Препарати за лов на рояци ???

Модератор: toko652003

berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Препарати за лов на рояци ???

Мнение от berija »

Колеги някой от вас ползвал ли е подобни препарати ,аз лично пробвах да ги намеря в няколко пчеларски магазина - не успях :|
Изображение
Medeniqt
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 4:15 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от Medeniqt »

berija написа:Колеги някой от вас ползвал ли е подобни препарати ,аз лично пробвах да ги намеря в няколко пчеларски магазина - не успях :|
В нашите магазини има, ако си от Пловдив заповядай, пращаме и по еконт, имам италианско на Лега-крем за роеве
primamka za pcheli-lega.JPG
и българско Про рой-спрей, голям и малък.
primamka za pcheli-golqma.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Магазини за мед,пчелни продукти и инвентар
Пловдив
Адрес ул. Ибър №28, ул. Ангел Кънчев №2
Тел: 0899 452 850, 032/ 957 292, 032/ 627 530
Сайт: http://www.hoseyni.com
http://www.ivanka-hoseyni.hit.bg
rex2001
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 9:44 pm

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от rex2001 »

Medeniqt написа:
berija написа:Колеги някой от вас ползвал ли е подобни препарати ,аз лично пробвах да ги намеря в няколко пчеларски магазина - не успях :|
В нашите магазини има, ако си от Пловдив заповядай, пращаме и по еконт, имам италианско на Лега-крем за роеве
primamka za pcheli-lega.JPG
и българско Про рой-спрей, голям и малък.
primamka za pcheli-golqma.JPG
Aкаква е цената на тези примамки.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от medar1967 »

Аз бях питал Пройнов за "Про-рой" и ми отговори следното:
"...може да си закупите от пчеларските магазини в Ловеч Плевен/до гарата/ Сливен или по пощата с наложен платеж.Минималните бройки са 2/едната е с помпичка/спрей/, адругата е комбинирана с помпичка и с фитил. Опаковките са по 125мл и едната струва 7лв С наложеният платеж двете опаковки струват към 20лв..."
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от syzi »

Няма да сбъркате с Пророя.Вече втора година го използвам успешно.
atanas69
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 7:30 pm

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от atanas69 »

Закупих препарат различен отспоменатите но не постигнах афекта защото на същия ден излезе последният рой .Преперата мирише на маточина
atanas69
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 7:30 pm

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от atanas69 »

Хванах една майка и два три търтея може би защото закъснях
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от medar1967 »

pchelar4e
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 8:57 pm
Местоположение: София; Пчелин с.Желен до гр.Своге

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от pchelar4e »

http://vbox7.com/play:247c679c
Това е едно клипче за ловене на рояци с Пророй.
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от berija »

Май се очертава ходене до пловдив :D :D :D За Лега може ли малко повече подробности (за пророй има информация ,клипове и пр. в интернет но за крема на Лега :?: )
Изображение
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от medar1967 »

Задръж малко че то роенето май приключи вече....да не даваш пари на вятъра....
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от berija »

medar1967 написа:Задръж малко че то роенето май приключи вече....да не даваш пари на вятъра....
То предполагам ,че тези продукти си имат срок на годност :wink: Поради факта ,че нямах подобни препарати ,тази година изтървах рояци от моите кошери ,а колко др. отлетяха незнайно за къде :lol: :lol: :lol: Ако имах подобни препарати ,годината откъм пчеларство ,нямаше да е добра ,а МНОООООООООООГО ДОБРА :)
Изображение
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от ivandespotov »

berija написа:
medar1967 написа:Задръж малко че то роенето май приключи вече....да не даваш пари на вятъра....
То предполагам ,че тези продукти си имат срок на годност :wink: Поради факта ,че нямах подобни препарати ,тази година изтървах рояци от моите кошери ,а колко др. отлетяха незнайно за къде :lol: :lol: :lol: Ако имах подобни препарати ,годината откъм пчеларство ,нямаше да е добра ,а МНОООООООООООГО ДОБРА :)
Друга е причината за изтърваните рояци, не препарата!
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от ivan5555 »

има една много стара приказка не съм я измислил аз.един пчелар на когото му се роят кошерите не ми го хвали за пчелар.изключения винаги има но да са 1-2.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Препарати за лов на рояци ???

Мнение от medar1967 »

Иване/от Шабла/,кажи честно на тебе тази година колко кошера ти се роиха?Даже се чудя дали да не пусна нова тема за това или анкета?!?! Ще е интересно да разберем кому колко са се роили.....Сигурен съм че на много професионалисти също доста от семействата са изпаднали в роеви нагон....Друг въпрос е колко от роевете са избягали...Мисля че от капаните за рояци и примамките има смисъл....Биха се изплатили многократно, особено в такава силно роева година...Предполагам/но само предполагам/ че в райони със по-слаба,непрекъсната и дълга паша какъвто е моят роевият нагон е бил по-силно изразен отколкото в райони с бурни и силни паши....Затова например не може да се прави паралел между добруджанското Черноморие и северозападния Предбалкан....В случая на мен от 45 кошера ми избягаха 7 или 8 рояка...други 4 улових,а при 4 семейства предотвратих роенето с мои намеси....пчелар съм от 1990 година но такова чудо не се е случвало при нас....смятам себе си за грамотен пчелар и ме обижда предположението че пчелар на който кошерите са се роили не бил добър пчелар.....затова очаквам разяснения и извинения.....освен ако не бъда убеден че именно аз греша....
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”