво стана с другите игрички на бирника Дянков. Щял да отнеме добавките за близнаци. Малко брожения и се оказа техническа грешка. Сега остава и пчеларите да се вдигнем заедно с останалите земеделски производители и това ще се окаже техническа грешка.
Колега Бонев аз съм ЗА.Защото ми писна от всички страни да ни цакат -от една страна прекупвачите а сега и управляващите :evil: :evil:
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от dimitarbonev »

Новите мерки сигурно ще включват:
-Ликвидация на сектор зеленчукопроизводство;
-Ликвидация на сектор лозарство и помощи 20лв на декар за изкореняване на лозята;
-Ликвидация на сектор овощарство и помощи 20лв на декар за изкореняване на овошните насаждения
-Ликвидация на сектор животновъдство помощи за събаряне на всички сгради за отглеждане на добитък, помощи за унищожаване на пчелни семейства(след като няма да развиваме зеленчукопроизводство и овощарство закакво ни са пчели).
- Превръщането на родните поля в една огтомна поляна засадена с райграс за да има къде бившите селски стопани на ходят на пикник през свободното си време (а то ще е безкрайно много след като правителството ги тласка към фалит).
- Увеличаване на броя на безработните с още 20-30 000 души (те земеделските стопани са напулнили гушите та могат да изкарат няколко години без да ядат)
- финансова подкрепа на вносителите на земеделска продукция( все някой ще трябва да доставя храни на тези дето ще могат да си го позволят)
-Данък на запазено пчелно семейство(То вече ще е извън закона)както и Акциз на меда;
И така ще се решат всички проблеми на правителството. Вместо бюджета да отделя 300-400 милиона за подпомагане на сектора ще го ликвидира. Има земеделие има проблем. Няма земеделие няма проблем.
Малко субсидии за катедра генно инженерство да подобри човешкия геном, така че да се храни чрез фотосинтеза. А тези инвестиции бързо ще се върнат, защото ще се продават патникови газове на други страни.
По същия начин стои въпроса и със здравеопазването. Бойко и компания са решили да оставят нещата в ръцете на естествения подбор. Защо трябва да се хвърлят луди пари за здравеопазване, като може да се оставят нещата в ръцете на Всевишния. Той да си прибере болните, а на здравите лекар не им трябва. Ей така бюджета на НЗОК ще се върже.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от Gojyto »

Желязна логика за излизане от ситуацията :?
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от Gojyto »

Но идеята ми харесва Бонев :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от mmm.1979 »

Не ни харесва но това си е живата истина :evil: При нас /дълбоката провинция/ голяма час особено по селата а и в града се занимават със земеделие и ми се струва че доста от тях ще се откажат понеже няма да издържат на тези измишлйотини и цели семейства ще останат без работа и доходи.С две думи - ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА НИ ЧАКА РАЗКОШНА МИЗЕРИЯ :cry: :cry: :cry: Супер ААА :!: :!: :!:
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от nikoko »

И сега се сещам:
Много колеги ше се откажат от преференцията "земеделски производител" и какво става?
Армията на безработните нараства до..... вероятно около 15%.
felsher
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 9:18 pm

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от felsher »

Колеги наистина ще е зле, но аз доколкото разбрах ще се облагат само ЕТ ЗП които са регистрирани. В днешния брой(14.11.2009) на в.Труд или 24часа пишеше малко по темата. Пък и какво СТАЧКА само ние пчеларите не сме се дигали, то и затова нямаме субсидии.Пък ако се дигнем и всеки тръгне с кошер пчели, не ми се мисли!!! Но да се надяваме на по добро!!!!
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от Gojyto »

Абсурдно е да искаме някакви субсидии,защото е невъзможно.Никой няма да даде пари за бройка ко6ери.Нали се се6тате,4е ако това стане всеки 6те си прасне ко6ерите на 100 200 корпус4ета и 6те ламти за о6те и о6те ....За други субсидии не се се6там,освен за продаден мед...е то ве4е я има .Продай го на 3.50 и 4акай там 20 30 ст отгоре :lol: Това са субсидиите от държавата=НИКАКВИ.А колкото за земеделците 4ух 4е щяли да спират да им връщат акциза за горивата.Еми те се държат главно за това,както и за парите на обработваема земя в декари.АКо им секнат тия 2 кран4ета те работят на минус ве4е. 18 19 ст е изкупната цена на зърното...среден добив тая година 250-300 кг.Можете да смятате сами.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от toko652003 »

Ako пчеларската година е добра проблема има решение.Лошото е че трябва да се води задължително счетоводство. При приспадане на разходите не остава кои знае колко за облагане.Според мен пчелар с около 100 пчелни семейства ще плати най-много 400-500 лв. плосък данък.Съответно се явяват и други неотложни плащания осигуровки, счетоводител и т.н. с две думи нещата се усложняват и не отиват на добре.
toko6520035927(Skype)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от toko652003 »

Koгато не е добра пчеларството започва да клони към фалит.
Държавата не помогне ли можеби много хора ще се откажат от професионалното пчеларство или най-малкото ще преминат на тъмно.
toko6520035927(Skype)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от toko652003 »

Kогaто си регистриран ще ти помагат(хипотетично)когато никъде не фигурираш как ще стане/?
Не става дума за малко или много семейства нито пък за делене.Въпроса е дали ще си струва да се излезе на светло? Споменах професионалното(от 100сем. нагоре), защото хората повечето занимаващи се с такова нямат други доходи, докато при останалите е повече, като хоби.
toko6520035927(Skype)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от toko652003 »

Е ясно минал си на тъмно.
За данъците е ясно, че могат да се избегнат по най-различни начини, проблема за мен е че ако ги въведат прекупвачите ще започнат още повече да си играят с цената на меда.
toko6520035927(Skype)
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от Gojyto »

Как 6те си струва да излезе6 на светло.Тя държавата те ползва за каси4ка......само сму4е от теб(не6то като жената) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от Gojyto »

Ами според мен не ни е виновен Бойко.По принцип трябва за всяка продадена стока,било на дребно или на едро да пла6таме данак на държавата.Не е в това проблема.Проблема е 4е цената е супер ниска.Ако на едро го изкупуваха на 6 7 лв каквато е реалнатаму цена в другите страни,за мен ли4но а и за вси4ки п4елари смятам няма да е проблем да даваме ДДС или какъвто и да е данък.Просто се въртим в колелото на мизерията и затова имаме такива мизерни проблем4ета.А ре6ението им е само едно да се откажем или да се крием както правим сега.......но скоро може да преизберем и първото.
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от mmm.1979 »

Истината е че не може да се разчита само на пчеларството особен ако са под 100-150бр. и си плащаш всички такси за годината/усигоровки пререгистрации и т.н/ защото всичко зависи от годината.С увеличаването на разходите с всяка изминала година и ако се случат две калпави години подред да няма и грам мед и нямаме друг страничен доход какво правим :?: :?: :?: ФАЛИТА Е ПЪЛЕН.Затова смятам че за мен е най добре на този етап е да си работя /заплатата ми е досто добра за града/ и да си гледам 60-70 сем на "тъмно " и това е.Оказва се че по сигурно от месечната заплата и някоя друга далавера на този етап макар и в криза НЯМА.Не може да се чака и да разчита на природата да баде благосклонна към нас.Щото в последно време нито природата нито управляващите нито прекупвачите имат милост.Всеки ни цепии както може :cry: :cry: Но краино време е да се вземем в ръце и да направим нещо по сериозно по въпроса ако трябва с по едно ремарке кошери на колите и в София та белким ни чуят че ни има.Няма да е лошо и да жилнат някои друг министър и депутат :lol: :lol: :lol: :lol:
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”