Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

Публикувай отговор
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от nikoko »

GHoney написа:
Gojyto написа:Точно казано от колегата.Бих допълнин 4е да си купи6 2 3 или 4 ко6ера не е проблем.Ама погледни от тази страна 50,100 или 150 броя по 150 лв какво става.От къде ще ги вземе6 тези пари?За колко години се избиват тези пари после.През това време на фотосинтеза ли 6те кара6?
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от Boro »

Колега GHoney,
тук не става въпрос кой е по-по-най, а става въпрос за продукцията на Костинбродската фабрика. И не виждам смисъла да се правят подобни съпоставки. Аз разбирам Радулова да беше праснала едни цени като твоите да речем и тогава да ги водим тия полемики, но в случая изобщо не става въпрос за сравнение. Цените им са прилични,изработката също и за тия 150 кинта взимаш не един а два броя.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от drone »

Абе хора, аз да съм казал някъде ,че имам и още повече ,че искам да давам 150 кинта за кошер? Аз нямам пари ,но искам за тия 75 лв. дето ги иска фабриката в Костенец примерно да си взема още принадлежности към него, които са задължителни. Не виждам къде му са рамките ,ханеманова решетка, пчелоотстранителна дъска с пчелогонка, хранилката. С тях цената ще иде сигурно над 110 лв. Как мога да го вдигна на ръка тоя кошер и да го натоваря примерно на ремарке, като на дъното му няма за къде и как да го хванеш и вдигнеш. Как мога да затворя прелката на дъното преди товарене,като предния перваз на първия корпус пречи на подвижната с панти прелка да се затвори / и която е изработена точно за тая цел- уж да затвори прилетния отвор на дъното/. Защо не са направили изрези с фреза и на страничните дъски на корпусите за вдигането им и от тази страна .Как може да си помислиш да заковеш ламарината на покрива с пирони,а не с видии, след като още на първата година те ще изсочат навън от влагата и изсъхването на дървото. Това са все дребни недомислия и пропуски, които правят обаче голямо впечатление и то отрицателно .Накрая с какво сглобяват и лепят дървените части- какви са пироните- обикновени или накатени, или видии. Мисля,че на всеки му е ясно от вида на крепежните елеманти, какво е качеството накрайното изделие .
Колкото до това ,че никой не иска кошери като мебели на полето, не сте прави. Когато всичките кошери в магазините станат хубави като мебели, вие какво ,няма да ги изкарате на полето ли ? Нали това е целта- да се вдигне качеството за същите пари - а то може да се вдигне само ако клиентите си вдигнат критериите. Ако клиентите не ги вдигнат заради вътрешно убеждение и естетично чувство, това няма как да стане никога.
Впрочем,никой съгласно действащото ни законодателство не може по никакъв начин да те принуди да изгориш кошер със семейство болно от АГ. Колеги ,четете законите и наредбите и си търсете правата ,дори и да са на ръба на закона. Смятам ,че горенето на напълно здрав и годен кошер изобщо не бива и да ви минава през ума, камо ли да го прокламирате ,щото не се изисква законово. Рамките на семейството и дребен НЕГОДЕН дървен пчеларски инвентар - вече може, но само след напълно законно издържана комисия и протокол. Иначе сте гризнали здраво дървото и не чакайте никакви компенсации съгласно закона.
garo
Мнения: 187
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 8:23 pm
Местоположение: Пирдоп 40бр

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от garo »

не ме интересува закона ако намеря АГ в някои кошер го горя на мига
julikost
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:33 am

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от julikost »

Зравейте на всички дискутиращи във форума.Радвам се ,че предизвиках такава разгорещена полемика. На колегата пчелар , който много държи на високото качество с най-голямо удоволствие ще му изработиме кошери не само за 150,00 лв ,а и за 200,00 лв. нека ми се обади на изложението в Плевен. Никога за тези 16 години производство не сме се облагодетелсвали от програмите за пчеларите. Никога не сме ползвали лично кредитите и субсиидите на ДФ земеделие и Сапард. Но сме изработили и продали по програми на много достойни пчелари, някои от които са вече пчелари №1 на България. В отговор на всичко, което се написа, Ви изпращам снимки, на почки всички колеги производители на кошери-вижте кошерите и вижте условията, в които се произвеждат. Последната снимка е нашата фабрика.
p_218675.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
julikost
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:33 am

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от julikost »

p_332138.jpg
p_332138.jpg
p_332138.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
julikost
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:33 am

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от julikost »

0583.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
julikost
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:33 am

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от julikost »

p_320652.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
julikost
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:33 am

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от julikost »

17122009%28002%29.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от Alfist 8C »

yuri написа:Значи според теб да не си изгоря кошер, за който съм дал 120 лв. (примерно), защото закона не ме задължава. А да рискувам останалите си 199 (примерно). Дали ако пламне АГ сред тях, загубата ми ще е по-малка, защото "сегашния" закон не ме задължава.
Ако кошера е НОВ,не се изгаря а се обгаря с бензинова лампа или се дезинфекцира със сода каустик
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от drone »

yuri написа:Значи според теб да не си изгоря кошер, за който съм дал 120 лв. (примерно), защото закона не ме задължава. А да рискувам останалите си 199 (примерно). Дали ако пламне АГ сред тях, загубата ми ще е по-малка, защото "сегашния" закон не ме задължава.
Ако искаш си ги изгаряй ,ако искаш недей ,те са ти твои. Хората дето са писали тази част от закона много добре знаят от опит ,че АГ не е чак толкова черен дявол , та да горим юргана заради бълхата. Аз съм преминавал през сагата АГ и единственото ,което съм пожертвувал са пчелите и восъка с меда. Даже рамките си запазих. Всичко съм изварил в голям казан със сода каустик- 5 % и оттогава в същите кошери и рамки си отглеждам пчелите без никакви проблеми вече 10 години. На здравите семейства ще дадеш малко антибиотик до края на сезона при нужда :!: , и готово.
Естествено някои хора могат да си вярват и в смъртоносните птичи, свински и тям подобни грипове и да чакат масовата смърт на човечеството. Аз ви гарантирам че през есента на 2011 ще ни притисне отново някакъв конски, маймунски или какъвто ви дойде на акъла грип, силно смъртоносен за човека, изфабрикуван от световната фармацевтична мафия.
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от ivan raynov »

Drone,абсолютно си прав.
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от ivan raynov »

БАЧО изпреварил си ме ,но действително нов кошер ,корпус при обгаряне и то по щателно не виждам смисъл от тотално унищожение.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от toko652003 »

Интересува ме несглобен, небоядисан и без первази ЛР корпус на
каква цена се предлага? На количество, какви отстъпки се правят?
Последно промяна от toko652003 на Пон Яну 25, 2010 9:01 pm, променено общо 1 път.
toko6520035927(Skype)
julikost
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 10:33 am

Re: Първа частна пчеларска фабрика Костинброд предлага кошери

Мнение от julikost »

на 13,00 лв ПЧПФ Костинброд
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”