Супер стрипс - впечатления !!!

Модератор: Scutellator

medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от medar1967 »

Колеги наскоро от колежката Сузи научих за съществуването на нов препарат за борба с вароатозата наречен "супер стрипс"....произвежда се в Сърбия/Нови Сад/ и цената му варира от 6.50 до 8.50 лв в България....прилага се както варостоп и варотом - по 2 ленти на семейство....моля ако някой го е ползвал и има впечатления нека ги сподели тук!!!!
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от medar1967 »

помежду другото днес поставих по две ленти от тоя препарат и ми направи впечатление че лентите са силно овлажнени от лекарството с което са напоени и миришат силно...за разлика от варостопа.....
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от kristinobal »

Имаше нещо за средно дневна темперетура над 15 градуса????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от valaz »

И аз търсих някакви независими отзиви за този препарат, но не намерих такива. Опитно може да се установи, доколко е ефективен. Но освен това е нужно да знам и за евентуалните му странични ефекти. След като не съм го ползвал до сега, очаквам да е ефективен.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от ivandespotov »

medar1967 написа:помежду другото днес поставих по две ленти от тоя препарат и ми направи впечатление че лентите са силно овлажнени от лекарството с което са напоени и миришат силно...за разлика от варостопа.....
Колега не знам вчера в белоградчик колко градуса е било но трябва да е около 15 за супер стрипса,избързал си според мен.може и да не съм прав ти ще кажеш.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от valaz »

И аз поставих ленти супер стрипс на 22 март.
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от buci59 »

Ето и моите впечатления.Миналата година от Плевен си купих SUPER STRIPS и на 15 март ги поставих в с-та.Проверявайки дъната установих голям брой акари,които бяха умрели.Извадих ги в края на април и през сезона не забелязах от гадините по пчелите.На 4 август сложих от лентите APIHELT защото просто не намерих от първите.Получи се почти същата ситуация,като първата с тази разлика,че падналите акари бяха в пъти по-малко.Сега отново сложих SUPER STRIPS.Моят извод за използаните ленти е,че са много по-добри от VAROTOM,които използвах до преди време.Успех на всички.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от ivandespotov »

buci59 написа:Ето и моите впечатления.Миналата година от Плевен си купих SUPER STRIPS и на 15 март ги поставих в с-та.Проверявайки дъната установих голям брой акари,които бяха умрели.Извадих ги в края на април и през сезона не забелязах от гадините по пчелите.На 4 август сложих от лентите APIHELT защото просто не намерих от първите.Получи се почти същата ситуация,като първата с тази разлика,че падналите акари бяха в пъти по-малко.Сега отново сложих SUPER STRIPS.Моят извод за използаните ленти е,че са много по-добри от VAROTOM,които използвах до преди време.Успех на всички.
Колега буци59, колегата нарбу казва ,че тези ленти не са регистрирани у нас. Съответно не могат да се ползват? Или по точно нарушаваме закона. Ти на какво мнение си?
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от buci59 »

Варотома,като е разрешен та голямата файда.Всеки решава за себе си.Аз реших и направих,и не съжалявам.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от genata_fi »

И аз днес сложих по една лента супер стрипс, в случая семействата не са ми силни. Според мен, започне ли да се увеличава пилото, значи трябва да се третира. А това също е свързано и със затоплянето на времето. Така че нещата са свързани.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от tatu »

Когато продаваме мед на едро за износ попълваме декларация че няма кумафос в меда.Значи препарати които съдържат кумафос трябва да бъдат забранени.Благодаря колега за информацията.Мислех да си поръчам някоя опаковка за проба,но няма да направя тази грешка .
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от valaz »

tatu написа:Когато продаваме мед на едро за износ попълваме декларация че няма кумафос в меда.Значи препарати които съдържат кумафос трябва да бъдат забранени.Благодаря колега за информацията.Мислех да си поръчам някоя опаковка за проба,но няма да направя тази грешка .
Кумафос е активна съставка на перицина, а в момента перицин се внася и продава от Байер, предполагам законно.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от tatu »

Ако в Германия в пробата има наличие на кумафос меда е негоден за консумация и гориш ,трябва да го продаваш само в България.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от medar1967 »

третирайте с каквото си искате ,аз ще си слагам каквото аз преценя ище имам пчели пък вие ако искате си зтрийте пчелините с вашия варостоп....а ако трябва моя мед ще го продавам в Сърбия, а не в Германия....
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Супер стрипс - впечатления !!!

Мнение от dimitarbonev »

След като даден препарат не е разрешен за употреба значи има защо. В крайна сметка колега medar1967 вие също консумирате мед от тези семейства, което означава, че консумирате и остатъци от препарата. Така, че добре си помислете. Ефективните и сравнително биологични методи за борба с акара са сравнително много и напълно достатъчни и ефективни за да се прибягва до препарати, които макар и с висока ефективност са вредни по един или друг начин. Проблема не е че варостопа е лош препарат, проблема е че няма едновременно третиране на всички семейства в района, а да не говорим че някои "майстори пчелари" въобще и не третират. От там се получава тази инвазия на акара. Подарявал им съм на есен лентички да ги слагат, че пчелите им безкрили, а те даже и да ги сложат не си правят труда. Естествено на пролет кошера е празен и викат леле и нас ни удари американската болест.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”