Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

Публикувай отговор
GHoney
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 7:25 pm

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от GHoney »

Не става въпрос за подвижно пчеларство. Това за капака е добра идея. Кажете де, давате ли 150лв. за този кошер? И на какво сте привържаник - 100 кошера чам от познатите или 50 кошера като този? Приемаме, че имаме готов бюджет...имаме някакви пари ;)
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от Gojyto »

Ти луд ли си бе 150 кинта.За 150 кинта 6те ми направят МК с 3 корпуса и дълбоко дъно.А аз си ги правя за по 50 60 лв.И тва дали 6те изкара 50 години е трудно да се каже ;)Времето 6те покаже.....
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от Gojyto »

А и тези извивки на всеки корпус няма фабрика която да се хване да ги прави :wink:
GHoney
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 7:25 pm

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от GHoney »

Gojyto написа:Ти луд ли си бе 150 кинта.За 150 кинта 6те ми направят МК с 3 корпуса и дълбоко дъно.А аз си ги правя за по 50 60 лв.И тва дали 6те изкара 50 години е трудно да се каже ;)Времето 6те покаже.....
Луд съм, луд съм :lol:
Gojyto написа:А и тези извивки на всеки корпус няма фабрика която да се хване да ги прави :wink:
То там е работата де, че няма фабрика ;)
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от apis1964 »

GHoney написа:С удоволствие, но ще те разочаровам. Човека е правил цял живот кошери - сам и почти ръчно. Но по негови думи последния материал, който е имал е свършил с последните трийсетина кошера, които купихме ние. Идната седмица ще се опитам да отида до пчелина и да направя малко снимки, за да защитя по-горната си теза. Не го казвам, за да оплювам някого. Ако се обиждате, показвате слабост. Нека направим един експеримент. Поствам снимка с кошер, за който говоря, който според мен си струва да се купи и на цена примерно 150лв. и който ще ни служи поне 50 години. Колко от нас реално биха си купили кошери на тази цена? :wink: Това не е моя кошер, но е близък до него. След десетина коментара, производителите ще имат почти реална представа струва ли си да губят време, за да правят 50 кошера като този и да градят име, или да си правят на конвейр максимум бройки докато текат програмите и по нищо да не се различават нито от колегите си от Казанлък, от Сливен или от София или Костинброд. И отново подчертавам, на мен ми е все тази...всеки така или иначе прави своя избор според плана и нуждите си. Но е тъпо някак си да се возиш във втора класа, защото не ти предлагат билети от първа, въпреки че вагоните за първа са налични и има 10% от пътниците, които могат да платят повече :)


Наистина този кошер е добър,но ставаше въпрос за вашия -за да добием представа от качеството.
Цената от 150 лв е немислима за България,стана такава за да се облагодетелсват определени големи производители и да се източват пари от пчеларските програми.
Вижте цените в Сърбия ,те са доста под 100 лв и са с качеството на този кошер от снимката.
Предпочитам да отида там и да си купя,отколкото тук да дам нереална цена .
Ако сте производител и сондирате мнение ще Ви каже ,че на тази цена никой пчелар в България няма да си купи.
Успех!
GHoney
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 7:25 pm

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от GHoney »

tanasi , за какво да ме засягате? Евала за това, че сам си правите инвентара. Какво по-хубаво от това...така удоволствието сигурно е пълно ;) Точно така, въпроса е човек да има избор. Затова и подхванах темата, защото тази година решихме да увеличим кошерите и навсякъде срещнахме само едни пълни тетрадки с поръчки до лятото, едни недодялани кошери и едно отблъскващо отношение. Затова, не за друго.

apis1964 , Далеч съм от производство на кошери :) Нищо не разбирам от дърводелство. Гледам пчели за удоволствие и за отмора. Допълнителния доход е добре дошъл разбира се, но идеята беше да на първо място мед за собствена консумация и за приятелите...а те станаха над 100 кошера :)
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от Gojyto »

Точно казано от колегата.Бих допълнин 4е да си купи6 2 3 или 4 ко6ера не е проблем.Ама погледни от тази страна 50,100 или 150 броя по 150 лв какво става.От къде ще ги вземе6 тези пари?За колко години се избиват тези пари после.През това време на фотосинтеза ли 6те кара6?Тва са нереални цени които дойдоха от програмите за да печелят фабриките :!: А колкото до констинбродската фирма.Еми намерили са материал на безценица и цената от 70 лв е разбираема.А и както аз разбрах това е без рамките.Сложи към цената 30 рамки по 70 ст минимум и цената става 90 лв.Незнам какво му е 4ак толкова евтиното на 90 лв ко6ер ДБ.А до ка4еството на мен ми изглеждат сполу4ливи поне вън6но.
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от ahmed »

кошера е супер но аз предпочитам ЛР.А ИЗРАБотката е прекрасна.
.
GHoney
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 7:25 pm

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от GHoney »

Gojyto написа:Точно казано от колегата.Бих допълнин 4е да си купи6 2 3 или 4 ко6ера не е проблем.Ама погледни от тази страна 50,100 или 150 броя по 150 лв какво става.От къде ще ги вземе6 тези пари?За колко години се избиват тези пари после.През това време на фотосинтеза ли 6те кара6?
Не ме разбрахте. Говорих хипотетично. Имате парите. Въпроса беше дали ще изберете покупка на повече кошери на по ниска цена или по-малко на по висока? Както и да е де, аз мисля, че изчерпах темата за себе си. И в заключение, разбира се, всеки сам решава!!! Аз просто се опитах да ви покажа какво мисля - това, че човек трябава да има избор, за да избере! Успех най-вече на Първа частна пчеларска фабрика Костинброд :) Нали това беше темата?
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от Gojyto »

Ами то дори и да ги има6 парите колега като ги даде6 за толкова скъпи ко6ери и отводки....После 2 3 години само 6те избива6 за да излезе6 на нулата.То 150 лв не са много пари за ко6ер ама не и за на6ия стандарт.Изкупуват меда на 3.50.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от drone »

За да стане едно изделие с много добро качество и функционалност, са необходими следните фактори. 1. Много добър материал за заготовка. 2. Много добър изработващ инструментариум. 3. Много добри идеи за изработката на изделието ,комбинирани задължително с майсторско изпълнение.
Да приемем ,че дървеният материал у нас като цяло е прясно отсечен и машинно изсушен скоростно - това значи автоматично, че качеството му е незадоволително за висококачествена стока. Това по никакъв начин не може да се промени и ще се налага да се примирим със задоволителната в наличност нискокачествена и евтина заготовка.Естествено може да се направи внос на качествена суровина, но със сигурност по-скъпа.
Вторият фактор определя точността и прецизността на изработката на всеки детайл , а оттам след сглобяването по най- добрия съществуващ начин, идва вече качествената изработка на крайното изделие. Тук има голям резерв за всяко едно производство. Няма да ви разправям какви дърводелски машини виждам по изложенията - почти напълно компютризирани, способни да направят детайла с точност десета от милиметъра. Тези машини се купуват от производители на качествени мебели и не виждам причина да не се купуват от производители на кошери. Едва тогава ще имате драги производители истинско технологично оборудване, на което може да разчитате за качествена продукция, а не с наличните ви машини от преди 15-20 години.
Третия фактор е по принцип е най- важен, понеже идеите и майсторлъкът могат да вървят само нагоре и в безкрайност ,при желание естествено. Те определят душата както се казва на изделието, която да те накара да го грабнеш от щанда. Навсякъде по света гонят развитието на този фактор ,щото предните два фактора са им изравнени, а пък на които не са , изобщо не се хващат на майсторското хоро и се задоволяват с огризките.
:idea:
GHoney
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 7:25 pm

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от GHoney »

drone написа:За да стане едно изделие с много добро качество и функционалност, са необходими следните фактори. 1. Много добър материал за заготовка. 2. Много добър изработващ инструментариум. 3. Много добри идеи за изработката на изделието ,комбинирани задължително с майсторско изпълнение.
Да приемем ,че дървеният материал у нас като цяло е прясно отсечен и машинно изсушен скоростно - това значи автоматично, че качеството му е незадоволително за висококачествена стока. Това по никакъв начин не може да се промени и ще се налага да се примирим със задоволителната в наличност нискокачествена и евтина заготовка.Естествено може да се направи внос на качествена суровина, но със сигурност по-скъпа.
Вторият фактор определя точността и прецизността на изработката на всеки детайл , а оттам след сглобяването по най- добрия съществуващ начин, идва вече качествената изработка на крайното изделие. Тук има голям резерв за всяко едно производство. Няма да ви разправям какви дърводелски машини виждам по изложенията - почти напълно компютризирани, способни да направят детайла с точност десета от милиметъра. Тези машини се купуват от производители на качествени мебели и не виждам причина да не се купуват от производители на кошери. Едва тогава ще имате драги производители истинско технологично оборудване, на което може да разчитате за качествена продукция, а не с наличните ви машини от преди 15-20 години.
Третия фактор е по принцип е най- важен, понеже идеите и майсторлъкът могат да вървят само нагоре и в безкрайност ,при желание естествено. Те определят душата както се казва на изделието, която да те накара да го грабнеш от щанда. Навсякъде по света гонят развитието на този фактор ,щото предните два фактора са им изравнени, а пък на които не са , изобщо не се хващат на майсторското хоро и се задоволяват с огризките.
:idea:
Абсолютно!
honeyed
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 11:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от honeyed »

Точно казано yuri.То хубавото си е хубаво,ама няма да го сложиш в хола,между дивана и секцията,а ще стои в двора или на полето.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от valyo »

А пък и наполето колкото е по-хубаво толкова по-притеснително от друга страна :)
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от nikoko »

GHoney написа:
Gojyto написа:Точно казано от колегата.Бих допълнин 4е да си купи6 2 3 или 4 ко6ера не е проблем.Ама погледни от тази страна 50,100 или 150 броя по 150 лв какво става.От къде ще ги вземе6 тези пари?За колко години се избиват тези пари после.През това време на фотосинтеза ли 6те кара6?
Не ме разбрахте. Говорих хипотетично. Имате парите. Въпроса беше дали ще изберете покупка на повече кошери на по ниска цена или по-малко на по висока? Както и да е де, аз мисля, че изчерпах темата за себе си. И в заключение, разбира се, всеки сам решава!!! Аз просто се опитах да ви покажа какво мисля - това, че човек трябава да има избор, за да избере! Успех най-вече на Първа частна пчеларска фабрика Костинброд :) Нали това беше темата?
Даааа, да са "живи и здрави". Ти ги съсипа от критика, а после - успех. Но, както е казано всеки има право на мнение. А ето го и моето:
Трябва да се намерим баланс м/у качество и цена. И аз знам къде правят най-добрите кошери, обаче липсва този баланс. Така, що се отнася за количествата - да за малки такива и аз бих предпочел качеството.Няма да направя нито единия , нито другия избор. Просто ще се опитам да намеря нещо средо и балансирано, по отношение на тези два показателя.
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”