Работа с ЛР кошер

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от Gojyto »

5 кг от 100 кошера са 500 кг.[/quote]
Аз като ми вкарат 5 кг в ко6ера пък шото ще разбера. :lol: :lol: :lol:
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от bobii »

Майка написа:Освен всичко изброено до тук като необходимост за хващане на тази паша мисля, че трябва още да се каже, че семействата трябва да са силни от есента. Слабо семейство не би могло да се развие от пролетта за пролетта. И запасите на храна в кошера да са задоволителни. Около 10-12 кг. Така, че семейството не да използва пашата като развойна, а да натрупва.
Не си далеч от истината :idea: .Аз последните две години вадя априлски букет от най-силните семейства, който включва и овошки.Но за целта трябва да има и добра медоносна база, както и хубаво време :P .
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от bobii »

ba4o_ivan1976 написа:По принцип е напълно и нормално да се вади и март месец мед. Старите хора казват че на един кошер 150кг захар не му стигат и аз вярвам в това - :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аз със захарен сироп подхранвам само най-слабите семейства или при нужда.Гледам да са почти на естествена храна, както и аз самия :mrgreen: .
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от Gojyto »

Бидона със сиропа е най-сигурната па6а :wink: :wink: :wink:
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от bobii »

Gojyto написа:Бидона със сиропа е най-сигурната па6а :wink: :wink: :wink:
А бе на вас верно майтап ви се струва.Пък аз съм готов да се обзаложа :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от Майка »

Вярвам, че вадиш мед от овошки. Хубаво е, защото го правиш и по- на север, а не само в благоприятни за овощна паша райони.
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от славов »

за да се развие семейството за главната паша трябва 50 дни преди тази дата да се активира яйцеснасянето на майката-пише го във всяка книга по пчеларство.Ако се приеме,че черешата цъфти през втората седмица от април/при нас цъфна около8-10/,като върнем 50 дена назад това е 15-20 февруари.От моите кошери имаше няколко с миналогодишни майки които бяхо по това време на две рамки с пило,сега са с пълни плодници на ДБ и 6-7 рамки пило.Кошерите с по стари майки имат по 3-4 пити с пило,следователно е възможно ако имаш млада майка,силно семейство и много стар мед в кошера, да си развиеш силно семейство което да хване мед от овошки -прочетете втория том на Продуктивно пчеларство.Всичко зависи от района в които пчеларстваме -каква е медоносната база.Държа да отбележа ,че само разпечатвам пити с мед в кошерите,не използвам нищо друго като стимулант на пчелите.
Досега не съм пробвал да вадя мед от овошки ,а цъфнат ли ябълките правя отводки.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от Gojyto »

Абе ако иска6 обедини 3 в 1 ......Хайде купувам мед от чере6а 08888 370 89-Николай.
Kzelev 6те ми продаде6 ли 3 4 тенекии....Вадите ми сертификат от изпитването и купувам веднага.
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от славов »

Искам да добавя,че при температура на въздуха от 16 до 25 градуса растенията отделят най-много нектар,над тази температура се понижава количеството на нектара но се повишава концентрацията на захарите в него.В книгите пише ,че пчелите по трудно преработват захарен разтвор с по-голяма концентрация от 50%.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от apis1964 »

Gojyto написа:Абе ако иска6 обедини 3 в 1 ......Хайде купувам мед от чере6а 08888 370 89-Николай.
Kzelev 6те ми продаде6 ли 3 4 тенекии....Вадите ми сертификат от изпитването и купувам веднага.

По глупаво мнение не бях срещал във форума!
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от Gojyto »

Хахаха.За6то бе apis .За6тото нямат мед от 4ере6а ли :D
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от Gojyto »

Ок :lol:
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от di4ev52 »

Колеги. не е ли по-уместно да преместим тази тема на друго място. :lol: 8) Тук пишем за работа с ЛР кошери.
:P По прицип са интересни мненията, но не им е тук мястото. :P
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от buci59 »

.
Последно промяна от buci59 на Сря Апр 14, 2010 1:12 pm, променено общо 1 път.
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Работа с ЛР кошер

Мнение от buci59 »

.
Последно промяна от buci59 на Сря Апр 14, 2010 1:13 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”