Празни приказки

Модератор: toko652003

Angel_Zhelyazkov
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 5:30 pm
Местоположение: Svilengrad

Празни приказки

Мнение от Angel_Zhelyazkov »

Харесва ми че на някои му идват идеии как може да се обединим и да сваляме цени за някои продукти ама ако може и да дигнем цената на меда. И моля наистина както е казал един колега абе разменете си скайповете че ми писна в някакви теми да ви чета глуостите как стоите по една ракия сас салатка и само пишете глупости .
Последно промяна от Angel_Zhelyazkov на Сря Ное 25, 2009 10:39 am, променено общо 1 път.
Бог забавя, но не забравя!!!
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Празни прикаски

Мнение от genata_fi »

Както е време сега да се правят рамки и други странични дейности свързани с пчеларството, сега му е и времето да се обсъждат и странични теми. Просто вече сме в зимния период и няма никаква работа по пчелните семейства и затова коментарите свързани пряко с тази дейност са намалели. А на който не му харесва, да не чете, както казва Юрката, а и да внимава с правописа, защото се излага пред всички. Все пак има разлика между разговорен и писмен език , май колега или и той е бил на някоя ракийка в повече или просто си е неграмотен. Извинете.
Angel_Zhelyazkov
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 5:30 pm
Местоположение: Svilengrad

Re: Празни прикаски

Мнение от Angel_Zhelyazkov »

еии джури :lol: мноро си ербап ама маи си от тия кучета сето само лаят ама не хапят и като давате мнения четете парво някаде и после пишете мерси
Последно промяна от Angel_Zhelyazkov на Сря Ное 25, 2009 10:47 am, променено общо 1 път.
Бог забавя, но не забравя!!!
Angel_Zhelyazkov
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 5:30 pm
Местоположение: Svilengrad

Re: Празни приказки

Мнение от Angel_Zhelyazkov »

оооооо извиняваите мамини сладки
мнооо сте ми готини ама маи всички тука имате по пет кошера и много знаете маи сте от тия кучета дето лаете пак не хапете и както реша така ще пиша ako iskam i taka незнам си какъв период е дошъл ама сте смешни. то затова май някои хора които разбираха спряха да пишат тука защото почва една тема и следващите страници говорите съвсем друго не се сърдете прочетете да видите ако някой нещо го интересува влиза почва да чете тема и какво изведнъш се почва съвсем друго може да сам на ракиийййййййкиииии както казваш или да сам неграмотен боли ме .... за вас ама сте мно зле забранете ми да влизам ако трябва ама то ба си има и скайп за тая работа влизате и си пишете там тука точно и конкретно
Бог забавя, но не забравя!!!
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Празни приказки

Мнение от genata_fi »

Това е несериозно и обидно и просто изказване. Затова сме на това дередже, защото и такива са ни и управляващите и тези, които си мислят, че ръководят някакви пчеларски организации - неграмотни и дето ги боли..... за хората и за всичко останало.
Какво значение има кой колко кошера има, важното кой колко разбира и как се грижи за тях. Ако само ще се заяждаш, по добре не влизай във форума, но ако искаш да дадеш някакво смислено мнение по някоя тема, давай. Който има интерес да си намери нужната информация - си я намира, колкото и да е разхвърлян форума.
Но, ако само ще си чешем езиците и ще се заяждаме, тук не му е мястото. Форума е за това, всеки да даде някаква полезна информация, която да помогне на някой друг. И ако може всеки да помогне с нещо за развитието и за оцеляването на пчеларството в България, защото наистина е много трудно тук при нас, всеки да се оправя както може, а пък държавата само да съдира по 10 кожи от нас. Аз например през последните две седмици съм насадил над 50 дръвчета - повечето акация и другото липа, не е много, но пак е нещо и се гордея с това.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Празни приказки

Мнение от Майка »

Поздравления, Гена!
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Празни приказки

Мнение от drone »

Мисля, че кооперирането и обединението на хора с еднакви приоритети и цели е най-сложната работа за българина. Щото всички сме поотделно много умни, знаещи и най-най-можещи. Кооператива в истинския му вид /американски / е нещо много сериозно, направено е от доста хора със знания и пари, желаещи да станат още по-богати. Държавата естествено също е зад тях, защото е хубаво да прибираш повече пари/данъци/ от по-богати хора.Нашите така наречени кооперации/ТКЗС/ по татово време нямат нищо общо с кооперативната идея, освен нагло отмъкнатото име. Те си бяха едно насилствено закрепостяване по идеята руския император от 17-18 век, ама комунистите ,понеже нищо не разбираха от човешката същност и поради умствените си ограничения ,упорито се опитваха да го наложат на хора от 20-ти век. Хората от село устискаха 5-6 години на педали, и като видяха ,че натрапената им система ,ги държи гладни и голи ,колкото и да работят, спряха здравата работа и почнаха масово да крадат. Край оттук насетне на "кооперацията" и естествено намразване на самата дума и идея. Ще ви кажа какво сподели с мен един грък, производител на праскови." След края на режима на полковниците, ние бяхме единични производители , всеки се спасяваше сам и ни клатеха всички търговци на борсата. Имахме парички кой повече, кой по-малко и решихме да направим кооперация в региона. Веднага скокнаха всички търговци и някои политици и писнаха, че сме искали да правим комунизъм, щото там само имало кооперации.Усещаха, че имсвършват благите години. Понеже гърците си знаят, че са прости и трудно ще се оправят сами, си наели умни хора да направят кооператива и да го управляват. Дошли и големи пари от Евросъюза. Държавата отпускала помощите по ясни ,лесни правила и ги защитавала законово. Всички направихме нови инвестиции ,придобихме нова техника за работа и бързо си стъпихме на краката и живеем добре."
Човека в момента живее в България, в моя град, взима пенсия от 500 евро/най-ниската, земеделска/, на която се подиграва, щото с нея в Гърция ще умре от глад, но тука е добре. Като ни гледа само държавната управия от 20 години насам, вика че още много тегло ни чака. А сега кажете вие , назрял ли е момента и налични ли са хората /професионалисти/, за да се направи истинска кооперация ?
Angel_Zhelyazkov
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 5:30 pm
Местоположение: Svilengrad

Re: Празни приказки

Мнение от Angel_Zhelyazkov »

Много ми харесвате колега имам 1 кошер смей се колкото си искаш. Даже сами си признахте ,че форума е много объркан.Много ми харесва, че си мечтаем за обединение, което няма да има ,защотото сме несериозни. Браво на колегата със залесените дръвчета.Аз с никой не искам да се заяждам ама по някога се дразня ,защото искам да намеря нещо ,а трябва да прочета 3 страници мнения не по темата и накрая това което тарся.Щом толкова се засягате значи съм прав --Пишете празни приказки :D
Бог забавя, но не забравя!!!
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: Празни приказки

Мнение от ahmed »

Angel_Zhelyazkov написа:Много ми харесвате колега имам 1 кошер смей се колкото си искаш. Даже сами си признахте ,че форума е много объркан.Много ми харесва, че си мечтаем за обединение, което няма да има ,защотото сме несериозни. Браво на колегата със залесените дръвчета.Аз с никой не искам да се заяждам ама по някога се дразня ,защото искам да намеря нещо ,а трябва да прочета 3 страници мнения не по темата и накрая това което тарся.Щом толкова се засягате значи съм прав --Пишете празни приказки :D
колега влизаи по често във форума а не на 3 месеца веднъж и ще ти бъде лесно да намериш нужната информация :roll: :roll: :roll: и мисля че колегите заслужават повече уважение :idea:
Angel_Zhelyazkov
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 5:30 pm
Местоположение: Svilengrad

Re: Празни приказки

Мнение от Angel_Zhelyazkov »

Аз уважението го имам даже и приятели имам и всеки ден влизам ,ама наистина по някога забравяме каква е темата . Като слушам и чета някои правят много и за пример- браво , ама някой наистина са много зле няма да давам примери.
Бог забавя, но не забравя!!!
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: Празни приказки

Мнение от mmm.1979 »

Тази тема била мноооого напечена :shock: Я го давайте по сериозно че май се излагаме пред гостите във форума :lol: :lol: :lol:
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Празни приказки

Мнение от ттитто »

Ще ми се да видя друга тема, ама истинска тема за пчели, която да се развие на две страници само за един ден. Като изключим многото тор в мненията на автора на темата и аз поддържам тезата, че се пишат доста празни приказки.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Празни приказки

Мнение от drone »

Може и да се пишат доста празни приказки, но това е нормално впредвид къде сме и какви сме.Все пак мисля ,че като цяло тука във форума става избистряне на много спорни въпроси по пчеларската проблематика. Да не мислите, че в големите сайтове за пчеларство на руснаци и американци се дават кой знае какви по-различни мнения и въпроси. И там е почти същото , особено при руснаците.При американците има няколко великана в област пчеларство, но това е друга галактика, хората въпреки опита си ,отговарят с охота на питания. Само дето много се държи на уважението и добрия тон в постовете. Но ние сме особена порода народ, неслучайно сме спомогнали да се скапят три империи и сега като няма върху кого, се упражняваме върху себе си. :idea: Това трябва да променяме тука ние. Особено пчеларите. Не говоря за медарите. На времето един стар и уважаван от мен поп, ми казваше- "не съм виждал прост и лош човек пчелар, всеки такъв има доста в главата и в душата." От опита ми който съм имал досега, смятам че е бил напълно прав.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Празни приказки

Мнение от toko652003 »

Значи колегата го е подразнило това(поне така мисля) идеята за ''Виртуалната пчеларска организация''
затова е пуснал ''празни приказки'' Аз не мисля че Форума е само празни приказки вярно има талаш , но това си е нормално тук не сме писатели.

В другата тема посочих, че форума е ''Виртуална пчеларска огганизация'' иначе какво търсим тук :?: ,а именно съмишленици.
Огледай те се тук сме хора с различни професии, характери, възрасти, но ни свързват пчелите
това е рядко срещано в нашето общество.

Може да се каже по-точно не организация ами общност.
toko6520035927(Skype)
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: Празни приказки

Мнение от ahmed »

toko652003 написа:Значи колегата го е подразнило това(поне така мисля) идеята за ''Виртуалната пчеларска организация''
затова е пуснал ''празни приказки'' Аз не мисля че Форума е само празни приказки вярно има талаш , но това си е нормално тук не сме писатели.

В другата тема посочих, че форума е ''Виртуална пчеларска огганизация'' иначе какво търсим тук :?: ,а именно съмишленици.
Огледай те се тук сме хора с различни професии, характери, възрасти, но ни свързват пчелите
това е рядко срещано в нашето общество.

Може да се каже по-точно не организация ами общност.
токо ти си много прав пчелите са нашият живот.губим ли, печелим ли, все тая.любовта си е любов :P :P :P
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”