Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Боряна Василева

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от Боряна Василева »

apis1964, за да си регистрирал пчелина си, значи, че си и регистриран земеделски производител. Задължително е.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от Scutellator »

Новото правителство няма никаква вина за субсидиите на пчеларите . Те сигурно си нямат и на идея как се прави меда . А и не им трябва ... Не е нужно Бойко да разбира от всичко , затова си има съветници . Всички знаем кои организации са написали Националната Програма по Пчеларство , добре че не са били скромни и са си оставили имената . За членовете им също знаем кои са поименно , но няма полза да бъдат споменати тука ...

За не мрънкаме и другия път , може догодина ,когато се изработва програмата и се разпределя бюджета до 2013 , да не си крием главите в пясъка , а да изкажем някакво недоволство .
Лекарите го направиха тази година и не сгрешиха ...
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от nikoko »

аз лично мисля че трябва да бъде направено така Купувам си да речем 50бр - маики на цена както по принцип си варвят 12лв - и след като взема фактурката да отида в разплащателна агенция или в земеделието и там да ми върнат квот ще връщат тогава топката ще бъде в пчеларите - а сега топката пак е в мамупрозводителчанцента


Ами сега са го направили така
mera1970
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 3:06 pm
Местоположение: гр.Средец обл.Бургас
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от mera1970 »

До колкото разбрах ще се отпускат пари за закупуване на кошери .Знаете ли нещо за това? :?:
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от христо »

Аз също кандидатствах по три годишната програма за кошери и лекарства. Всичко което беше записано в заявлението за кандидатстване съм изпълнил, а разплащателна агенция от своя страна бяха достатъчно коректни за да приключи всичко нормално. Моя съвет към вас е, след като отговаряте на условията по програмата просто го направете и след това коментирайте. Получава се така че с тези коментари много колеги се отказват, мислейки че ще бъдат излъгани.
felsher
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 9:18 pm

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от felsher »

Така е има малко напредък! За тази година и на мен ми искаха докумен за местото (под наем) няма предварителни договори, достатъчно е които и да са, да са лицензирани! Доколкото разбрах по програмата за майки-15лв рояците мисля че се вдигат. И търсете такива производители които издават фактури без ДДС, МНОГО ДОБРЕ СИ ОТВАРЯЙТЕ ОЧИТЕ при преговорите, най-вече с производитилите на кошири, особенно ако се разбере че сте по тази програма!!!!! За майкопроизводителете си ги извадете от интирнет и с тях работете, защото ако чуете наоколо за някой майкопроизводител може нещо да не му е в ред, не че и тия в нета са цвете но поне са по-сигурни!!!!
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от nikoko »

ba4o_ivan1976 написа:
bars_i написа:
ba4o_ivan1976 написа:Само ще ги напиша,защото не мога да ги пусна със снимков материал. 1-Молба за кандидатсване 2-Протокол за извършен профилактичен преглед 3-Ветеринарно мед, дневник-заверен от в,доктор 4-Анкетна карта за регистриан зем. производител с карта към нея.5-iban 6-Лична карта 7-Удостоверение информационно обслужване 8-Нотариален акт на местото където е пчелина и съответната скица 9-Договор с дърводелец който ще направи кошерите и то регистриран.10- Договор с аптека ако е за лекарства.11-Договор с майкопроизводител ако е за майки. И някои други които ще ги правите по път,като бележка от кметството че сте регистрирани там и др. за които не се сещам сега. След като подпишете договор-дай боже ще трябва да попълните почти същият набор от документи за пред банката за да ви осребри парите,които трябва да ги дадете предварително от вас. Но всичко това ще се случи след като минете и птез няколко проверки на пчелина на който трябва да имате номера на всеки кошер по определен начин. Снимка на всеки кошер и сателитна снимка на пчелина.И поне 200-250 лева за гориво и ксерокс защото тези неща ще са винаги по 2 и 3 екземпляра.Друго не ми идва на ум освен УСПЕХ?!

ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ иди в разплащателна и провери
Какви глупости?? Аз съм одобрен по тази програма и съм ги попълвал лист по лист и когато ти ги писах ти ги вадих от папката един ои един.За какво говорим,че аз лъжа ли?Аз не съм от тези които само дрънкат по форума и да чакам " МИАЛЯ". Мисля.че като ми писа"прати ми ги" след като ти ги напъсах можеше да кажеш "БЛАГОДАРЯ", а не да ме прашиш на будала.Благодаря предварително. че ме разбра.
документи започват да събират от понеделник незнам как учавства за 2010- А за 2009 съм учавствл за ленти за кошери за анализ и всичко мина перфектно . казвам глупости защото незнам за кви натурални актове за земя пишеш. и за кви предварителни договори че дори и от аптеките - никои не ти иска предварителни договори това беше за 2008 когато почти никой не учавства
И на мен единия се опита да иска нотариални актове или договор със собственика на заямята, ама после се разбра че не е необходимо. И аз смятам, че всичко мина добре тази година, Доволен сам от експертите/освен от този споменатия/ които ме обслужиха.Договор с аптеката не ми искаха , а също и с лаболаторията за изследвания.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от ivan5555 »

нотариален акт или договор за за ползване на местото на пчелина се иска при регистрацията на пчелина в разпл. агенция не трябва .след одобрението от агецията сключих предварителен договор с дърводелската фирма за лекарствата не трябва. добре е както писа колегата да не са регистрирани по ддс иначе ще ти излезе двойно има бягане по цялата работа но си струва
Borko
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:54 am
Местоположение: София

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от Borko »

ivan5555 написа:нотариален акт или договор за за ползване на местото на пчелина се иска при регистрацията на пчелина в разпл. агенция не трябва .след одобрението от агецията сключих предварителен договор с дърводелската фирма за лекарствата не трябва. добре е както писа колегата да не са регистрирани по ддс иначе ще ти излезе двойно има бягане по цялата работа но си струва
Прощавай, не разбирам каква е врътката с ДДС-то? Ще дадеш ли малко пояснения? :?
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от Gojyto »

То за ко6ери парите ве4е свър6иха.Даже още в 12 наобяд :lol: :lol: :lol:
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от mmm.1979 »

ba4o_ivan1976 написа:за съжаление и мен не ме огря :cry: :cry: :cry: Търговище пуснаха само 3ма за кошери :wink: :wink: :wink:
Само трима ли :( :?: :?: Сигурно са били някой връзкари от областния град :x
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от p4elar »

като цяло измислена програма.Ако не кандидатстваш за кошери или за рояци не си струва.Но за тях парите са мноооого кът.Тази година кандидатствах за лекарства и ме одобриха и дори си получих парите.За 50 кошера към 100 лв. :lol: Като се има предвид че докато си набавя документите и после да ги занеса във Варна за да ги представя за плащане, около 30 % съм ги "изял" за гориво и разкарване тук и там, за догодина невиждам смисъл да си отварям кушия . За майки не виждам смисъл да кандидатствам ,защото когато съм купувал все на карък съм попадал, фалшиви отвсякъде.
Най правилно за мен е да има субсидиране на база продаден пчелен мед, както беше отначало.Друг е въпроса,че средствата бяха прекалено малко и не стигаха до никъде.Ако приемем че в България се изкупуват и изнасят около 5000 т. пчелен мед за една година, то заделените за догодина 2.3 млн.лв. щяха да представляват около 45 стотинки на килограм мед субсидия.На това му викам реална помощ за пчеларите.Другото е подигравка.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от Gojyto »

Да бе те като ти го купят на 3.20 все тая 45 ст отгоре...
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от dimitarbonev »

Сега се почва подготовката за програмата за следващия тригодишен период. От нашите велики пчеларски организации зависи какво ще се подпомага. За тази програма беше ясно. Подпомагаха се майкопроизводителите и производителите на рояци. Малко се даде на производителите на кошери, и на препарати. По мое мнение подпомагането трябва да е за глава добитък или за кошер както е в нашия случай. Защото така аз като имам стимул да развия дейността си и тази помощ да ми покрива разходите за смяна на майки, лекарствени препарати и амортизажия на кошери, сам ще предпочета да инвестирам в поддържането на повече семейства и сам ще предпочета да си купя майки и рояци без да ходя да чакам на опашки пред разплащателната агенция и да стана жертва на изнудване за двойно по-високи цени на кошери и отводки, ще имам възможността да си ги взема когато аз поискам и каквито аз поискам и то не на двойни и тройни цени, а на пазарни. Няма да се притеснявам, че след като съм направил огромната инвестиция, заради липсата на компетентност на проверяващите органи или заради закъснели доставки няма да остана и без пари и без подпомагане та дори и без пчели. Нещата са много прости, но някой има интерес да ги усложнява прекалено. Този някой има изгода от това. Ние не само нямаме, но влизаме и в графата потърпевши.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от mmm.1979 »

yuri написа:
dimitarbonev написа: По мое мнение подпомагането трябва да е за глава добитък или за кошер както е в нашия случай.
Бонев не съм против това, но какъв според теб трябва да е критерия за кошер. Празен сандък оставен на пчелина, кошер с 2 рамки пчели или кошер с 2 корпуса пчели. Защото от кошер на 2 корпуса, може да направиш 10 на по 2 рамки. Ами ако са 100, сметките излизат съвсем други. И току виж парите пак свършили.
Колеги смятам че всичко трябва да се обмисли добре и да се обсъди щото yuri до някъде е прав.
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”